18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Fabryka wolności.

Yanosik • 2014-12-15, 22:31
Witam. Ostatnio trafiłem na film o squattersach (co by to nie znaczyło).. Bardzo dziwne podejście mają do życia ludzie mieszkający w tej fabryce. Nic nie robić, żreć, bawić się i tyle.. Żadnych celów życiowych, ideałów, nic z tych rzeczy, tylko bajzel w głowie..

_R...........s_

2014-12-15, 22:54
Cytat:

Bardzo dziwne podejście mają do życia ludzie mieszkający w tej fabryce. Nic nie robić, żreć, bawić się i tyle.. Żadnych celów życiowych, ideałów, nic z tych rzeczy, tylko bajzel w głowie..


No faktycznie, oni to nie to co jakieś 3/4 społeczeństwa. Cel życiowy by zapie**alać na cały sztab dyrektorów, kierowników i urzędników, ch*jową pensję prawe całą wydać na rachunki a to zostanie przej***ć na wódę by nie myśleć. Ideały też są w społeczeństwie wspaniałe, dać się porwać jakiemuś demagogowi, albo z pierwszych stron gazet, albo z jakiegoś ch*jowego portalu internetowego który koniecznie w nazwie musi mieć "wolność", "prawda", albo "Polska". Nie ważne że idol pie**oli straszne brednie, ważne że obiecuje cuda, lepszą przyszłość i to jedynie za oddany głos. Bo po co samemu próbować coś zmienić, lepiej leźć za stadem.

Więc chyba ci squotersi nie wypadają tak tragicznie, przynajmniej w jakiś tam swój ch*jowy sposób próbują się realizować, albo przynajmniej nie robią sobie złudzeń że zostaną ch*j wie kim, jeśli dadzą się j***ć przełożonemu.

Chociaż k***a sam jakoś w takich warunkach nie byłbym w stanie żyć, a niech sobie oni k***a żyją, komu to przeszkadza.


edit:
@Yanosik

A z czego oni żyją? Na żebraków nie wyglądają, nie ten typ, a zasiłku też nie dostaje się w nieskończoność. Pewnie kombinują i dorabiają gdzieś na boku, pewnie dużo kasy nie trzeba na takie życie.

Cytat:

Gdyby każdy tak chciał jak oni to byśmy zaraz biegali z maczugami i wróciło by prawo dżungli i czasy epoki kamienia łupanego..


Niestety większość ludzi w tym kraju, ma tak sprane mózgi, że gdyby odebrać im władców i policje zaraz sami skoczyli by sobie do gardeł. Nasze społeczeństwo jest bardzo mocno podzielone, a politycy to jeszcze bardzie nakręcają, szczególnie ci pie**olący o spiskach, o wszechobecnej komunie, gender, homofobii, czy krzyżach w urzędach. Tym ludziom po prostu zależy by społeczeństwo wyładowało całą swoją złość i energię, na drugim człowieku zamiast szukać prawdziwego szkodnika.

A czy cofnęli byśmy się w rozwoju to nie wiem. Na takich obiektach często idzie znaleźć osoby kreatywne z jakąś pasją. Może i inżynierów wielu tam się nie spotka, to i tak zawsze lepiej niż w społeczeństwie, gdzie większość ludzi kompletnie nie przyczynia się do rozwoju, często nawet go opóźniając i blokując.

Yanosik

2014-12-15, 22:58
@UP
Może zbyt krytycznie podszedłem do tego tematu ale gdyby nie ta 3/4 reszty społeczeństwa to oni by przecież nie istnieli bo skąd by mieli pieniądze na przetrwanie, jedzenie itd.? Gdyby każdy tak chciał jak oni to byśmy zaraz biegali z maczugami i wróciło by prawo dżungli i czasy epoki kamienia łupanego..

AgentGrzesiek

2014-12-16, 00:04
up up

oj trzeba to to spałować i sprowadzić na dobrą drogę :lol:
A zastanawialiście się skąd w was takie uczucia?
Oni nie mają nic, żyją za kilka zł dziennie, nie ma czego zazdrościć.
A jednak!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

oc...........an

2014-12-16, 06:24
O wiele normalniejsi ludzie od całej tej zgrai wąsatych januszy co to matkę boską na ścianie mają, flaszkę za pazuchą i z czerwoną mordą drą japę, że im się coś należy bo oni 40 lat pracowali (a pracowali wg zasady 'czy się stoi czy się leży...', a po pracy wykręcali żarówki z windy 'bo przecież darmowe').

Owszem, nie są to inżynierowie, poligloci czy lekarze, ale jednocześnie o wiele przyjemniejsi i lepsi są od mnóstwa dwulicowych hipokrytów, dla których celem życia jest komentowanie wszystkiego dookoła i narzekanie na władzę (mimo, że ostatni raz na wyborach był w 1987, kiedy to władza ludowa z pałą go do urny zaganiała). Tak, w porównaniu do lekarzy czy informatyków to przegrywają w przedbiegach, ale wcale nie są na końcu społecznego łańcucha pokarmowego...

Co do życia - za prąd płacisz grosze, gazu to samo, za mieszkanie nie płacisz, a co do jedzenia to widziałem kiedyś podobnych na targu jak po jakieś uszkodzone warzywa przychodzili, których i tak nikt by nie kupił. Na dodatek wymagań zawrotnych tacy ludzie nie mają i dla nich chleb i miska zupy warzywnej wystarczy (a są to tanie rzeczy). No i Freeganizm jeszcze jest.

Natomiast miejsce tego typu jest przeciwko rodzinie - z gówniakiem w takim squocie mieszkać nie będziesz... Miejsce dobre dla tych, co już do stracenia nic nie mają.

PS: z tym, że do nich można przyjść to prawda. Jak kiedyś będziecie w jakimś obcym mieście i nie będziecie mieli gdzie spać to oni są całkiem niezłą opcją w porównaniu do dworca.

PS2: jedno jest pewne - stoją oni zdecydowanie wyżej od cyganów w rozwoju :amused:

remi1982

2014-12-16, 12:03
Yanosik napisał/a:

Nic nie robić, żreć, bawić się i tyle.. Żadnych celów życiowych, ideałów



A co jest naszym celem, co jest celem ludzi mieszkających w bloku i zapie**alających 8godzin dziennie od poniedziałku do piątku?
Żyjemy żeby pracować, pracujemy żeby żyć. Na jedzenie idzie jakiś tam procent zarobków, ale głównym celem większości ludzi jest zakup srajfona i plazmy 50 cali, byle żeby pokazać się przed znajomymi, schlanie ryja co piąteczek i tyle.
A z drugiej strony, ślub, dobra robota, kredyt na dom i samochód który spłacamy 40lat.
Szczerze mówiąc, już wolałbym żyć tak jak oni z dnia na dzień.

Luqas95

2014-12-16, 17:24
czy w squatach uprawijają ogrudki , albo chowają zwierzęta które można by zjeść ?
Jeżeli to ma być samowystarczalne miejsce to powinni zacząc zakładać ogródki i hodować kartofle

toż to są osoby w większości przedsiębiorcze , to kapitaliści w dobrymtego słowa znaczeniu , piwo jest , widać elementy logicznego myślenia

Paxana

2014-12-16, 19:00
@up niestety w tym co napisałeś nic takiego jak elementy logicznego myślenia nie dostrzegam

naczelny

2014-12-21, 14:52
Ciekawi mnie jak ci ludzie będą wyglądać za 20 lat. Obawiam się że po prostu zostaną żulami. Zero jakiegoś myślenia o przyszłości. A RottenFetus, co Ty pie**olisz? Jak komuś się chce to osiągnie sukces w życiu (pomijając wypadki losowe jak wypadek itp), tylko właśnie trzeba w to włożyć trochę wysiłku. Ale lepiej jak gość z filmiku: "jak mi się chce to pracuje jak nie to ktoś mi da", albo: "na mieście niech sobie kradną, ale nie tutaj od nas"...

Zobaczyłem kawałek dalej, i już widzę że są żulami pod sklepami, a w dodatku pasożytami, przez nich właściciel terenu ma problem robić ze swoim terenem co mu się podoba..

RayCHG

2014-12-21, 15:59
proponuje czyścić rożna z dachau

modyf

2015-01-14, 18:33
oj pieprzycie pany bez sensu... "wolność, niezależność, ideały"... "planowanie celów w życiu"...

generalnie jest to banda ćpunów, złodziei, nie myślących o jutrze, kręcących i kombinujących na lewo i prawo. Połowa z nich może wyżyć pewnie tydzień bez żarcia, bez "działki" nie wytrzymują dwóch dni. Do reportażu nawet jakoś się przygotowali chyba i muszę powiedzieć, że nie wypadli źle, natomiast niewiele ma to z prawdą wspólnego.

Tak, wiem co mówię, znam parę takich przypadków, jednego z bohaterów reportażu miałem nawet okazję poznać osobiście kilka lat temu i w sumie zdziwiłem się że żyje toto jeszcze - ale widzę, że film w 2011 wrzucony na YT..
Oni nie zostają żulami - ich znajdują martwych w jakiś dziurach zanim jeszcze zdążą się zżulić... Albo przedawkują, albo żyły nie wytrzymują, albo zaciuka jeden drugiego...

Generalnie banda śmieci.