18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gimnastyka artystyczna...

~DMT • 2018-03-07, 13:12
+30 za efekt dźwiękowy...


edek.bajzel

2018-03-07, 19:49
dziewczyna z dwoma kolanami

waloos

2018-03-07, 21:46
Jaki koniec kariery? Przecież to zwykłe złamanie nogi. Znacznie gorsze kontuzje to kolana i kostki - tam z pozoru niegroźnie wyglądająca kontuzja powoduje, że zmienia się geometria stawu i dochodzi do zwyrodnień. Taką kość jej pośrubują tytanem, kilka miesięcy zrostu i po kontuzji nie będzie wielkiego śladu o ile nie ucierpiały żadne nerwy.


Xennon

2018-03-07, 23:04
@up Złamałem kość udową jak ta mała chinka, tylko, że na snowboardzie. Owszem, gwóźdź sródszpikowy jest typem leczenia tych urazów, ale myślę, że laska ma ze dwa lata bana jeśli chodzi o intensywne treningi.
A ogólnie to wyglada tak: ok. 5 miesięcy zrostu w tym rehabilitacji mięśnia czworoglowego, potem można już obciążać kość, ale gwóźdź ogranicza ruchy i powoduje dyskomfort w biodrze, wiec do gimanstyki musi tytan wyciągnąć, a po wyciągnięciu również stopniowa rehabilitacja i przyzwyczajenie się kości do braku gwoździa.
(i to optymistyczne założenie, ze zrost kości pojawia sie szybko, bez komplikacji, laska bierze hormony i wpie**ala stejki)
Ja swojego akurat nie wyciagałem i 4 lata po urazie nadal mam w nodze, ale nie pipcze na lotniskach :-)

benek7

2018-03-08, 18:24
To jest gimnastyka sportowa a nie artystyczna matole.

Slepyyy

2018-03-09, 00:37
W tym przypadku numer startowy 13 to nie był przypadek ...