18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Głupich nie sieją - tapeta w telefonie z plantacją trawy

Krak • 2012-11-19, 10:53
Ustawiona w aparacie tapeta z plantacją konopi indyjskich naprowadziła policjantów na trop prawdziwej plantacji.


Policjanci patrolujący krakowskie ulice zatrzymali do kontroli samochód marki BMW, którym jechało dwóch młodych mężczyzn. Podczas legitymowania nie potrafili oni podać swoich danych, kontakt z nimi był utrudniony. Policjanci sprawdzali, czy ich telefony komórkowe nie pochodzą z kradzieży. W jednym z aparatów zauważyli tapetę, przedstawiającą plantację konopi indyjskich. Podczas przeszukań prowadzonych w miejscach zamieszkania obydwu mężczyzn policjanci odkryli sfotografowaną plantację. Znaleźli tam kilkadziesiąt krzewów, kilogram gotowego już narkotyku, a ponadto - kilkadziesiąt sztuk ostrej amunicji. Wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na kwotę co najmniej 35 tys. zł.

evilmatt

2012-11-19, 22:08
Kotierez, Zauważ, że nie podali tutaj wartości samego kilograma, tylko przybliżoną wartość owego kilograma i krzaczorów. Swoją drogą cena 35zł/g nie jest jakoś strasznie przesadzona, bo słyszy się o przedziale 20-35 zł. Jakby podali, że z kilograma można zrobić 5000 porcji konsumenckich po 40 zł każda, to by była przesada, a tak mieści się w granicach rozsądku. ;)

busek

2012-11-19, 22:09
ale sztuki po 50 to są już 1,1-1,2 z wagi, a objętościwo wygląda jak ładna 2 :)

MaestroRCS

2012-11-19, 22:11
Legalizcja:
- zanik szarej strefy, czysty towar, większość "biznesu" pod oficjalną kontrolą...
- wplywy do budżetu z podatków, akcyz itp.
- wpływy do budżetu z tytulu mniejszej ilości "przestępców", na których utrzymanie kasa idzie z podatków...

A pie**olenie, że jak coś legalne, to zaraz ludzie sie uzależnią- jest własnie na odwrót, jak to będzie powszechne, to ludziom sie kiedyś znudzi, w myśl zasady że "zakazany owoc smakuje najlepiej".

Jak na razie to tylko Holandia poszła po rozum do głowy (jesli się nie mylę) ;)

MUodyy

2012-11-19, 22:12
Przeszukali im mieszkania za tapete w telefonie?!

busek

2012-11-19, 22:18
Przecież jest napisane, że nie mogli sie z nimi dogadać, że kontakt był utrudniony. Pewnie chłopaczki upaleni byli.

stalowyszczur

2012-11-19, 22:23
Cytat:

Jak na razie to tylko Holandia poszła po rozum do głowy (jesli się nie mylę)



To zalezy co masz na mysli. Jesli pelna sprzedaz to Holandia. Ale wiekszosc krajow Europy juz zdelegalizowala, Czechy, Niemcy, Hiszpania chocby.

Najwieksza bolaczka w oczach poslow, bylby fakt, ze przecietny Polak moglby hodowac sobie trawke u siebie w domu. No jak to k***a, i nic nie placic?!

Voit

2012-11-19, 22:26
@MarszaL95

Mamy "lewy" rząd... Po co zyskać jak można się zadłużyć i podnieść podatki itp.

fejzez

2012-11-19, 22:31
jak zalegalizują w Polsce to pewnie takie dojebią podatki że wam się jarać odechce i jeszcze zatęsknicie za starymi czasami ;)

Rzehooj

2012-11-19, 22:53
@fejzez - nie mogli by tego zrobić bo do łask wróciłby czarny rynek i co by im po tej legalizacji oraz podwyżce było skoro nikt by nie chciał kupić za tą cenę?
Tak działa wolny rynek. Jak ktoś robi sobie monopol i winduje ceny w górę to zawsze znajdzie się ktoś kto zaoferuje tą samą lub analogiczną usługę w niższej cenie. I zgadnij. U kogo by wtedy ludzie kupowali?

KamilAW

2012-11-19, 22:53
Zapraszam na hip hop kemp wszystkich którzy narzekają że dostają niepełnego gieta :)

kurczasty

2012-11-19, 23:10
Co wy gadacie jak jest solidny dilluch to za 30 jest waga

a co do cen koło 50 ziko no to tyle to moge dać tylko za konkreną odmianę, kiedy mam gwarancję, że to haze czy amnesia

Jak mi ktoś daje 0,6 to więcej się tam nie pojawiam. Proste

amb

2012-11-19, 23:20
@3up
a pijesz wodke ze sklepu czy bimber?

Komarzysta91

2012-11-19, 23:22
Nie czytalem wszystkich komentarzy waszych bo len jestem... Jestem karany za posiadanie i udzielanie suszu konopii indyjskich o wg mnie jezeli one mialy by byc legalne i mialbym placic za nie nie mając "przypalu" to dałbym nawet 50 pln za prawdziwego "gieta" z np Dobrego legalnego źródła :D

fejzez

2012-11-19, 23:45
@Rzehooj

ludzie są w stanie dać za samochód 2mln skoro u konkurencji masz za 500tyś jak to możliwe ?
temat rzeka nie ma co gdybać :roll:

di...........os

2012-11-19, 23:50
MaestroRCS napisał/a:

Legalizcja:
Jak na razie to tylko Holandia poszła po rozum do głowy (jesli się nie mylę) ;)



I Holandia podobno ma wkrótce zdelegalizować susz.

Komarzysta91 napisał/a:

Nie czytalem wszystkich komentarzy waszych bo len jestem... Jestem karany za posiadanie i udzielanie suszu konopii indyjskich o wg mnie jezeli one mialy by byc legalne i mialbym placic za nie nie mając "przypalu" to dałbym nawet 50 pln za prawdziwego "gieta" z np Dobrego legalnego źródła :D



Myślę, że większość konsumentów marihuany by na to poszła. Nie wszystkim chciałoby się bawić w hodowlę, i nie wszyscy znaliby dilerów... Więc i zapewne zyski byłyby nie najmniejsze (dorzucając do tego wpływy z turystyki...).