18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Hapi Drum

Zaszaable • 2013-01-10, 19:24
Mój pierwszy temat. Po tagach nie znalazłem, choć wiem, że przedstawiany był dość podobny instrument, który też znam, czyli Hang Drum.Temat był poruszany na Sadisticu, więc nie będę znów nosił drewna do lasu.

Materiał własny - zdjęcia, dźwięk w filmie nagrywany pół-profesjonalnie (mikrofony i inny sprzęt). Jeśli komuś jakość się nie podoba - no trudno.

Chciałbym Wam, drodzy Sadole, przedstawić ciekawy instrument perkusyjny (?). W Polsce nie jest (jeszcze) powszechnie znanym ale w internecie można już znaleźć kilka filmików, stron (raczej zagranicznych, gdzie można kupić to ustrojstwo) i wykonawców, którzy je wytwarzają we własnym garażu i w domu na dywanie.

W stosunku do wyżej wymienionego Hang Druma jest on tańszy, łatwo można znaleźć strony gdzie wykonywane są profesjonalnie.

Osobiście znam osobę która je wytwarza we własnym garażu i to właśnie dzięki niej poznałem Hapi Drum - tak właśnie nazywa się ten instrument.
W internecie można znaleźć wiele kształtów i kolorów, te które pokazuję Wam tutaj są robione "hand made" więc bez rewelacji. Potocznie nazywane "Żółwiami" lub "Hapikami" wyglądają tak:



Jeśli się przyjrzycie, zauważycie na górze wycięte "pady". Każdy z nich jest innej długości i szerokości. Większe wydają niższe dźwięki, mniejsze - wyższe tony.
Jeśli chodzi o tonację, wachlarz jest bardzo szeroki. Brzmienie możecie usłyszeć poniżej, jeszcze piękniej brzmi "w realu".

Requiem for a Drum w tonacji E-Akebono - cover mojego autorstwa znanego Wam utworu:



Nauka gry na nim jest bardzo prosta - mi zajęło pół dnia, by wyczuć jak w nie uderzać. Grać można rękoma lub pałkami, najlepsze są chyba do Wibrafonu. Dźwięk wtedy jest bardziej czysty, nie słychać samego uderzenia (plasku o powierzchnię) palca.

Utwór mojego znajomego:


Tutaj widzicie grę z użyciem wyżej wymienionymi pałkami. Ten "Hapik" jest obustronny, tj. na obu stronach są dwie różna tonacje, co poszerza nieco horyzonty tworzenia.

Jest to mój pierwszy post, więc nie bić.
Pozdro!

Breakdrowser

2013-01-10, 19:34
Żona mnie zabije, pociąłem garnki a i tak to to nie działa!




Żartuję, nie mam żony, ale mam to:

pisuar

2013-01-10, 19:44
ile takie coś kosztuje?

Zaszaable

2013-01-10, 19:50
@pisuar - ja swoje kupiłem za 150zł (jedna tonacja) i 250 zł(dwie tonacje). Jeśli jesteś zainteresowany, mogę dać Ci namiar na ziomka. na allegro też znajdziesz jego ofertę.


ParanoiA

2013-01-10, 20:33
Zaszaable napisał/a:

Mój pierwszy temat.
Jest to mój pierwszy post, więc nie bić.
Pozdro!



Po KLAPKO-GNOJOZRYWACH widać że to jakiś debil.



p.s.

Welcome to SADISTIC.PL 8-)

dawid301293

2013-01-10, 21:19
Mało sadystyczne ale ciekawe.
piwko.

Zaszaable

2013-01-10, 21:33
Rems napisał/a:

Koleś w mam talent zrobił sobie coś takiego z butli gazowej :D

Butla Gazowa w mam talent



Te wszystkie, które tutaj pokazałem są z tego samego ;)
Przy wycinaniu zaworu w butli przez kumpla sąsiedzi jego sąsiedzi robili pod siebie. Jakby je*ło to miałbym materiał na harda.

cu...........ow

2013-01-10, 21:37
uczestniczyłem przy produkcji takich tank drumów. sprzedawalismy takie butle po 200-250 zł nastrojone w skali wedle życzenia, z dowolną grafiką. przez rok sprzedalismy 5 sztuk. ch*jowy interes

bravoteampolska

2013-01-11, 14:41
Twój kumpel daje radę , nawet fajnie to wychodzi , ja bym to połączył z bardzo delikatnym dubstepem , zaznaczam z bardzo delikatnym , a nie wiercenie kucie ścian z dodatkiem strzałów z armaty .
Delikatny dubstep dodałby takiego nowego stylu , a utworem twojego kumpla byłby nutą przewodnią .

yoshi88-88

2013-01-11, 14:44
wspaniały bit do żelipapą

thoms0n

2013-01-11, 14:46
Utwór?
Zwij mnie filistynem, ale dla mnie utwór kumpla brzmi jak losowe uderzanie w śmieszny garnek.

AdresatNieznany

2013-01-11, 14:51
k***a to nie jest pokaz w stylu "Mam talent" tylko sadistic.pl Także proszę o powrót do tematu...

neil

2013-01-11, 15:16
i stroisz spawarką

black88

2013-01-11, 15:48
kobiety od wieków znały ten instrument. Przecież to zwykły garnek.