18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Głusi

papsior • 2014-02-19, 00:56
W jakim języku myśli osoba która jest głucha od urodzenia ??




czekamy na ekspertów :roll:

Krystiankupis

2014-02-19, 20:18
Da się, wystarczy wyobrażać sobie obrazki hehe

Kubatron

2014-02-19, 20:32
w takim w jakim nauczy się czytać i pisać i oczywiście rozumieć znaczenie słownica języka danego kraju.

mcgvr

2014-02-19, 20:57
@ markop4321

lubie posty gdzie komentarz ma więcej lajków jak jego treść.
gratuluję!

patroy

2014-02-19, 21:02
Do teraz dla tych inteligentów co piszą że oni myślą w języku ojczystym powiedzcie mi jak mają sobie w głowie układać słowa jak nigdy w życiu nie usłyszeli jak brzmią poszczególne głoski?

wajnona

2014-02-19, 21:06
W tym w którym się nauczy czytać? :D

Graphoman

2014-02-19, 21:07
W migowym. Prosta sprawa, dla nich to jedyny logiczny sposób zawierania myśli, bo język migowy NIE JEST tworem sztucznym, stworzonym jako przenoszenie słów języka fonicznego na migi. To pierwotny twór powstały między ludźmi głuchymi.

Było pytanie o osoby głuche i niewidome. Osoby głuchoniewidome są jednymi z najtrudniejszych przypadków, jeśli chodzi o komunikację, ale spora część z nich stosuje język migowy przekazywany za pomocą dłoni - tj. przykładają dłoń do osoby do nich migającej i w ten sposób rozróżniają kolejne znaki. Nie mam pojęcia w jaki sposób opanowują ten sposób porozumiewania się.

Osoby niewidome śnią, często z obrazami, jeśli nie były niewidome od urodzenia.
Jeśli jest to ślepota bliska całkowitej (bo prawie nigdy nie zdarza się ślepota zupełna, gdzie człek widzi po prostu czerń, często pozostają zbliżone, rozmyte kształty, albo chociaż odbieranie światła (lub jego braku), wtedy człowiek niewidomy miewa sny dokładnie tak, jak na co dzień funkcjonuje - dotyk, dźwięki itd., bez wizji.

Pierwsze dwie informacje zaczerpnięte z audycji słuchanej w TOK FM oraz z mojej książki do migowego, ostatnia z kanału TommyEdisonXP, niewidomym gościu, który ma swój kanał na YT i mówi całkiem ciekawe rzeczy, polecam.

Jeszcze jakieś pytania do wyroczni? ;)

Koniu HH

2014-02-19, 21:56
A czy wy jak "myślicie" o czymś to wyobrażacie sobie fonetykę lub pisownię tematu tej myśli ? Myśl to poprostu odczucie/uczucie na dany temat. Bardziej mnie ciekawi co się śni niewidomym :D . ps. Ostro się zjarałem.

Klocu16

2014-02-19, 22:08
Przecież to proste: taka osoba myśli w C++

Kazisqrwiel

2014-02-19, 23:09
szymon77513 napisał/a:

w Ojczystym...
Poza tum umiejąc język migowy, fonogesty, albo czytanie z ruchu ust dogada się wszędzie na świecie...
zaufajcie mi mam do czynienia z takimi osobami.


Widać że masz do czynienia z takimi osobami, bo fonogesty to nie jest 'język uniwersalny', to nawet nie jest język, a sposób przedstawiania głosek werbalnie.

McKusmier

2014-02-19, 23:48
Proste. Myśli obrazkami :)

_Azazel

2014-02-20, 00:26
Cytat:

Wbrew popularnym poglądom nie istnieje jeden ogólnoświatowy język migowy, ale wiele w pełni wykształconych języków, których zasięgi nie zawsze pokrywają się z zasięgami języków mówionych. Przykładowo brytyjski język migowy (BSL) jest zupełnie różny od amerykańskiego języka migowego (ASL), który jest z kolei używany zarówno w USA, jak i w Kanadzie oraz Meksyku.



"A tam, uprzykrzajmy głuchym życie"

Catar

2014-02-20, 02:18
Wydaje mi sie, że myśli, znaczy sie, wyobraża sobie o czym myśli, przedmioty, uczucia, ale ich nie nazywa.
Mysli ze jest głodny to mysli o jedzeniu a nie o tym 'ze jest głodny' ;D

julyspicy

2014-02-20, 02:51
Pewnie w tym samym jezyku co czyta? I pisze......

BiałyPiotr

2014-02-20, 03:41
w żadnym języku... po prostu jeśli nie jest dodatkowo ślepa to każda myśl jest obrazowa, też mi logika... :roll:

Azral

2014-02-20, 16:09
w takim samym jak Ty. Głos który słyszysz w głowie to projekcja myśli czyli skojarzeń zmysł-doświadczenie. Taka osoba po prostu nie posiada takiego głosu tak jak niewidoma od urodzenia nie posiada projekcji wzrokowej