18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Fragment noweli Jacka Londona

liandri • 2014-01-22, 13:51


Jack London
"Piekielny Archipelag"
1911 r.

Kiedyś nie istniało coś takiego jak rasizm. Istniał naturalny porządek świata.

vredes

2014-01-22, 14:39
100% prawda, murzyn czy ciapaty nigdy nie uznawał żadnych praw, to dzikusy i tyle (chaotyczne życie). Tam gdzie pojawiali się biali zawsze wprowadzano cywilizację należy rozumieć to przez kulturę, określone prawa i zasady, których nigdy nie mogli, nie mogą, nie pojmą czarni, meksykańce itd, i tym właśnie biały człowiek różni się od brudasa (przestrzega wprowadzone prawa, okazuje szacunek, posiada wartości) . Tyle w temacie.

keanel

2014-01-22, 14:55
Co to robi w dokumencie ja się pytam?
Na główną z tym!

Majesty

2014-01-22, 20:46
Ze wszystkim się zgadzam oprócz braku wyobraźni :P

pi...........ja

2014-01-23, 12:11
Fakt, bez wyobraźni nikt daleko nie zajdzie.

premium122

2014-01-23, 13:28
Ja bym podsumowal to nieco inaczej.

Rasa żółta - zawsze zorganizowani i w ramach przepisow , porzadku ustrojowego - uformowani jak mrówki odwiecznym zbiorem klasowych i tradycyjnych ograniczen.
Czarni - nic.
Żydzi - pasożyty.
Arabowie - wielkie cywilizacje zanim nie podobil ich Rzym a pozniej nie zakazil islam.Aktualnie zwierzęta.
Biali - władcy swiata ( prawie wszystko co uzywamy w tym swiecie i caly porzadek cywilizacyjny stosowany i adaptowany przez reszte swiata wymyslone , wynalezione ,narzucone , uformowane przez przedstawicieli rasy białej.).
Dzieki ambicji , inicjatywie , agresji i wyobrazni mala biala europa osiagnela tak wiele a teraz poprzez utylitarne i coraz bardziej ograniczajace przepisy , prawo , nowe pseudo normy kulturowe te cechy nam sie odbiera robiac z nas murzynow co w konsekwencji sprawi ze paleczke w rzadzeniu swiatem przejma chinczycy.

Szlachcic_Cygański

2014-01-24, 13:19
vredes napisał/a:

100% prawda, murzyn czy ciapaty nigdy nie uznawał żadnych praw, to dzikusy i tyle (chaotyczne życie). Tam gdzie pojawiali się biali zawsze wprowadzano cywilizację należy rozumieć to przez kulturę, określone prawa i zasady, których nigdy nie mogli, nie mogą, nie pojmą czarni, meksykańce itd, i tym właśnie biały człowiek różni się od brudasa (przestrzega wprowadzone prawa, okazuje szacunek, posiada wartości) . Tyle w temacie.



Faktycznie. :) Gdyby nie Rzymianie, to byśmy (Słowianie) nadal żyli w głębokim neolicie...

Dajesz tym co napisałeś dowód na to, że nawet biali (o ile jesteś faktycznie białym, a nie zakompleksionym durniem brązowookim o śniadej cerze; bo właśnie tacy chcą się nobilitować), to idioci. Naprawdę uważasz, że będąc białym jesteś lepszy od każdego innego, różniącego się od Ciebie? Skończyłeś jakieś dobre studia? Masz bogatą wiedzę? Osiągnąłeś coś w życiu? Masz IQ przynajmniej ponad 100? Nie?
Wywyższanie się cech*je ludzi głupich, którzy żyją w zakłamaniu, są błędnie przekonani. Więcej pokory gówniaku. Obyś w przyszłości poczuł frustrację konkurując z "untermensche", który okaże się lepszy od Ciebie. To będzie dobra lekcja.
Na wszystkie sukcesy wpływ miały różnorodne nacje. Faktycznie prym w tym wiodły przynajmniej dwa narody - Niemcy i Anglicy.

ps; z tym neolitem przesadziłem. Napisałem to po to, abyś sobie uświadomił stan, w jakim były społeczności wczesnosłowiańskie na tle innych ludów.

premium122 napisał/a:

Ja bym podsumowal to nieco inaczej.

Rasa żółta - zawsze zorganizowani i w ramach przepisow , porzadku ustrojowego - uformowani jak mrówki odwiecznym zbiorem klasowych i tradycyjnych ograniczen.
Czarni - nic.
Żydzi - pasożyty.
Arabowie - wielkie cywilizacje zanim nie podobil ich Rzym a pozniej nie zakazil islam.Aktualnie zwierzęta.
Biali - władcy swiata ( prawie wszystko co uzywamy w tym swiecie i caly porzadek cywilizacyjny stosowany i adaptowany przez reszte swiata wymyslone , wynalezione ,narzucone , uformowane przez przedstawicieli rasy białej.).
Dzieki ambicji , inicjatywie , agresji i wyobrazni mala biala europa osiagnela tak wiele a teraz poprzez utylitarne i coraz bardziej ograniczajace przepisy , prawo , nowe pseudo normy kulturowe te cechy nam sie odbiera robiac z nas murzynow co w konsekwencji sprawi ze paleczke w rzadzeniu swiatem przejma chinczycy.



Rzymianie, jak i Grecy zaliczani byli do ludów śródziemnomorskich... Debilu. Przejrzyj w grafice googla popiersia dygnitarzy starożytnych... Gdyby Juliusz Cezar stanąłby przed Tobą, to pewnie nazwałbyś go kozojebcą, brudasem, ciapakiem, szmatogłowym itd. Pewnie myślisz, że Turcy, Persowie itp. wyznający islam to Semici = Arabowie. :homer:

Kratubratu

2014-01-28, 18:47
http://www.youtube.com/watch?v=5I4e2hP3pQk&feature=related

Zobaczcie sobie jak to było za złego apartheidu.


Tak wszyscy rozdzierają sobie szaty na myśl o tamtych czasach, a nikt nie wie, że na przykład w Jakucji, w czasach ZSRR Rosjanie byli obsługiwani poza kolejką, i Jakuci nie mogli usiąść w autobusie jeżeli jakiś Rosjanin stał.