18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Hasło do systemu monitoringu śmigłowców ratowniczych

Roszp • 2012-08-23, 13:20
Dnia wczorajszego (środa, 22 sierpnia) TVP w głównym wydaniu wiadomości wyemitowała materiał o Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Niby nic. Ale ludzie z LPR nie zorientowali się, że hasło do systemu monitoringu śmigłowców ratowniczych wisiało jak byk na tablicy, razem z loginem i wszystkimi danymi potrzebnymi do wejścia do systemu


Zalogowanie się do systemu umożliwia monitorowanie śmigłowców ratowniczych, jak i wysyłanie sms-ów do ich załóg.

widok po zalogowaniu:


Mamy czołowych kandydatów do prestiżowej nagrody facepalma roku 2012.

:lodowka:

Źródło: niebezpiecznik

solteck

2012-08-23, 16:32
Hasło z TVP nie pasuje, pewnie już zmienili

avocado20

2012-08-23, 17:05
Jak przeczytałem w "Sztuce podstępu", że ludzie piszą hasła na karteczkach, obok komputera, to myślałem, że jest to ufajniony przykład. Screen z góry i miłoście nam panujący rudzielec pokazują, że niestey Mitnick miał rację, pisząc (oczywiście nie wprost), że ludzie są debilami.

Jan_Paweł_II

2012-08-23, 17:44
DiesIrae napisał/a:

Szkoda że nie ma opcji autodestrukcji albo chociaż sterowania maszyną z poziomu komputera :amused:


I tak byś nie potrafił tego zrobić, no ale zawsze fajnie pomarzyć :-P

Krysss

2012-08-23, 18:33
"Szkoda że nie ma opcji autodestrukcji albo chociaż sterowania maszyną z poziomu komputera :amused: "

k*** ogarnijcie się oni ratują ludzi, a nie latają sobie dla rozrywki -.-

solteck

2012-08-23, 19:13
Miałem kiedyś praktykę w urzędzie... Całą strukturą zarządza zdalnie informatyk z drugiego końca Polski. Co miesiąc generatorem tworzy nowe hasła i rozsyła je pocztą do pracowników. A że oni nie są w stanie zapamiętać, więc oblepiają klawiatury przylepkami z hasłem :D
Tam pewnie tak samo ktoś zmienia hasło...

MrYeni

2012-08-23, 19:31
haslo : uFGmrgGY

Filo1

2012-08-23, 21:21
mają taką samą klawiaturę jak ja. Złodzieje