18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Grupa Spinelli

poligon6 • 2018-01-12, 14:14
Warto poczytać dokąd zmierza UE i skąd te ataki na Polskę. Kiedyś unia była klubem dżentelmenów wspólpracujacych ze sobą. Teraz zmierz do dyktatury, III rzeszy, kołchozu. Jedno nie pozostawia złudzeń narody i ludzie zostana mocno ograniczeni w sprawach wolościowych. To co robi Pi|s w Polsce to mały pikus bo zawsze mozna ich wywieźć na taczkach. A kto wywiezie takich komisarzy? Których nawet nikt nie wybiera bezpośrednio a maja ogromną wladze w UE!


Powstała w 2010 r. przy Parlamencie Europejskim. Obecnie jest to najaktywniejsza z organizacji prowadzących lobbing i propagandę na rzecz integracji Unii. Nazwa grupy pochodzi od nazwiska włoskiego komunisty Altiero Spinellego. Osadzony w więzieniu spędził w nim kilkanaście lat. Był internowany na wyspę Ventotene, gdzie w 1941 r. napisał wspólnie z Ernesto Rossim Manifest, czyli projekt zjednoczonej Europy antykapitalistycznej, który stał się podstawą Unii Europejskiej. W 2011 r. minęło 25 lat od jego śmierci. Na uroczystości upamiętniającej postać Spinellego ówczesny Przewodniczący PE Jerzy Buzek wzmocnił rolę Manifestu i stwierdził że „to dokument, który jest wiecznie żywym źródłem idei europejskiej integracji”

Manifest został napisany w 1941 r. i stał się fundamentem tzw. Planu Spinellego. Plan ten został opracowany w 1984 r. i został projektem konstytucji nowego państwa.

W 1848 r. powstał Manifest Komunistyczny Karola Marksa i Fryderyka Engelsa. Manifest z Ventotene jest jego wierną kopią. Wiedza o Manifeście Spinellego, jego autorze, jest wiedzą ogólnie dostępną.

W naszej przestrzeni obecne jest przekonanie, że UE to wynik planu Roberta Schumana (1950 r.) zakładającego integrację ekonomiczną i polityczną. Rozpowszechnianie tej wiedzy jest błędem i przekłamaniem. Plan Shumana był podstawą Traktatów Rzymskich i poległ na rzecz Traktatu z Maastricht (1992 r.) wprowadzającego właśnie Plan Spinellego.


Wiedza o działalności Grupy Spinelli jest w Polsce bardzo ograniczona. Osoby, które do niej należą, niespecjalnie się tym chwalą. Grupa jest uznawana za najaktywniejszą z organizacji działających w PE. Niewątpliwie formalne uczestnictwo w tym projekcie jest wzniosłe, gdyż bycie w grupie pozwala na zabieranie głosu w dyskusji w każdej sprawie i na każdym forum. To dość ważny przywilej zobowiązujący do tego, żeby wszelkie działania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji były przez polityków nagłaśniane, aby państwa członkowskie mogły te działania monitorować. Tak nie jest. Dlaczego?

Aktywności polityków w tej Grupie wydają się niezrozumiałe w konfrontacji z wartościami wolnościowymi, które w Polsce podlegają ochronie prawnej. W tej sytuacji prosi się wręcz o przywołanie przepisu stanowiącego zakaz konstytucyjny istnienia partii o cechach antydemokratycznych:

„(…) Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa”.

Naród ma prawo i obowiązek strzec swoich wolności konstytucyjnych. Realizacja planu Grupy Spinelli jest prowadzona niepostrzeżenie i po cichu. Czy zaplanowany efekt końcowy działalności nie stoi w sprzeczności z zapisami Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej?

W obliczu tych faktów media odgrywają ogromną rolę. Debaty, spotkania, relacje to narzędzia kontrolujące aktywności polityków wybranych w demokratycznych wyborach przez naród. Przy pomocy tych medialnych narzędzi prowadzona przez nich działalność polityczna w zaciszu PE nie będzie okryta tajemnicą. Będzie klarowna, przejrzysta i jasna. Wystarczy dobra wola i chęć europarlamentarzystów dzielenia się informacjami ze społeczeństwem. Wtedy z łatwością będzie można zdefiniować działalność, u podstaw której mogą tkwić idee mogące przynieść niepowetowane straty.

Wiewór

2018-01-12, 14:16
poligon6 napisał/a:

Teraz zmierz do dyktatury, III rzeszy, kołchozu.


Doczytałem do tego miejsca i mi wystarczy.

Ni...........ny

2018-01-12, 14:18
Masz rację, j***ć UE !!! Federacja rosyjska przyniesie nam pokój i dobrobyt ;-)

poligon6

2018-01-12, 14:22
"Masz rację, j***ć UE !!! Federacja rosyjska przyniesie nam pokój i dobrobyt ;-) "

Ocho kolejny z mysleniem dualnym. Polska bedzie zawsze zależnym od zewnętrznych czynników państwem ale mozna iść swoja drogą. Jest ona w Europie, napewno nie przy Rosji, ale też nie uczepiona spódnicy Niemiec. Wszyscy drą łacha z Orbana a potrafi ograć UE, wycofać się gdzie trzeba, ruskie buduja mu elektrownie atomową, chinczycy inwestuja, mimo jobów w UE potrafi sie odnależć.


"Doczytałem do tego miejsca i mi wystarczy.'

Do tego zmierzaja totalitarne ideologie w tym komunistyczne, wiedza o tym nawet dzieci.

janlew

2018-01-12, 14:27
Wszystko już dawno objaśnione i rozłożone na czynniki pierwsze na kanale "Historia sztuki" Krzysztofa Karonia. Z którym to kanałem należy się zapoznać, zanim o UE cokolwiek się powie.
Wykłady są kompletne i dokładnie wyjaśnione jest czym są:
- grupa Spineli,
- Manifest z Ventotene,
- Unijny Marksizm
- Deklaracje Rzymskie,
- plany UE jako Federacji bez państw narodowych.
- i wiele, wiele innych, w tym to, dla czego nazwisko parszywego komucha błyszczy się nad wejściem do budynków UE.




Wiewór

2018-01-12, 14:33
Niezwyciężony napisał/a:

Masz rację, j***ć UE !!! Federacja rosyjska przyniesie nam pokój i dobrobyt ;-)


Taki dobrobyt jak na Krymie.
Na Krymie plują sobie teraz w brodę ale już jest za późno.
Matuszka rasija ich wchłonęła i już się nie da tego cofnąć.

~DMT

2018-01-12, 14:34
Temat znam, piwko leci...

nowynick

2018-01-12, 14:49
co ciekawe pierwszy traktat powołujący Unię został odrzucony przez wszystkie ówczesne kraje członkowskie. Co innego współpraca gospodarcza, co innego tworzenie tworu mającego na celu zjednoczenie Europy pod sztandarem najsilniejszej gospodarki, czyli niemieckim (no k***a Hitler patrz jak to się robi bez jednego wystrzału!).

poligon6

2018-01-12, 17:30
@up

Niemcy nie maja wyboru, albo zostana liczacym się graczem albo zdechną. Francuzi liża im dupe bo licza że Niemcy bedą ich finansować (dług na poziomie 96% PKB) są w strefie euro wiec wyboru nie maja. Reszta to drobnica plus dawne demoludy stawiajace się okoniem. Polska juz była prawie urobiona gdyby nie wygrana PiS. Zwróćmy uwagę ze nawet lewicowy rzad Czech odrzucił dzika imigrancja a niby centrowy Polski chapnał na dzień dobry kilkanaście tysięcy uchodźców. Czechy ateisci i socjalistyczny rzad odrzucili brudasów a niby nasi chadecy przywitali ich na dzień dobry. To była zdrada grupy wyszechradzkiej na dzień dobry.

SQRW3L_ponury

2018-01-14, 00:10
poligon6 napisał/a:

Jedno nie pozostawia złudzeń narody i ludzie zostana mocno ograniczeni w sprawach wolościowych. To co robi Pi|s w Polsce to mały pikus bo zawsze mozna ich wywieźć na taczkach. A kto wywiezie takich komisarzy? Których nawet nikt nie wybiera bezpośrednio a maja ogromną wladze w UE!



Komisarz, a nawet pieciu komisarzy UE - bez poparcia swoich pomysłów w parlamencie (wybieranym bezpośrednio) mogą sobie co najwyżej nagwizdać - w przeciwieństwie do pisu (czyt. kaczynskiego) który mając wszyskie władze w kraju (w tym sądy wojsko policje prokurature i komisje wyborczą itd.) moze sie za chwilkę okazać niewywożalny na taczkach ani wogóle niezmienialny...
Straszenie przyszłymi rzekomymi 'ograniczeniami wolnosci' w bardziej ziintegrowanej unii (oczywiscie bez podawania żadnych konkretów) przy jednoczesnym olewaniu terażniejszych realnych zagrożeń to zwykłe robienie ludziom wody z mózgu

poligon6

2018-01-19, 13:10
"Komisarz, a nawet pieciu komisarzy UE - bez poparcia swoich pomysłów w parlamencie (wybieranym bezpośrednio) mogą sobie co najwyżej nagwizdać - w przeciwieństwie do pisu (czyt. kaczynskiego) który mając wszyskie władze w kraju (w tym sądy wojsko policje prokurature i komisje wyborczą itd.) moze sie za chwilkę okazać niewywożalny na taczkach ani wogóle niezmienialny..."

Ale bzdury, komisarze maja ogromną władze w UE, to oni nadaja kierunek polityce a posłowie tylko podnosza łapki. Co do reszty to zwykłe pie**olenie, jak w jakims kraju rzadzi lewice czy liberałowie przez kilka kadencji i wszystko układaja pod siebie to jest OK, a jak inna swiatiopogladowo partia dostanie sie do władzy to jest niesamowity ból dupy i snucie teori spiskowych. W sumie Pis robił podobnie pamietam niesamowity ból dupu pisiorów jak Bronek podpisał ustawe o interwencji obcych wojsk na terenie polskich. Lemingi pisowskie snuły teorie ze jak PO przegra wybory to Bronek zawoła na pomoc bratnia bundeswere.

"Straszenie przyszłymi rzekomymi 'ograniczeniami wolnosci' w bardziej ziintegrowanej unii (oczywiscie bez podawania żadnych konkretów) przy jednoczesnym olewaniu terażniejszych realnych zagrożeń to zwykłe robienie ludziom wody z mózgu"

Aha czyli mamy czekac aż rzekome stana sie rzeczywistymi ograniczeniami? To nic ze mamy dyktat politycznej poprawności w wypowiedziach? Może tego nie widzisz? Nie jest tajemnica że UE promuje marksizm kulturowy, a wszelkie krytykowanie np multi kulti, LGBT, i innych wynalazków jest pietnowane przez organy EU. Wiec daruj sobie sam demagogie bo zagrozenie jest rzeczywiste i istnieje.

SQRW3L_ponury

2018-01-19, 14:41
@up Pisałes ze 'komisarzy nie ma jak odwołać' wiec ci wykazałem ze jak najbardziej 'jest jak ich odwołać' bo bez zaplecza wybieranego w wolnych wyborach mogą sobie nagwizdać - ale to mało istotne - istotniejsze byś podał wreszcie choć jeden! konkret (na czym miałyby polegać te 'ograniczenia' i to 'potworne zagrożenie' ze str UE które cie tak przeraża) który swiadczyłby ze stoi za tym coś wiecej niż twoje antyunijne fobie - bo jedyne o czym piszesz to 'dyktat pp w wypowiedziach'... polegjący na tym ze do pedała nie mozesz powiedzieć 'ty pedale' (tzn. mozesz ale jak cie na tym złapią to bekniesz na grzywne) itd itp. co niczym sie nie rózni od sytuacji którą już mamy a w któej nie mogę powiedziec do ch*ja 'ty ch*ju' - bo to bedzie obraza... nie mogę publicznie obsmiać wierzen w zabobony bo to bedzie obraza uczuć religijnych itd.itp.

janlew

2018-01-19, 14:46
Demokracja w UE wygląda tak, że jedynym demokratycznie wybranym ciałem jest parlament, który nie ma absolutnie żadnej władzy. Reszta to niemiecko-francuskie nadania, i nagradzanie folksdojczy oraz szmalcowników.

poligon6

2018-01-19, 17:45
"który swiadczyłby ze stoi za tym coś wiecej niż twoje antyunijne fobie - bo jedyne o czym piszesz to 'dyktat pp w wypowiedziach'... polegjący na tym ze do pedała nie mozesz powiedzieć 'ty pedale' (tzn. mozesz ale jak cie na tym złapią to bekniesz na grzywne) itd itp. co niczym sie nie rózni od sytuacji którą już mamy a w któej nie mogę powiedziec do ch*ja 'ty ch*ju' - bo to bedzie obraza... nie mogę publicznie obsmiać wierzen w zabobony bo to bedzie obraza uczuć religijnych itd.itp."

kpisz czy o drogę pytasz? Tu nie chodzi o pyskówkę "ty pedale", ale blokowanie całkowicie krytyki danego tematu. W Niemczech od 2018 rzad cenzuruje treści portali społecznościowych. To co prywatnie sobie kasował Zuckeberg to jego sprawa ale teraz doszło do tego gremium 40 urzedników państwowych które bedzie usuwało treści i nakładało kary. Podobnie w Niemczech skazano dziennikarza na 1,5 roku w zawiasach za opublikowanie zdjęcia muftiego Jerozolimy z hitlerowcami. Przykłady mogę mnozyć i to bez sięganido googla.

W Szwecji wywalono dziennikarza za to ze skrytykował prawo o zgodzie na odbycie stosunku. dziennikarze traca prace za krytyke muslimów, pedałów i innych lewackich pomysłow. W Polsce doszło do jednego naruszenia wolnosci słowa jak nałozono kare na TVN, a tak dziennikarze moga pisać co chca jak nie w jednej gazecie to w drugiej. Jest szerokie spectrum gazet.

Co do obrazy uczyć religijnych to jest to chore, ale skazano jak na razie Dode ktora sie nie odwołala. Nergal i Nieznalska w końcu wygrali i zrobili sobie reklame. Doda dostała 5 tyś grzywny dziennikarz w niemczech dodatkowo poza grzywna 1,5 roku zawiasów.

Narzucanie takiej a nie innej wizji spolecznej a przedewszyskim pozbawianie mozliwości krytyki stanu rzeczy jest zagrożeniem dla wolności.

Do tego dochodzi walka z kazda opcja polityczna odbiegającą od unijnych kryteriów politycznej poprawności, zazwyczaj dotyczy to partii wolnosciowych i prawicowych. O ile te drugie moga być na bakier z wolnościa to upie**alanie takiego UPR w PE jest juz kpiną.

Oczywiście jest to zgodne z zasadami walki politycznej, przegrany nie ma głosu i niech siedzi cicho a jak nie to dostanie po nosie jak korwin. Ale jak taka sama zasade PiS stosuje w Polsce to jest juz bul dupy na całego w PE i odpie**ala sie artykuły nr 7.

SQRW3L_ponury

2018-01-19, 18:58
Oczywiscie nie wyjaśniasz na czym polega ta cenzura w raichu - zero faktów i konkretów... nie precyzujesz tez co ma potwierdzać (lub czemu zaprzeczać) fakt za jakiś hans dostał w raichu 1,5 roku za publikację zdjęc żyda i hitlerowca... ?? Nawet linka nie dajesz coby mozna było sobie samemu sprawdzic - tak samo ni ch*ja nie kumam jak ma mi i rodakom zagrażać fakt że w ultralewackiej Szwecji wywalono z robty jakiegoś dziennikarzyne który rzekomo coś tam powiedział skoro u nas wypie**ala sie na zbity pysk wieloletnich dziennikarzy tvp i pr nie tylko za to co powiedzą ale również za to czego nie powiedzą

PS. jak to jest ze przeszkadza ci polityczne wypie**olenia dziennikarza w szwecji a nie przeszkadza identycznie polityczna tyle ze 10 razy bardziej masowa czystka polityczna w mediach u nas ?