18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Grzybolog poszukiwany!

amaimon • 2013-10-22, 10:51
Witam

Chciałbym zwrócić się z prośbą do szanownego grona naukowego o pomoc i rade. Ostatnio mieliśmy mały wyciek w łazience i oto co wyrosło po kilku dniach :shock:
Jako, że na sadisticu zasiada sama śmietanka świata nauki może znajdzie się też jakiś mykolog.

Może mi ktoś powiedzieć co to za grzyb?
Jak się go pozbyć?





P.S. Nie, nie będę go próbował żeby sprawdzić czy halun!

Browaryt

2013-10-22, 15:39
@UP seems legit. Pan misiek kraków to chyba nowy w internetach jest...
W życiu takiego syfu nie widziałem :D i dawno się tak nie uśmiałem z hejtu w komentarzach :)

rydzo2008

2013-10-22, 15:44
ja pie**ole to k***a czyście jest w kiblu na stacji benzynowej

Spartak

2013-10-22, 16:07
Kustrzebka pęcherzykowata, grzyb żyjący na drewnie, powoduje zgniliznę drewna.
Można jej się pozbywać wymieniając nadgniłe drewniane elementy i resztę wyczyścić dokładnie domestosem. Grzybnie workowców i podstawczaków zupełnie nie radzą sobie z chlorem. Możesz też spróbować wszystko nasączyć domestosem.

Pozdrawiam :)

KociBolec

2013-10-22, 17:34
Się czepiacie uj***nej i zgniłej łazienki, co wy obiady jadacie w kiblu?

AugustuS

2013-10-22, 18:30
To jest verigus cretorius, zwany też często vaginus, ale nie wiem czemu nawet toto niepodobne.

Jest to hybryda tygodniowego syfu i zapchanej toalety oraz kilku odmian pleśni spożywczej. Co ciekawe ten grzybkotwór jest całkowicie niejadalny, a jego spożycie skończy się miłą śmiercią w agonii i męczarniach więc radzę nie próbować go bez posypki z cukru i na trzeźwo.

Co do utylizacji: radziłbym zrobić kwarantannę łazienki, wykopcie sobie kibelek zastępczy na trawniku, a mieszkanie w miare możliwości odkazić ogniem z miotacza ognia.

erosse

2013-10-22, 19:19
wygląda jak piździoszek żółtawy, polej kretem do rur i zobacz czy pomoże :-P

Bazyliszek

2013-10-22, 19:21
Ty tam wszytko masz do dezynfekcji lizolem

Dża

2013-10-22, 19:23
Zrób z tego jakiś dobry sosik, a następnie wpie**ol go ze smakiem.
Jeżeli uda Ci się dobudzić w szpitalu, wtedy na pewno powiedzą Ci co zeżarłeś. Wtedy ze zniszczoną wątrobą i przeszczepionymi nerkami poinformujesz nas o nazwie.

Jeżeli nie dobudzą Cię - cóż. Tak wygląda poświęcenie w imię nauki!

pomaranczowy4

2013-10-22, 19:30
zdrap to w cholere i kup jakis środek antygdzybiczny, jak masz kreta to posyp, kret to wodorotlenek sodu tym się myje w przemyśle spożywczym instalacje itd.albo rozrób kreta z wodą, tak czy siak listwy przypodłogowe do wyj***nia, a jak chcesz po kosztach to weź sodę oczyszczoną posyp, wyczyść i tak pare razy z odstępem po kilka nawet kilkanaście godzin. domestos też się nada ktoś tam wyżej pisał..

Darkeduar

2013-10-22, 19:44
kkndkkndkknd napisał/a:

że tak zapytam zanim posypią się na Ciebie cygańsko-rumuńskie podteksty: czy dobrze przemyślałeś wsadzenie zdjęcia takiego syfu w łazience na sadola?



Ty byś wcale nie miał syfu jak by Ci łazienkę zalało. Czytania powinni uczyć już w przedszkolu :( Inaczej widać właśnie takie efekty.

Grzyb18

2013-10-22, 19:46
Uwaga. Jak nick wskazuje - jestem specjalistą.
Ni ch*ja nie wiem co to jest.
Dziękuję za uwagę!

xarkons

2013-10-22, 19:48
Chcialem napisac zjedz i sprawdz czy to halun i wtedy doczytalem opis u dolu.

wajnona

2013-10-22, 19:50
Chyba wolałabym się kąpać w stawie niż w tym syfie :O Remont by się przydał, nie chodzi nawet o estetykę, a po prostu o zdrowie :P

quartz75

2013-10-22, 19:52
To nie wyrosło po zalaniu, to już tam było od dawna. Powierzchniowo to podchloryn sodu. Gruntownie to skuć to co tam masz.