18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gdyby amerykanie kręcili "Ogniem i Mieczem"

Bugini • 2012-07-19, 02:32
Solidna robota

Brind'amour

2012-07-19, 03:27
Uwielbiam ten film. A husaria to była potęga.


Shock

2012-07-19, 03:52
Nędzna przeróbka, co to k***a ma być ?

silentgringo

2012-07-19, 03:57
I książka i film pierwsza klasa. Aż jutro sobie obejrzę. PIWO!

pisage

2012-07-19, 08:54
Niestety nie mogę zgodzić się z przedmówcami. Film jest całkowicie do bani. Zły dobór aktorów, a ich gra woła o pomstę do nieba. Całość miała być patetyczna, a wyszło po prostu drętwo. Z resztą nie rozumiem zachwytu nad Sienkiewiczem. To był gość, który pisał bajeczki parahistoryczne "ku pokrzepieniu serc". Coś jak Ian Fleming z Bondem. Cała trylogia jest mocno przereklamowana. "Ogniem i Mieczem" miało być powieścią historyczną z elementami przygodowymi, a wyszło na to, że grupa przyjaciół zmienia bieg historii (w tym jeden pijak, jeden kurdupel, jeden zakonnik z manią prześladowczą i jeden zakochany rycerz, który zapomniał o wojnie jak zobaczył babę). Kolejny "Potop" to już klasyczna historyjka o Rambo, który sam odpędza Szwedów, prowadzi negocjacje z Królem i ratuje Częstochowę. No a "Pan Wołodyjowski" to zwykły harlequin. Akcji zero, tylko mizianko przez spódnicę i ukradkowe spojrzenia.
Ot i cała prawda o Sienkiewiczu, którego powieści przeczytałem i zdanie sobie sam wyrobiłem.

P.S. A husaria to potęga była i basta!

Patriotic

2012-07-19, 09:08
Jakby amerykanie kręcili ten Film zj***li by go po całości Bo CO ONI k***A MOGĄ O TYM WIEDZIEĆ nic o naszej kulturze wsioki nie wiedzą.

kalollo

2012-07-19, 09:17
Cały podkład dźwiękowy wzięty z trailera "Immortals. Bogowie i Herosi".
I z tego wynika, że jakby amerykanie nakręcili "Ogniem i Mieczem" to byłby tylko inny język, bo sceny zostały te same. Super. Dupny opis

radkow

2012-07-19, 10:34
@pisage, czytając Twój post jakoś nie mogę uwierzyć że urodziłeś się w 1984 a nie w 2004 ;)

petru23

2012-07-19, 12:07
pisage napisał/a:

Niestety nie mogę zgodzić się z przedmówcami. Film jest całkowicie do bani. Zły dobór aktorów, a ich gra woła o pomstę do nieba. Całość miała być patetyczna, a wyszło po prostu drętwo. Z resztą nie rozumiem zachwytu nad Sienkiewiczem. To był gość, który pisał bajeczki parahistoryczne "ku pokrzepieniu serc". Coś jak Ian Fleming z Bondem. Cała trylogia jest mocno przereklamowana. "Ogniem i Mieczem" miało być powieścią historyczną z elementami przygodowymi, a wyszło na to, że grupa przyjaciół zmienia bieg historii (w tym jeden pijak, jeden kurdupel, jeden zakonnik z manią prześladowczą i jeden zakochany rycerz, który zapomniał o wojnie jak zobaczył babę). Kolejny "Potop" to już klasyczna historyjka o Rambo, który sam odpędza Szwedów, prowadzi negocjacje z Królem i ratuje Częstochowę. No a "Pan Wołodyjowski" to zwykły harlequin. Akcji zero, tylko mizianko przez spódnicę i ukradkowe spojrzenia.
Ot i cała prawda o Sienkiewiczu, którego powieści przeczytałem i zdanie sobie sam wyrobiłem.

P.S. A husaria to potęga była i basta!



Zgadam się z Tobą i...

pisage napisał/a:

w tym jeden pijak,




pisage napisał/a:

jeden kurdupel,




pisage napisał/a:

jeden zakonnik z manią prześladowczą




pisage napisał/a:

jeden zakochany rycerz, który zapomniał o wojnie jak zobaczył babę).




:megalol:

Dzedaj87

2012-07-19, 12:20
Jeszcze tylko brakuje, przenoszacego sie z przyszlosci terminatora pomogacego wygrac oblezenie zamku...

pisage

2012-07-19, 12:26
@radkow
datę urodzenia mam prawdziwą. Trylogię przeczytałem z własnej nieprzymuszonej woli i nie wyrabiałem sobie opinii na podstawie streszczenia, albo plotek, że jest bardzo dużo opisów przyrody (swoją drogą bardzo malowniczych).

Nygus93

2012-07-19, 12:48
co wy pie**olicie, film był dobry.

BarnabaTheDog

2012-07-19, 13:15
Jak już wreszcie zostanę, k***a, miliarderem, to obiecuję, że jak już wystarczająco dużo się nar*cham i porozbijam drogimi furami, to następną rzeczą będzie produkcja filmów. Wywalę pół majątku, wezmę Jacksona, Nolana, Copollę i Scorssese do reżyserii poszczególnych tytułów. Zimmera wezmę pod pręgierz i smuszę do skomponowania czegoś słowiańsko brzmiącego. Na aktorów wezmę samych Słowian + parę hollywoodzkich mord, żeby się lepiej sprzedało. Będziecie mieli zekranizowane wszystkie epickie momenty: Grunwaldy, Beresteczka, Kirholmy i inne odsiecze Wiedeńskie z hollywodzkim rozmachem, a jeszcze dorzucę do nadzoru pół katedry historii UJ, co by się sk***ysyny nie zapędzili. (+ żadnych scen pedalskich, zauważyliście, że teraz wszędzie je wpychają, nawet do "Gry o Tron".) I będzie Polenwood!

No, a póki co, to idę opie**olić kefir z bułką, bo na zukpę chińską mnie już nie było stać.

deith

2012-07-19, 13:31
@up, zakochałam się.

Masterof

2012-07-19, 13:34
A ch*j stroluje, raz na pincet postów mogę :-)


BarnabaTheDog napisał/a:

wezmę Jacksona.



Dzekson nie żyje :krawaciarz: