18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Future Combat System

Krzewiciel Polskości • 2012-10-12, 00:07
Witam, jako, iż jest to mój pierwszy temat, chciałem zaj***ć z grubej rury. Jak się nie spodoba to wyj***ć




Electromagnetic Railgun- tzw. Działo Kinetyczne. Broń stworzona i opracowana przez wojsko amerykańskie, z myślą o wcieleniu jej do US Navy, jak i US Army. Schemat jej działania jest prosty: pocisk wykonany lub pokryty bardzo dobrym przewodnikiem znajduje się między dwiema przewodzącymi szynami, które, jak się można domyślić, podłączone są do zasilania. W momencie włączenia zasilacza, powstaje obwód szyna-pocisk-szyna. Wytwarza to potężne poprzeczne pole elektromagnetyczne, przez co na szyny i pocisk działa siła elektrodynamiczna, starająca się wyrzucić pocisk i rozsunąć szyny, a skoro szyny są przymocowane nieruchomo, pocisk wylatuje z olbrzymim impetem.
Wady maszyny są jednak równie wielkie co jej możliwości. Do jednego wystrzału trzeba zgromadzić dużą ilość prądu (w wersji Navy około 5 MA), na powierzchni szyn powstaje plazma, prowadząca do erozji metalowych szyn, oraz problem ze zbudowaniem czegoś co wytrzyma taką moc.
Naukowcy obstawiają, iż niepotrzebne będą ładunki wybuchowe, lub głowice zamontowane w pocisku. Sam pocisk wystrzelony z działa byłby w stanie osiągnąć prędkość 8 machów (mach=prędkość dźwięku), na 2 kg pocisku poruszającego się z prędkością dwukrotnie mniejszą przypada moc 2 MJ, co wystarczyłoby do zniszczenia celu.
Działa kinetyczne mają wejść w skład uzbrojenia hamerykańskich krążowników (możliwe, że także brytyjskich).
Warto dodać, że pocisk wystrzelony z tego działa jest w stanie przelecieć do 555 km. Nigdy nie wiadomo co Ciebie pie**olnie... :hitler:




Kolejną futurystyczną perełką jest program wojskowy Hamerykanów i Izraelitów- THEL. Po naszemu- Taktyczny Wysokoenergetyczny Laser. Założeniem projektu było wdrożenie technologii laserowej do oddziałów militarnych. Jak na razie prawie wszystko jest "TOP Secret", lecz znalazłem informację mówiące, iż korporacje zajmujące się tym projektem pracują nad stworzeniem działa laserowego do myśliwca F-22, opracowaniem broni przechwytującej rakiety wraz z pociskami artyleryjskimi. W skład projektu wchodzi również laser satelitarny, mogący niszczyć wrogie pociski balistyczne, zaraz po wystartowaniu ich. Wiązka laserowa ma mieć moc 3 MW (wystarczy by od razu spalić rakietę).
Hamerykanie mają wcielić tą broń do wojska nie wcześniej niż w 2012-2015 roku.


Jako Bonus: Film z zestrzeleniem drona techniką laserową: http://youtu.be/G3zxxogDRIw
(Sorry, coś z uploadem z youtube)

dashadow

2012-10-12, 17:34
Krzewiciel Polskości napisał/a:


Hamerykanie mają wcielić tą broń do wojska nie wcześniej niż w 2012-2015 roku.



no wcześniej niż 2012 raczej byłby problem

MrBlackAngel

2012-10-12, 17:35
a polskie wojsko zakupiło nowe konie dla naszej husari.....

puk2

2012-10-12, 18:28
Jedno mnie zastanawia, czy TRW-Lucas robią broń??

k18t

2012-10-12, 18:49
Krzewiciel Polskości napisał/a:

Jako Bonus: Film z zestrzeleniem drona techniką laserową: http://youtu.be/G3zxxogDRIw
(Sorry, coś z uploadem z youtube)



A jednak się da kolego, uploader działa ok, tylko niektóre filmy na YT nie mają opcji umieszczania na forach, wtedy musisz pobrać film i uploadować z dysku.



ja...........91

2012-10-12, 20:20
"dużą ilość prądu (w wersji Navy około 5 MA)"

Duza ilosc natezenia* 5,0000,0000 amperow (przez kilka ms). Innaczej jest to rownoznaczne z wlaczeniem 2,500,000 komputerow przez kilka ms na raz.

Krzewiciel Polskości

2012-10-12, 21:54
Gawroon7 napisał/a:

Mach 8, nie 8 machów, mach to nie jednostka.


Dzięki za poprawienie mnie. :-) Zapamiętam

dashadow napisał/a:

no wcześniej niż 2012 raczej byłby problem


Jest jeszcze grudzień... ;-)

k18t napisał/a:

A jednak się da kolego, uploader działa ok, tylko niektóre filmy na YT nie mają opcji umieszczania na forach, wtedy musisz pobrać film i uploadować z dysku.


Następnym razem tak zrobię. :-)

james91 napisał/a:

Duza ilosc natezenia* 5,0000,0000 amperow (przez kilka ms). Innaczej jest to rownoznaczne z wlaczeniem 2,500,000 komputerow przez kilka ms na raz.


Słuszne spostrzeżenie.


W miarę zainteresowania sadoli, temat będę uzupełniał o nowe bronie gatunku FCS.

Grycan

2012-10-12, 21:57
Z tego co pamiętam, to było coś podobnego pokazane/wykorzystane w filmie Transformers 2. Czy to było coś innego?

rolnik1809

2012-10-12, 22:02
Tylko amerykanie się tak chwalą jakiej to oni technologii wojskowej nie mają. Ja jestem ciekaw co Rosja zgromadziła przez te lata...

OneTime

2012-10-13, 04:32
Witam. Jako iż to jest Twój pierwszy post, proponuję w kolejnych rozdawać

albo zwiększyć rozmiar czcionki.

@bsynt

2012-10-14, 16:27
Krzewiciel Polskości napisał/a:

W skład projektu wchodzi również laser satelitarny, mogący niszczyć wrogie pociski balistyczne, zaraz po wystartowaniu ich.


Wojny gwiezdne za administracji Reagana upadły, gdyż okazało się, że wypolerowane aluminium odbija 99% energii lasera. A podczas złej pogody po drodze znaczna część energii ulega pochłonięciu.

Krzewiciel Polskości

2012-10-14, 23:04
@bsynt napisał/a:

Wojny gwiezdne za administracji Reagana upadły, gdyż okazało się, że wypolerowane aluminium odbija 99% energii lasera. A podczas złej pogody po drodze znaczna część energii ulega pochłonięciu.


Wydaje mi się jednak, iż 3 MW to wystarczająca ilość energii do spalenia całego pocisku, a nie tylko tej pokrytej aluminium.
Mimo, że laser jest odbijany przez glin, to jednak używa się wycinarek laserowych do cięcia jego stopów. Pokazuje to chyba dużą moc zwykłych urządzeń laserowych, a jaką będą miały satelitarne...

@bsynt

2012-10-15, 06:08
Krzewiciel Polskości napisał/a:


Wydaje mi się jednak, iż 3 MW to wystarczająca ilość energii do spalenia całego pocisku, a nie tylko tej pokrytej aluminium.
Mimo, że laser jest odbijany przez glin, to jednak używa się wycinarek laserowych do cięcia jego stopów. Pokazuje to chyba dużą moc zwykłych urządzeń laserowych, a jaką będą miały satelitarne...


W tym rzecz, że w próbach lasera używano rakiety z takiego aluminium, a nie ładnej z flagą USA :mrgreen:
Wycinarki nie tną wypolerowanego aluminium, tylko matowe.
Dodatkowa trudność, z jaką nie poradziły sobie lasery, to trudności z identyfikacją, co w rakiecie jest głowicą. Ówczesne systemy informatyczne nie radziły sobie z określeniem, co jest głowicą a nie np osłoną któregoś z silników odrzucaną na pewnym etapie lotu.

Krzewiciel Polskości

2012-10-15, 15:08
@up
Co fakt to fakt. Jednak nie wiemy co skrywa się pod hamerykańskim "TOP Secret". Jak na razie satelitarne lasery to tylko wizja wojskowych. Ale taka broń warta stworzenia... :-)