18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Hej kolęda, kolęda ...

Mr.Bungle • 2013-01-07, 17:25
A teraz pomódlmy się za przymierające głodem dzieci ...

typo

2013-01-07, 21:33
Ja k***a nie rozumiem jednej rzeczy. Dlaczego ludzie uważają, że jak ktoś wspiera WOŚP to o Caritasie same złe słowa mówi i vice versa. Fakt, że Caritas w pewnym czasie wydawał się być lekko podejrzany, ale w obecnej chwili nic takiego nie słychać. Im więcej organizacji tego typu - tym lepiej.

WOŚP jest jednak specjalna. Orkiestra gra przez jeden dzień i od wielu lat zapewnia nam rozrywkę i zarazem robi masę dobrej roboty. Większość buczących i wyzywających Jurka od "debila w okularach", czy jąkały była przebadana jego sprzętem, lub ich dzieci będą. Badania słuchu noworodków dzięki Orkiestrze mamy jedne z lepszych w Europie. W ogóle zapytajcie lekarzy, zapytajcie pielęgniarki - ludzi którzy codziennie w tym siedzą, zapytajcie czy dobrze, że jest Orkiestra, czy nie?

k***a fajnie jest hejtować przed kompem i wyśmiewać się z człowieka, któremu wdzięcznych jest więcej osób w Polsce niż wszystkim hejterom razem wziętym. To jest wartość. Zauważcie jak to wyglądało na początku, jak oni startowali, jak wtedy Owsiak wyglądał. Wytykacie mu, że ma markowe okulary, jeździ dobrą furą i ma spory dom. Sobie zapracował. Jest szefem jednej z największych fundacji w Polsce, a to kurewsko trudna praca. Co za miske ryżu ma nak***iać?

Nic hejtujcie dalej dzieci, a potem idźcie na impreze WOŚP się naj***ć. Jak co roku.

je...........ę

2013-01-07, 21:36
typhoon_2008,
a niech jeżdżą i złotymi saniami ch*j mnie to boli,byle by płacili podatki nie brali kasy od państwa i przestali być takimi chwciwymi,zawistnymi k***ami pazernymi tylko na kasę....
takiego kurewstwa jak teraz to chyba nigdy nie było ;) nie dość że wszystko u nich kosztuje,nie płacą k***y podatków,kasę od państwa biorą naszą kasę to jeszcze wybredni są kogo będą chować,kogo będą chrzcić komu komunię dadzą,bierzmowanie czy ślub.Jak dla mnie każdy kto przychodzi i mówi, chcę ochrzcić dziecko to ta suka powinna wziąć tą książke jebnąć wiązankę i ochrzcić a nie robić problemy na każdym kroku i do tego kasę wyciągać.
To samo lekarze k***y i złodzieje - teraz to i tak lepiej nie to co kiedyś jak pielęgniarkom się nie zaniosło wódki,czekoladek czy ch*j wie czego to za ch*ja dz**ki p*zdy nie ruszyły do pacjenta,żeby się nim zająć ;)

k***a wychodzi na to,że jestem aspołeczny bo chyba wszystko mnie wk***ia;) a może po prostu jestem tylko wiecznie marudzącym,narzekającym polakiem:) kto to wie

artis1990

2013-01-07, 22:01
Nikt by w Polsce nie obrażał Kościoła ani wiary katolickiej, gdyby ich przedstawiciele nie dawali takiego a nie innego świadectwa o sobie. Fury, dz**ki, pedofile, kłamcy i oszuści. Skoro oni robią sobie gówno z waszej wiary, to ja mam tego nie robić?

Jeszcze to tępe pie**olenie, że jak ktoś nie jest katolikiem to jest lewakiem. Ja jebię, czy osoba myśląca racjonalnie i indywidualnie to lewak? Jeśli tak to ja nie mam nic przeciwko, ale wydaje mi się, że tak nie jest.

j-t-t-s

2013-01-07, 22:02
typo wybacz... nie to miałam na myśli, po prostu kilka tematów wcześniej był jakiś absurdalny pojazd na WOŚP, tak jakoś mi się skojarzyło.

Ale intencja jest szczera. Kilka lat temu była akcja - nowe osiedle, nowy kościół, ludzie zbierali, kwestowali, nawet w moim znajomym hospicjum ludzie zbierali na "nowy kościół".

Skończyło się tak jak zawsze, proboszcz sąsiedniej parafii który się tym zajmował najpierw przej***ł połowę w kasynie, a potem wyjechał na Maui. Niedawno wrócił i wiesz co?
Buduje nowy kościół.

Zero konsekwencji, prawnych, dyscyplinarnych, czegokolwiek.
Za takie rzeczy o których ludzie często tutaj piszą o WOŚP Owsiak już dawno by siedział... bo on w przeciwieństwie do czarnych jegomościów ponosi odpowiedzialność za każdą zebraną złotówkę. It's the law.

Sayper1

2013-01-07, 22:30
j-t-t-s napisał/a:

typo wybacz... nie to miałam na myśli, po prostu kilka tematów wcześniej był jakiś absurdalny pojazd na WOŚP, tak jakoś mi się skojarzyło.

Ale intencja jest szczera. Kilka lat temu była akcja - nowe osiedle, nowy kościół, ludzie zbierali, kwestowali, nawet w moim znajomym hospicjum ludzie zbierali na "nowy kościół".

Skończyło się tak jak zawsze, proboszcz sąsiedniej parafii który się tym zajmował najpierw przej***ł połowę w kasynie, a potem wyjechał na Maui. Niedawno wrócił i wiesz co?
Buduje nowy kościół.

Zero konsekwencji, prawnych, dyscyplinarnych, czegokolwiek.
Za takie rzeczy o których ludzie często tutaj piszą o WOŚP Owsiak już dawno by siedział... bo on w przeciwieństwie do czarnych jegomościów ponosi odpowiedzialność za każdą zebraną złotówkę. It's the law.



żródło, bo tak pie**olić to każdy moze, jak większość tutaj.

marcinsud

2013-01-07, 22:51
@Plecionkarz

pie**olisz wg. linka podanego wyżej WOŚP wydaje na sprzęt 94 % tego co zbierze. Brudstock i działanie fundacji jest opłacane m.in. z procentów (WOŚP kupuje sprzęt po roku od zbiórki).

Co do Caritasu nie wszystkie placówki w Polsce są zarejestrowane jako fundacje, więc nie wszystkie muszą być transparentne i rozliczać się z tego co robią.

Obojętnie czy czarnym, czy owsiakowi nikt nie zmusza do dawania pieniędzy. No tam może obrzędy katolickie w jakiś sposób wymuszają składanie ofiary, ale mniejsza już o szczegóły.

Mnie tam dupa nie piecze jak chce pomóc to wpłacam jakąś kwotę bezpośrednio na potrzebujące dziecko z okolicy i tyle, jak nie chce to nie prawa natury działają.

Kończąc nieswoje pieniądze zawsze się łatwo wydaje.

micbar0405

2013-01-07, 23:24
ej ej panowie tak ze się wtrącę, na kiego ch*ja dawać mam hajs na kościół. Bo ja tego nie rozumiem. Przecież klecha se może dorabiać w szkole za religie itd. A opłaty za kościół czy opłaty za kwiaty i inne ch*jstwa powinny być inaczej naliczane. A nie tak jak jest teraz że za prąd zapłacił 3k i przez miesiąc zbiera na prąd i ma z tego 5k. k***a paranoja... Dlatego nie chodzę do kościoła, i k***a nie daje hajsu na kościół,
Wierze w Boga a nie w księdza...

di...........os

2013-01-08, 00:09
Ailurus_fulgens napisał/a:



Ale bzdury. Caritas wielokrotnie więcej wydaje na potrzebujących niż WOŚP. O tu przykładowe dane z 2010 r.
http://pokazywarka.pl/45zdwz/




Cholera jasna! Czy ty nie rozumiesz, że nie ważne jak nazywa się ten, który pomaga, jeśli pomaga?! A ty chcesz tu udowodnić, że WOŚP jest be, bo Caritas więcej pieniędzy zbiera niż fundacja Owsiaka... Nosz k***a mać!


Logika imbecylów: Pieniądze zebrane przez WOŚP są zbierane z nieczystą intencją, bo Owsiak jest lewakiem...


Weźcie nie wk***iajcie ludzi swymi przemyśleniami (które w istocie są hucpą polityczną: ten, który myśli tak jak ja, ten zawsze ma jakieś brudne ukryte motywy)!

bwg92

2013-01-08, 01:26
a chciwość to podobno grzech :-?

marcinsud

2013-01-08, 01:36
@bwg92

1) pycha,
2) chciwość,
3) nieczystość,
4) zazdrość
5) nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu,
6) gniew
7) lenistwo.

Niemal wszystko widać na tych zdjęciach :D

Mortalisrox

2013-01-08, 08:36
Dla mnie to zdjęcie jest bez sensu. To że księża razem z ministrantami są podwożeni przez parafian jeżeli kolęda zaczyna się daleko od kościoła jest normalnością w całym kraju i nie widzę w tym nic złego. Typowy bezpodstawny hate wywołany zbyt nadmiernym oglądaniem "Faktów" i woli Tuska.

pinio09

2013-01-08, 16:52
pie**olicie, że Owsiak kasę ma. No pewnie, że ma, oczywiście, że zarabia na tym, z czegoś się musi utrzymać i całą tą fundację. Zawsze całą kasę jaką zbierze WOŚP oddają, i co z tego, że przy tym zarobią... droga wolna. Ale jak widzisz takiego 'batmana', w furze za min. 200 koła i on ma czelność jakiejś matce z chorym dzieckiem mówić, żeby ona się modliła bo jej Bóg (dla niewtajemniczonych, postać fantastyczna. Zobacz w: "Biblia") wynagrodzi. Błeee...

aopia

2013-01-11, 00:20
Dawajcie na PCK nie na złodzieja Owsiaka.