18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gazownia na Woli

sietra • 2015-05-08, 14:55

Pierwszym obiektem, który zwiedziłem, w czasie mojej wizyty w Warszawie, była Gazownia na Woli.
W wyprawie towarzyszył mi Kuba z Urbex History:
https://www.youtube.com/user/urbexhistory

Co do obiektu.
W jej skład wchodzą dwie rotundy. Wybudowane z czerwonej cegły w latach 1886-1888.
We wnętrzu składowano zbiorniki z gazem. W czasie wojny, jedna z rotund została ostrzelana. Całe szczęście, pocisk artyleryjski, który przebił jeden ze zbiorników z gazem, nie eksplodował. Doszło za to do ogromnego pożaru, którego skutki zostały usunięte dopiero po wojnie.
Gazownia funkcjonowała do 1978 roku.

Muszę przyznać, że miejsce jest bardzo klimatyczne. Rotundy są ogromne i jak widać znajdują się w skrajnie różnych stanach. Zalecam zachować szczególną ostrożność przy wejściu na górę. Teren gazowni jest chroniony, jednak z wejściem nie ma większych problemów.

Jeżeli interesuje Was ten obiekt, podaję współrzędne:
52°13'27.54"N 20°57'59.04"E

Zapraszam również na mojego fb, po aktualne informacje:
https://www.facebook.com/sietra.urbex

ja...........vv

2015-05-08, 21:07
nie żebym się na siłę chciał przypie**olić, ale zrób coś ze sobą bo bęben masz konkretny a i stanik niedługo będzie potrzebny. później jeszcze ciężej to zrzucić.. a za materiał piwko oczywiście :-)

crankshaft

2015-05-10, 01:02
Jego bęben - jego sprawa. Młodszy już nie będzie. Mnie tam wkurza najbardziej nadużywanie słowa: OK. Oglądałem sporo filmików, jeszcze jedna sprawa jest troszkę irytująca. Takie na siłę dodawanie od siebie co tu było, co się znajdowało, czasem kompletnie bez znajomości tematu. Po co? Nie wiem, nie gadam, pokazuję co widzę. Dobra, marudzę.

Ja bym tam nie wlazł nawet po pijaku. ;)

djroofer

2015-05-10, 04:16
Nie wiem czym się podniecacie? Koleś wchodzi na górę jak dziewczynka, dobrze że się nie poplakal po drodze.

Ti...........ch

2015-05-10, 06:58
Była już kiedyś tu eksploracja tej gazowni. Tak że kolego, zamiast szukać miejsc gdzie byli już inni, szukaj sam.

ziembullo

2015-05-10, 09:02
Mieszkałem obok jakiś czas. Majestatyczny budynek, raz nawet wszedłem do środka przez płot od strony Prądzyńskiego i zagadałem z ochroniarzem w pierwszym momencie chciał mnie wywalić z terenu ale po krótkiej gadce opowiedział mi trochę o silosach. Zajebista sprawa

MariolaBezPindola

2015-05-10, 09:57
przecież to jakieś c**y łażą

żenada moim zdaniem, poza tym jak koledzy wyżej pisali, temat już był szerzej omawiany, a Wy szukajcie budy reksia, bo poziomem to tam zostaliście !

Przejścia ceglano-betonowe ??

Że co ?

sprawnyinaczej

2015-05-10, 13:16
Poniemiecka część jeszcze postoi jeszcze.
Remontowana nie.

wujek1

2015-05-10, 13:58
3:10 "j***ć BOGA"