18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gdy śpieszysz się na rajd...

krzyks • 2016-11-15, 13:33
... ale Twoja rajdówka śpieszy się jeszcze bardziej 8-)


waloos

2016-11-15, 22:18
k***a, ta laweta wykonała manewr wyprzedzania bezpieczniej niż większość kierowców BMW i Audi. Szacun.

rafalopr

2016-11-16, 01:24
Miał niesamowity fart :) Kolega wiózł deseczki przyczepką 1osiową. Przyczepke podbiło na jakimś niewielkim wyboju. Efekt? Wytestowana tylna strefa zgniotu (o ile istnieje coś takiego :D ) Toyoty Avensis :)

Matilo

2016-11-16, 12:46
pkh napisał/a:

drodzy państwo, właśnie po to trzeba wykupić OC na przyczepę, gdyby się ktoś zastanawiał




tutaj nie chodzi o OC gość jest pacanem, każda przyczepka ma dodatkowe zabezpieczenie gdyby się hak wypiął i działa mniej więcej tak że gdy się wypnie to hamuje sama lub jest dodatkowa linka na hak która się zaciąga i przyczepka hamuje lub po prostu działa tak że po wypięciu z haka przyczepka nie sp***oli Ci z za samochodu, ale najwidoczniej jakiemuś januszowi musiało zabezpieczenie przeszkadzać i je wypie**olił. Tyle w temacie, OC jest po to jak by przyczepka zaczęła zamiatać po drodze z braku przyczepności w takim wypadku ubezpieczalnia raczej odmówiła by wypłaty odszkodowania jak by w kogoś uderzyła, bo brak zabezpieczenia.

pa...........ix

2016-11-16, 13:29
Ostatnio nawet widziałem, że przy przyczepach są specjalne łańcuchy, które w razie wypięcia zapobiegają takim sytuacjom.

GoreTime

2016-11-16, 18:53
pkh napisał/a:

drodzy państwo, właśnie po to trzeba wykupić OC na przyczepę, gdyby się ktoś zastanawiał



Gdyby w laweta w coś przyj***ła to poszło by z OC samochodu kierującego zestawem, więc dalej nie wiem po co jest OC na przyczepę

krzyks

2016-11-16, 19:53
GoreTime napisał/a:



Gdyby w laweta w coś przyj***ła to poszło by z OC samochodu kierującego zestawem, więc dalej nie wiem po co jest OC na przyczepę



Mylisz się, OC na przyczepkę, jak i naczepę jest obowiązkowe tak, jak wymagana jest ich rejestracja. Za brak OC są też takie same kary. Jak we mnie przyj***ła cysterna, to odszkodowanie szło z polisy cysterny. Więcej, jak masz assistance na samochód, a ciągniesz przyczepkę, to w razie czego musisz zamawiać drugą lawetę (mało który ubezpieczyciel uwzględnia w OWU przyczepkę)