18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Film - Powstanie Warszawskie + etapy powstawania filmu

JarosławTusk • 2014-04-05, 11:36
9 maja ma miejsce premiera filmu Powstanie Warszawskie w kolorze. Zapewne większość z sadoli już o tym filmie słyszała. Na sadisticu pojawił się już zwiastun filmu ale nie dawno ukazały się 3 kolejne ciekawe filmy dotyczące całej produkcji.

Etap koloryzacji:


Udźwiękowienie:


1% dla Powstańców Warszawskich (0:26 - wyjątkowe ujęcie) :





Oraz dla przypomnienia:

borlibobek

2014-04-05, 12:25
mam ciary jak to oglądam (szczególnie 3 i 4 film)

cz...........00

2014-04-05, 16:40
Szczególnie ze w ty filmie powstanie zostanie wygrane po czym powstancy pójdą na Moskwę a potem dalej pod samo Tokyo.....

wudun

2014-04-05, 20:45
czarek00 napisał/a:

Szczególnie ze w ty filmie powstanie zostanie wygrane po czym powstancy pójdą na Moskwę a potem dalej pod samo Tokyo.....




Wypłata od putina się spóźnia ?

Chociaż dla ciebie było by lepiej gdybyśmy po rusku gadali;D

Tradyt

2014-04-05, 22:09
k***a spodziewałem się krytyki od jesusa chrystusa i dust dupy devila a ty jeszcze czruś doj***łes do pieca i dołączyłeś do trójcy poj***nych

ulifont

2014-04-06, 06:40
Mi już się niedobrze robi od tego powstania, ile k***a razy będzie wałkowany ten temat. Zróbcie dobry film o powstaniu śląskim, choć sam pomysł i wykonanie powyższego filmu dobre..

yzardil

2014-04-06, 12:35
znowu się popłakałem :szloch:

bloodwar

2014-04-06, 12:58
Z przywódców Powstania Warszawskiego to można tylko bekę kręcić, normalni dowódcy mają plan A: "co zrobić jak się uda" i plan B: "Co zrobić jak się nie uda", te niedouczone ćwoki nie miały ani planu A ani B bo KAŻDY wiedział że to NIE MA PRAWA się udać a mimo to wystawili życie setek tysięcy ludzi na sztos... I nie pie**olcie mi tu porównań do "300" bo ten film ma tyle wspólnego z realnymi wydarzeniami i taktyką co ja z rosyjskim baletem współczesnym!

Taifun

2014-04-06, 14:36
@bloodwar
Japa kacapie. "twoim" planem byłoby siedzenie w ciepłym k***idołku.

mrobro

2014-04-06, 16:41

Myślę że dlatego iż za PRL uważano powszechnie Powstanie za temat tabu a wiedza o nim była przekazywana szeptem za zamkniętymi drzwiami. Urosła do rangi legendy. Poza tym miała ważne elementy treściowe - jak zdrada Armii Czerwonej, prowokowała do fantazjowania 'co by było gdyby alianci nam pomogli'. Opozycyjna mentalność w wielu domach za Polski Ludowej zyskiwała mocny bodziec.
Ja nie mam nic przeciwko kultywowaniu pamięci o Powstaniu (uważam że to było bardzo ważne wydarzenie dla 'Polskiego Ducha' o ile jest coś takiego) ,ale moglibyśmy dyskutować też czy to miało sens ,,Bo żywi zawsze mają rację przeciw umarłym" ,a czy ludzie walczący tam nie zrobiliby więcej gdyby żyli 200 tys ludzi mogłoby zrobic wielka róznice w budowaniu Polski i kto wie ,czy Ruskim udałoby się zgasić w nich Polskosc.

orzeszwmorde

2014-04-07, 08:52
bloodwar napisał/a:

Z przywódców Powstania Warszawskiego to można tylko bekę kręcić


Można być spedalonym ignorantem i zniewieściałym megalomanem i mieć w dupie historię Polski która od wieków była rozdzierana przez sąsiednie mocarstwa.
Może i jesteśmy inni ale historię, kulturę, tradycje, literaturę, sztukę i tożsamość mamy piękną i inni mogą nam jej tylko zazdrościć.
Jeśli ktokolwiek chce nam to odebrać to nieważne czy jest plan A czy B, powinniśmy się bronić i chociaż przegramy to ze świadomością że jednak próbowaliśmy, bezczynność nas nie usprawiedliwia a wręcz odwrotnie.
Dlatego skończ pie**olić, jeśli w szkole na historii i języku polskim nie wpoili Ci do tego pustego łba czym jest ojczyzna to jesteś zwykłym trutniem i padalcem którego powinno się rozdeptać bez odrobiny pożałowania.

Athla

2014-04-09, 16:38
Film zrobiony genialnie, ale zawsze ktoś się musi czepiać..