18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ford Focus - boczne uderzenie przy ~50kmph

MudPie • 2014-02-08, 00:54
soczyście..

LordJamaican

2014-02-08, 01:04
W identycznym zderzeniu zginęła moja babcia, z tym że zapie**alający (w tym przypadku ten z kamerą), na skrzyżowaniu wymusił i chciał zdążyć. Efekt był taki, że w skutek odniesionych obrażeń kobieciny nie udało się odratować. Zdjęć i dowodów już nie mam, ale mogę tylko powiedzieć że przy takim zderzeniu w siedzenie pasażera nie da się wsadzić nawet małego dziecka więc ch*ja tam widzę, ale na szczęście nikogo nie ma od strony uderzenia.

...a szkoda, byłby hard :(

Sapphiron

2014-02-08, 01:10
Szkoda że nie jechał szybciej :) byłoby bardziej widowiskowo :)

xts

2014-02-08, 01:13
+18? da fuq

Marllix

2014-02-08, 06:47
LordJamaican napisał/a:

W identycznym zderzeniu zginęła moja babcia, z tym że zapie**alający (w tym przypadku ten z kamerą), na skrzyżowaniu wymusił i chciał zdążyć. Efekt był taki, że w skutek odniesionych obrażeń kobieciny nie udało się odratować. Zdjęć i dowodów już nie mam, ale mogę tylko powiedzieć że przy takim zderzeniu w siedzenie pasażera nie da się wsadzić nawet małego dziecka więc ch*ja tam widzę, ale na szczęście nikogo nie ma od strony uderzenia.

...a szkoda, byłby hard :(



Moja też babcia w wypadku zginęła,tylko że to było uderzenie w tył i do rowu polecieliśmy,miałem wtedy 6 lat i lekarze dawali mi 1%(ciotka tak mówiła tydzień temu) na przeżycie (uszkodzenie pnia mózgu czy jakoś tak)no ale na wasze nieszczęście nic mi nie jest :lol: i i'am fine

P.S:Taka ciekawostka,że brat (5lat) wtedy przez przednią wyleciał i nic mu się nie stało.Miał szczęście j***ny bo płot stał blisko.

Janóż

2014-02-08, 07:27
ni ch*ja nie jechał 50. z 80 spokojnie

MudPie

2014-02-08, 07:42
Janóż napisał/a:

ni ch*ja nie jechał 50. z 80 spokojnie


Spójrz na prędkość z GPS, jest na dole ekranu, trzeba doliczyć lekkiego laga stąd ~50. W szczytowym punkcie doszlo do 61, ale to jest pomiar jeszcze z przed naciśnięcia hamulca

Steven

2014-02-08, 11:53
Marllix napisał/a:



Moja też babcia w wypadku zginęła,tylko że to było uderzenie w tył i do rowu polecieliśmy,miałem wtedy 6 lat i lekarze dawali mi 1%(ciotka tak mówiła tydzień temu) na przeżycie (uszkodzenie pnia mózgu czy jakoś tak)no ale na wasze nieszczęście nic mi nie jest :lol: i i'am fine

P.S:Taka ciekawostka,że brat (5lat) wtedy przez przednią wyleciał i nic mu się nie stało.Miał szczęście j***ny bo płot stał blisko.



Wszyscy jesteśmy wzruszeni.

TomdeX

2014-02-08, 12:59
Ale ten klakson w ch*j pomógł ;]

Ku...........66

2014-02-08, 13:32
@Steven obyś kiedyś też nie musiał się wzruszyć ;)

norbertus20

2014-02-08, 13:39
Siła uderzenia była spokojnie 80km/h +
Do prędkości jadącego auta (50) trzeba doliczyć prędkość focusa z którą się poruszał w momencie zderzenia, jeśli jechał zgodnie z przepisami, to pewnie wytracił w tym poślizgu nie więcej jak z 15 km/h czyli razem 85km/h.

asco

2014-02-08, 13:53
Zawsze sie zastanawialem po co oni wlaczaja te wycieraczki po uderzeniu :D :D :D

Adam_uS

2014-02-08, 13:56
kmph? Czy to nowa jednostka układu SI?

norbertus20

2014-02-08, 14:00
Adam_uS,
Kod:
kmph? Czy to nowa jednostka układu SI?


Słabo się uczyłeś tych jednostek-km per second/hour.

Trzyszcz

2014-02-08, 14:09
"Siła uderzenia była spokojnie 80km/h +
Do prędkości jadącego auta (50) trzeba doliczyć prędkość focusa z którą się poruszał w momencie zderzenia, jeśli jechał zgodnie z przepisami, to pewnie wytracił w tym poślizgu nie więcej jak z 15 km/h czyli razem 85km/h"
Nieprawda. Dodaje się prędkości 2 pojazdów i dzieli na dwa. Dlaczego? Jak samochód uderzy w betonową ścianę to cała siła idzie w niego (zakładając, że ściana nie ulega uszkodzeniu).Jak zderzają się samochody to siła rozkłada się na oba. Nawet w pogromcach mitów był odcinek temu poświęcony.