18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gdynia, interwencja policji - wyjaśnienie zajścia.

pa...........ny • 2013-06-11, 14:40
Witam, pewnie pamiętacie co nie którzy z was jak w niedziele został do sieci wrzucony filmik z interwencji w trójmieście. Policjanci, którzy przeprowadzali interwencje do której zostali wezwani nie mogli użyć maksymalnej siły obezwładnienia ze względu na stan psychiczny podejrzanego, który według zgłaszającego świadka chciał sobie zrobić krzywdę, a wiadomo w takich przypadkach ważniejsza jest pomoc dla takiej osoby niż bieganie za dziećmi, którzy drwią z policji. Młodzież, która wszystkiemu się przyglądała prawdopodobnie zostanie ukarana. Swoją drogą mam nadzieję, że wszyscy, którzy drwili, wyśmiewali, wyzywali oraz utrudniali pracę funkcjonariuszom zostaną ukarani.

Cytat:


Patrol policji zatrzymuje na plaży w Gdyni młodego chłopaka, a dookoła zbiera się tłum ludzi, którzy naśmiewają się z policjantów, prowokują ich, czy wręcz zażywają przy nich narkotyki. - Chłopak, po którego przyjechał patrol, był niepełnosprawny umysłowo, najważniejsze było zapewnienie mu bezpieczeństwa - tłumaczy policja. Film z zajścia, który trafił do naszego Portalu, będzie teraz analizowany także pod kątem ewentualnego znieważenia funkcjonariuszy.
Film dokumentujący zajście trafił do sieci w niedzielę, niemal od razu zobaczyły go tysiące osób i zawrzało: mieszkańcy Trójmiasta udostępniają go na portalach społecznościowych, komentują, krytykują policję, ale też oburzają się na zachowanie gapiów.

Z pozoru zajście może wydawać się próbą zatrzymania osoby znajdującej się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W tym jednak wypadku pozory mylą. - Tuż po interwencji chłopak trafił do specjalistycznego szpitala, gdzie udzielono mu pomocy i dokładnie przebadano. Nie znajdował się ani pod wpływem alkoholu, ani też narkotyków - tłumaczy kom. Michał Rusak z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Do zdarzenia doszło w niedzielę. Policjanci otrzymali od plażowiczów zgłoszenie, z którego wynikało, że jedna z osób przebywających na plaży zachowuje się bardzo dziwnie. - Ze zgłoszenia wynikało, że chłopak może sobie próbować zrobić krzywdę. Na miejsce udał się więc patrol - mówi Rusak.

Internautów zbulwersował jednak sposób interwencji policji. - Taką sprawę powinno się załatwić szybko, od ręki, a nie czekać, aż zbierze się tłum gapiów, którzy będą się zwyczajnie naśmiewać z policji - mówi jeden z naszych czytelników.
Wtórują mu inni (dostaliśmy bardzo dużo informacji z linkiem do filmu, samym filmem bądź też komentarzem na jego temat). - Najbardziej bulwersujący jest widok młodych ludzi, którzy nic sobie nie robią z obecności policji i biorą przy interweniujących policjantach narkotyki. A policjanci nie reagują - twierdzi inny z naszych czytelników.

Dlaczego policyjna interwencja wyglądała właśnie w ten sposób?

- Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, bardzo szybko zorientowali się, że mają do czynienia z osobą mającą problemy psychiczne. Nie było od niej czuć alkoholu, nie zachowywała się ona także jak po narkotykach. Chodziło głównie o to, aby bezpiecznie przetransportować ją do szpitala. Policjanci nie chcieli więc używać nadmiernej siły, woleli poczekać na wsparcie. Na prowokacje gapiów nie reagowali, bo najważniejsze było bezpieczeństwo zatrzymywanego chłopaka - mówi Rusak.

Policja przyznaje, że kopię filmu zabezpieczyła i będzie się dokładnie przyglądać zarejestrowanym przez kamerę wydarzeniom.

- Cały problem polega na tym, że ktoś wrzucił ten film do Internetu w kontekście narkotyków, a tak naprawdę, powód interwencji był zupełnie inny. W ten sposób ludzie odebrali ten film tak, jak go odebrali - mówi nam, anonimowo, jeden z policjantów znających sprawę.



Filmik dla tych, którzy już zapomnieli lub nie chce im się szukać :



A tutaj ładny fragment :
Cytat:

Policja przyznaje, że kopię filmu zabezpieczyła i będzie się dokładnie przyglądać zarejestrowanym przez kamerę wydarzeniom.



Źródło
Pozdrawiam!.

Pizkes

2013-06-11, 21:45
rhytmus napisał/a:

To, że gość jest chory nie oznacza, że policjant nie może go pociągnąć z paralizatora, skoro stawia taki opór... Przy okazji całą gówniarzerię dookoła a w szczególności gościa w koszulce " JP ", a mówią, że czarnoskórzy to małpy...



pie**olisz głupoty, nie mając pojęcia o czym mówisz. Policja nie ma prawa użyć paralizatora(i innych środków przymusu bezpośredniego cięższego kalibru) przeciwko osobom chorym psychicznie, kobietom w ciąży oraz osobom do lat 13, chyba, że ich działania zagrażają życiu lub zdrowiu funkcjonariusza lub innych obywateli.

Nie chce mi się przytaczać odpowiedniego artykułu, sam sobie znajdź.

Tak więc skończ pie**olić.

Captain's Burger

2013-06-11, 21:47
Autor tego filmiku i cała reszta bydła to niezłe pajace. Szkoda tylko że wizerunek marihuany na tym cierpi, bo ona mimo że jest tylko nic nie znaczącą używką i tak jest bardziej wartościowa w rozumieniu przedmiotowym od takich imbecyli. Jestem ciekaw co będą robić w przyszłości, kiedy starzy przestaną dawać na piwko i resztę :) .

or...........ek

2013-06-11, 22:00
Dla mnie jesteście wy imbecylami i gimbusami że takie głupoty piszecie... że bawicie się w detektywów i od razu zdjęcia wklejacie... macie racje... teraz wyostrzyć trochę... przerobić w grafice i będzie git... :D :D :D hahaha jeszcze plakaty w Gdynii powieście... poszukiwani !!!!! :D hahahaahha co za patologia.... a co powiecie jeśli kolesie sobie zrobili beke palili z tego bonga melassę albo zapach tytoniowy.... może nawet palili trawe z ogródka albo włosy łonowe waszych matek ? tylko po to żeby się pośmiać....... POLICJA W NASZYM KRAJU JAKA JEST TAKA JEST..... wolą spisywać ludzi na ławce co sobie spokojnie wypiją piwko i nie robią ambarasu.... a ile było sytuacji że KIBICE idą z browarem na mecz w ekipie po ulicy i nie spiszą takiego ? albo za krzyki zawsze i wszędzie policja je..... będzie ???? no i co wtedy że są takimi lamusami ? boją się ? jak mnie kopali na ulicy CHORZOWSCY bo jechałem w strone Katowic i stałem tylko na przystanku a nie jestem żadnym kibicem... pomógł mi ktoś ?..... POMYŚLCIE TROCHĘ.... używanie mózgu nie boli.... bo dzieci sobie zrobili kino a wy już byście ich pozamykali..... !!

brojek_88

2013-06-11, 22:09
i to jest przyszłość naszego narodu..

EternalOblivion

2013-06-11, 22:17
Przykre jest to jak użytkownicy Sadistica, pod wpływem jednej informacji 'od policji' łatwo dają się z manipulować.

Możecie mi wierzyć lub nie, ale ten człowiek był pod wpływem narkotyków, poprostu w całej sprawie wykorzystywany jest fakt, że policja została zmieszana z gównem przez stado gówniarzy.

Prawda jest taka że cała interwencja została przeprowadzona w sposób żałosny, że nie potrafiono poradzić sobie z człowiek pod wpływem psychotropów i anfetaminy. Na 'załagodzenie' całej sytuacji, zwała się na zły stan psychiczny ? :lodowka:

Prawda niestety troche bardzej kole w oczy.

JURIJ_77

2013-06-11, 22:20
Pizkes napisał/a:

Nie chce mi się przytaczać odpowiedniego artykułu, sam sobie znajdź.



prosz ...

Rozporządzenie MM z dnia 17 września 1990 r. w sprawie określenia przypadków oraz warunków i sposobów użycia środków przymusu bezpośredniego.


Cytat:

§ 4. 1. Wobec kobiet o widocznej ciąży, osób, których wygląd wskazuje na wiek do 13 lat, starców oraz osób o widocznym kalectwie stosuje się wyłącznie chwyty obezwładniające.



I tyle. Warto poczytać rozporządzenia - niektórym się przyda i przestaną pie**olić głupoty :)


@UP

EternalOblivion napisał/a:

Prawda jest taka że cała interwencja została przeprowadzona w sposób żałosny, że nie potrafiono poradzić sobie z człowiek pod wpływem psychotropów i anfetaminy. Na 'załagodzenie' całej sytuacji, zwała się na zły stan psychiczny ?

Prawda niestety troche bardzej kole w oczy.



a Pan prawdę zna OD ... ? Tak źle i tak niedobrze - jak by go zglebowali to byś napisał "prawdę" o chorym psychicznie chłopcu i brutalności policji ... żałosne ...

mscicielzLitwy

2013-06-11, 22:20
jesli policja na miejscu nie znalazla u nikog narkotykow to im moze skoczyc. przez bongo mozna palic i tyton. nikt nic nie udwowodni.


generlanie nie ma podstawy do jakiegolkwiek ukarania, na podstawie filmiku, chyba zeby bylo sfilmowane ze ktos ewidetnien wyzywa policje, a za smiechy i palenie "tytoniu" z bonga to mozecie konfidenty im skoczyc.


p.s. zachowanie gimbazjady bylo zenujace

Zaethrael

2013-06-11, 22:22
Jakbyś pracował w policji i 50 gównochłopa (którzy mają specjalne bonusy do ataku przy takiej konfiguracji) by się nad Tobą pochylało to byś jednak poczekał na posiłki, bo ziółko w pysk Cię nie zabije.

aur0n

2013-06-11, 22:22
Taki był z niego kozak, pochwalił się kolegą żę może jarać za plecami policjantów... Pewnie to i tak był tytoń smakowy ale potraktują go jakby palił MJ sam zresztą chciał sprawić takie wrażenie. Z daleka czuć już te osrane majtki ;D

kulwon przez f

2013-06-11, 22:40
nie wierze, ze tylu tu spoleczniakow

gieksiarz74

2013-06-11, 22:41
spoleczni konfidenci sie ujawnili...

Pizkes

2013-06-11, 22:43
orellek napisał/a:

Dla mnie jesteście wy imbecylami i gimbusami że takie głupoty piszecie... że bawicie się w detektywów i od razu zdjęcia wklejacie... macie racje... teraz wyostrzyć trochę... przerobić w grafice i będzie git... :D :D :D hahaha jeszcze plakaty w Gdynii powieście... poszukiwani !!!!! :D hahahaahha co za patologia.... a co powiecie jeśli kolesie sobie zrobili beke palili z tego bonga melassę albo zapach tytoniowy.... może nawet palili trawe z ogródka albo włosy łonowe waszych matek ? tylko po to żeby się pośmiać....... POLICJA W NASZYM KRAJU JAKA JEST TAKA JEST..... wolą spisywać ludzi na ławce co sobie spokojnie wypiją piwko i nie robią ambarasu.... a ile było sytuacji że KIBICE idą z browarem na mecz w ekipie po ulicy i nie spiszą takiego ? albo za krzyki zawsze i wszędzie policja je..... będzie ???? no i co wtedy że są takimi lamusami ? boją się ? jak mnie kopali na ulicy CHORZOWSCY bo jechałem w strone Katowic i stałem tylko na przystanku a nie jestem żadnym kibicem... pomógł mi ktoś ?..... POMYŚLCIE TROCHĘ.... używanie mózgu nie boli.... bo dzieci sobie zrobili kino a wy już byście ich pozamykali..... !!



Twierdzisz, że nie ma po co pociągać ich do odpowiedzialności? To poczytaj sobie o teorii wybitej szyby, ale w kryminologii, nie w ekonomii. Jak trochę poczytasz, to Ci na dobre wyjdzie.



JURIJ_77 napisał/a:



prosz ...

Rozporządzenie MM z dnia 17 września 1990 r. w sprawie określenia przypadków oraz warunków i sposobów użycia środków przymusu bezpośredniego.




I tyle. Warto poczytać rozporządzenia - niektórym się przyda i przestaną pie**olić głupoty :)




Toć napisałem niemalże słowo w słowo treść tego artykułu, więc nie wiem o co Ci chodzi... no chyba, że "pie**olenie głupot" nie było skierowane do mnie ;)


@ Kulwon i Gieksiarz takich jak Wy, to należałoby zutylizować w kąpieli gazowej.

tranzystor

2013-06-11, 22:51
Całe gówniarstwo z Szemudu, Kartuz i okolicznych wioch znalazło się tego dnia na plaży.

Ale z drugiej strony - czego wymagać od takich ćwierćinteligentów?



GranD

2013-06-11, 23:01
Szkoda, fajna ta policjantka...

Rafal1757

2013-06-11, 23:14
Michał Misiek Koprowski


jeden już się podpisał gdzieś w komentach pod gifem