18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Fronczewski CSI Stajl

Thomas_Terkovitz • 2010-09-04, 02:01
Jeden z najbardziej epickich dialogów w historii kina w stylu CSI 8-)


Prometheus_Coprophagus

2010-09-04, 14:58
Tyler_Durden napisał/a:

Słowem 'epicki' ludzie najczęściej opisują coś zajebistego i niepowtarzalnego.



Słowem "epicki" ludzie najczęściej opisują coś związanego z epiką jako rodzajem literackim. Przykład zdania? Powieść jest gatunkiem epickim, ballada zaś - lirycznym.
Jest jeszcze paru idiotów, którzy uważają, że angielskie "epic" tłumaczy się tylko i wyłącznie jako "epicki", a nie np. "nietuzinkowy".

Bartolomeo

2010-09-04, 15:14
A niech i używają! Głupiego ludu nie przekonasz.
Za niedługo na chleb będą mówić "bread". To świadczy tylko o ograniczeniu. Co zrobić - internet jest pełen takich idiotów :-)

Antekk

2010-09-04, 15:19
CO to za film ?

cowboy

2010-09-04, 15:45
lesiot napisał/a:

To ja powiem, że ten filmik to doniczka, żeby wyrazić jest nawet śmieszny.

Zrozum, że słów nie używa się tak Ty sobie układasz znaczenia i tak jak Tobie się wydają, że znaczą, czy ktoś Ci tak powiedział. Słowa mają swoje znaczenie i już. Skoro tak bezmyślnie chłoniesz, to co inni mówią to zalecam Ci od dziś używać słów, według znaczenia:

- sraczka od dziś niech to dla Ciebie znaczy pure ziemniaczane
- syfilis niech dziś będzie nożem
- gówno w proszku piersią z kurczaka

Idź zatem do restauracji i powiedz:
"Poproszę gówno w proszku ze sraczką... tylko proszę dodać ostry syfilis."

A jak się na Ciebie głupio ktoś spojrzy to tłumacz się jak w tym wątku:
"Koledzy na forum kazali mi tak mówić i dla mnie to znaczy co znaczy."

Zacznij myśleć samodzielnie, a nie ktoś Ci mówi co ma jakie znacznie... bo zaraz się okaże, że pilnujesz krzyża, bo cześć osób tak robi (tak jak część osób używa błędnie słowa epicki).
Myśl, po prostu myśl.



Ale zrozum, ze nie jestes w restauracji, tylko w internecie na forum strony o bardzo szerokim pojeciu humoru. Teraz bedziesz cytowal wszystkie powszechnie (w internecie) uzywane zwroty i doslownie tlumaczyl wedlug definicji slownikowej? Popatrz na to z innej strony: kumpel mowi Ci ze jego komputer to gowno, a Ty zdziwiony zastanawiasz sie jak to mozliwe, ze laczy sie z internetem poprzez fekalia? Nie wszystko nalezy tlumaczyc wedlug slownika.

a teraz zycze powodzenia w doslownym, slownikowym tlumaczeniu i poprawianiu ludzi za uzywanie zwrotow typu nie gowno szerlok.

Lashlo

2010-09-04, 15:47
A może tak już skończycie pie**olenie?
Jeśli macie chęć wzajemnie się przekonywać, czyja racja jest najczyjsza, to róbcie to na PW. Epicko oczywiście.

GKC

2010-09-04, 16:57
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=10510 napisał/a:

O filmie możemy natomiast powiedzieć, że był epicki, lecz nie wtedy, gdy się nam podobał, lecz wówczas, kiedy jego dominantę stanowił pełen rozmachu i złożony narracyjnie obraz ukazywanej na ekranie rzeczywistości



Czyli jest epicki.

As...........ox

2010-09-04, 19:11
GKC, widzę, że wycwanił wszystkich. A sam filmik miodzio, faktycznie poprawia humor dzisiejszego dnia, zwłaszcza jak ktoś nie przykłada wielkiej wagi do opisu i jest przez rzeczony filmik zaskoczony:P

Antekk

2010-09-04, 20:48
I ten riff na końcu

The Butcher

2010-09-04, 21:52
Najlepszym dialogiem wszechczasów i tak zawsze będzie...

szefooo

2010-09-04, 23:47
Od dziś słowa epicki uzywają tylko e-piczki
CHcesz byc e-piczką to proszę napisz to słowo.
Korci co?
Chcesz być internetową piczką bardzo tego chcesz widzę to.

daf098

2010-09-05, 15:40
widzę że SADISTIC zamienia się w POLONISTIC codzienna dawka mądrości. :idzwch*j:

pa...........ix

2010-09-05, 16:23
GKC,

film tak, dialog nie.

Norbias

2010-09-05, 23:24
Mi jakoś w pamięci ten motyw utkwił :-P czy "epicki" sami osądźcie buhehe :lol: