18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Film, który bije na głowę profesjonalne polskie produkcje!

Moździerz1989 • 2013-02-17, 20:39
"GDZIE DIABEŁ MÓWI DOBRANOC" (2013)
LINK DO CAŁEGO FILMU NA YOUTUBE: http://www.you tube.com/watch?v=uVahru9HU8o (USUŃ PRZERWĘ MIĘDZY 'you' a 'tube')


LINK DO CAŁEGO FILMU NA YOUTUBE: http://www.you tube.com/watch?v=uVahru9HU8o (USUŃ PRZERWĘ MIĘDZY 'you' a 'tube')
Co jak co, ale większość naszych profesjonalnych polskich produkcji komercyjnych nie ma startu do tego filmu, tym bardziej biorąc pod uwagę że to dzieło amatorów. Film bez budżetu a wyszło rewelacyjnie i przede wszystkim profesjonalnie :-D Świetna mieszanka CZARNEGO HUMORY, GROTESKI I HORRORU!Czekam na kolejne filmy tej ekipy, tymczasem precz z Szycem, Karolakiem i innymi ścierwami, którymi nas dobijają w każdej możliwej rodzimej produkcji! :lol:

Gatunek: Thriller/Komedia
Reżyseria: Michał Wieliszewski
Scenariusz: Michał Wieliszewski, Paweł Marszałkowski
Produkcja: Karol Rzepka
Obsada: Aniela Wiedemann, Paulina Banaszewska, Filip Borkowski, Bartosz Węsierski, Agnieszka Andraszewicz i inni

Motyw związany z powyższym filmem był już na sadisticu przy okazji afery związanej z "satanistami" i krwawymi znakami na opuszczonym campingu w północnej polsce (miejscowość: Borowo pod Trójmiastem)http://www.sadistic.pl/dziwne-znaki-z-krwi-na-campingu-w-borowie-vt132935,15.htm

pozdrawiam i zapraszam do oglądania filmu, bo na prawdę warto! :)

markop4321

2013-02-17, 23:05
Fajne dupy w tym filmie

Mindfuck

2013-02-17, 23:10
@Nabs

Rozwinąłem komentarze z nadzieją że znajdę Twój post wręcz.

demz

2013-02-17, 23:25
"Film bez budżetu" - zobaczyłem pierwsze chyba 3 minuty a tam wielka chata i od razu Mercedes podjeżdża. Wyłączyłem. Musieli mieć budżet i to dość niezły, bo amatorzy nie kręcą filmów krótkometrażowych, które mają więcej niż 30 minut. 15 minut to jest góra, bo czym więcej kręcisz to tym więcej kasy pochłania produkcja. Sam się zajmuję krótkometrażówkami i w życiu nie zrobiłbym takiej długiej na amatorce. Zresztą zobaczcie ile ludzi w tym bierze udział. Lipa jakaś i promowanie znajomych na Sadisticu (mogli napisać wprost, a nie takie podchody). W ogóle ten początek jak żywcem wyjęty z amerykańskiego "horroru" dla nastolatek, tym bardziej jak ktoś tu pisze o obecności gangnam style...

wydrunio

2013-02-17, 23:29
Dobry film, przynajmniej cały czas akcja się kręci. A główne bohaterki mają prawidłowe kształty :D

I_am_what_I_am

2013-02-17, 23:44
demz napisał/a:

W ogóle ten początek jak żywcem wyjęty z amerykańskiego "horroru" dla nastolatek, tym bardziej jak ktoś tu pisze o obecności gangnam style...


nie sądzisz ze o to właśnie chodziło?

kurczasty

2013-02-17, 23:47
Kreatywna młodzież szkoda, że będzie zmuszona wyjechać do Anglii

Zl...........ny

2013-02-17, 23:48
Widziałem wcześniej fragment tego bubla, większej żenady nie doświadczyłem jako widz... I tak wiem, że to amatorka, że się starali ale ch*j mnie to obchodzi jak efekt jest taki jak widać. I jeszcze te "aktorki" rodem z osiedlowej patologii.

Wilku220

2013-02-18, 00:35
Nie mówie że zły, bo obejrzałem cały i jest fajny. Może dupy nie urywa, bo już z takich naprawdę niskobudżetowych wolę "Mannę". Ale jesli byłby to rodzimy film z wyższym budżetem, to powiedzielibyście że to gówno :) NIe mówicie że hejtuje, bo pewnie sam ze znajomymi nie zrobiłbym lepszego, ale ta nagonka na Polskie produkcje tak się rozszerzyła, że teraz każdy film jest hejtowany, niezależnie od jakości.

A jeszcze jedna opinia, którą może podzieli pare osób.
Fabuła naprawdę niskich lotów, ale wykonanie na wysokim poziomie ;)


marziagogg

2013-02-18, 00:46
@Wilku220
Nie zgadzam się z Twoją oceną. Po komentarzach widzę, że te opinie, które są negatywne wypływają przede wszystkim z niezrozumienia konwencji. Przecież to jest typowy "western" jeżeli rozumiecie o co chodzi. Czysta groteska, ironia, camp i skakanie po konwencjach. Jak dla mnie to fabuła jest rewelacyjna, bo po kolei obnaża wszystkie słabe punkty typowych amerykańskich horrorów o grupkach znajomych, których powstaje multum! Błyskotliwe, lekkostrawne i odprężające kino. Gdyby tylko Tarantino mógł obejrzeć ten film, założę się że dobrze by się przy tym filmie bawił :>

na pewno nie marnowałem tych 45 minut, czekam na więcej od tej ekipy! :)

danis008

2013-02-18, 00:57
jak to jest straszne to ja jestem pinokio ...
ludzie błagam was szmira która nic ciekawego nie wnosi i stawiam na to że autorzy to "gimbusy" bo cały materiał nagrywany w dzień. co o 19 do domu ? bo mama da szlaban na "mercedesia" i na puszczanie się na dyskotekach ? wole zagraniczne horrory polskie to jedna wielka tandeta i możecie sobie pisać,mówić ale zdania nie zmienię.

snickers1407

2013-02-18, 01:08
Jak dla mnie to film zerżnięty w kilku elementach z "Jatki" (do znalezienia na yt). Nie będę się wyrażał brzydko. Porównajcie protoplastę i ten oto p*zdusiowaty film walący na kilometr czerstwym sucharem. Jedyne co zasługuje na uwagę to zdjęcia i montaż.

patrykbas

2013-02-18, 01:12
gra aktorska pierwsza klasa, nie powiecie, że nie :D

gujdaaa1989

2013-02-18, 01:26
DOBRE!! Co za jazda bez trzymanki! Akcja, świetne zdjęcia, montaż, muzyka, dźwięk może niekiedy odstawał, ale jak na amatorkę to i tak rewelacja. Ogląda się jak jakąś wysokobudżetową amerykańską produkcję! Jestem pod ogromnym wrażeniem!
A co do porównania do JATKI, jeżeli chodzi o ten film -> http://www.you tube.com/watch?v=E2txvE2JxbM to ekhm.... delikatnie mówiąc ta cała JATKA przy tym filmie prezentuje się jak rozmazane na chodniku gówno. Dosłownie! I nie widzę specjalnych podobieństw to że mordują się i tu i tam nie znaczy od razu że ktoś od kogoś zrzynał... . Wracając do tematu 'Gdzie diabeł...' jedyną rzeczą, która trochę irytowała to ten padałek na początku ale zalet na prawdę jest masa!!! 9/10! Chcę więcej, szkoda że taki krótki. ;P

jendrjuuu

2013-02-18, 01:45
@@@SNICKERS1407 Czerstwym sucharem to Cię robili, skoro uważasz że "Jatka" jest lepsza niż to. Twórcy musieli by być absolwentami szkoły specjalnej żeby inspirować się taką szmirą.... ba! Szmira to i tak zbyt wyszukane określenie na ten koński zrzut.

Moja ocena "Gdzie..."
na +
- Fabuła, scenariusz, zdjęcia, montaż, muzyka, gra aktorska (choć nie wszystkich), niezłe blondyny (tą główną bym nie pogardził, niezła maszyna :)
na -
- Dźwięk, niekiedy dialogi (choć większość była ok), motyw z klockiem na tej opuszczone stacji.

OCENA: 5/6 - Dobry film, a jak na amatorkę to kosmos, dlatego zastanawia mnie jedna rzecz. Czy to aby do końca film amatorski a może akcja w stylu "wielkiego odkrycia" Lany Del Rey z przed 2-3 lat , która rzekomo nakręciła amatorski teledysk, zrobił on furorę na YT a tu niespodzianka -> kontrolowana akcja i sztab ludzi... Niestety dzisiaj wszystko jest możliwe...

Pozdro ludu! :)

Ma...........ss

2013-02-18, 02:13
No kur*a, nareszcie amatorski film z dobrze złożonym dźwiękiem, przynajmniej głosy nie są zagłuszane przez dźwięki otoczenia.