18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Historia SS

Cały_Idiota • 2015-03-16, 16:06
Cykl dokumentów - w jednym temacie. :-)

Walka o władzę





spoiler

Tolkemit

2015-03-16, 19:54
strasznie słabe
Na temat SS tylko książki. Na tego typu dokumenty szkoda czasu, chyba że kogoś interesują zdjęcia.

Daedra

2015-03-16, 20:59
Chciałbym dodać ze swojej strony, że j***ć SS i wszystkich innych nazistów.

Sinecod

2015-03-17, 21:10
@up- ale mundury to jednak mieli zajebiste.

krowasc

2015-03-18, 10:13
Żebym miał dziadka w Wermachcie, zamiast w AK...

kreatyn

2015-03-31, 19:16
Unikatowe zdjęcia i archiwalne filmiki bohaterów wojennych...

PA...........SM

2015-04-01, 00:51
Szkoda tylko, że to wszystko kręcone jest przez żydowskie media :( Jakieś takie stronnicze to wszystko :( ch*j w dupę żydokomunistom!!!

el...........wy

2015-04-01, 03:57
Tolkemit, poleć coś.

CahirMawrDyffryn

2015-04-01, 15:02
" Sztafety Ochronne w systemie niemieckich obozów koncentracyjnych. Rozwój organizacyjny, ewolucja zadań i struktur oraz socjologiczny obraz obozowych załóg SS"- Aleksander Lasik.
Kiedyś w końcu będę musiał to przeczytać, jak na razie utknąłem na połowie pierwszego rozdziału i nie mogę dalej. No, taka podstawa o dziejach SS i Waffen-SS. Dobry punkt wyjścia bym powiedział. Dalej to chyba już literatura konkretnie o danych obozach czy dywizjach w zależności co wolisz, SS czy Waffen SS zostaje bo wszystkie ogólne założenia obu formacji są tam podane co i jak... Znaczy, no rozumiecie o co mi kaman, nie?

Tolkemit

2015-04-03, 22:14
elBiaauawy napisał/a:

Tolkemit, poleć coś.



Zależy co Cię interesuje, literatura nt SS jest bardzo szeroka.
Mnie interesują głównie biografie bossów SS, oraz RSHA z tych mogę Ci polecić śmiało książki dotyczące Heydricha, Himmlera też.
Najlepsze co przychodzi mi na myśl to 'Kat Hitlera'.

Trochę z innej beczki - 'Mistrzowie śmierci - einsatzgruppen', 'siepacze Hitlera'
Sporo informacji na temat struktury, funkcjonowania itp znajduje się w zasadzie w każdej książce.

Dużo tego jest, niestety wciąż sporo tytułów jest nieprzetłumaczonych na polski.

Szczerze to na kiepską książkę jeszcze nie trafiłem, są mniej ciekawe ale i tak je czytam :-)