18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Fabryka Broni „Łucznik”

ArmiaKrajowa • 2014-09-09, 03:13
Z tego mozemy byc dumni ! :!:



Nowa siedziba Fabryki Broni „Łucznik” jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Europie. Na kompleks składają się m.in. hale produkcyjne, laboratoria oraz strzelnica. Do nowego zakładu zakupiono nowoczesny park maszynowy i wprowadzono nowe technologie. Realizacja inwestycji kosztowała 103 mln zł.

BongMan

2014-09-10, 01:19
@up
Wydaje mi się że aby go skopiować musieliby zakupić identyczne maszyny i wyłożyć kupę hajsu.

Ogólnie fabryka zajebista, ale w 2:42 widać flagę UE pierwszą, flagę Polski drugą. UE czyli szwaby. Wydaje mi się zatem, że fabryka bardziej należy do fryców niż do Polaków. I wiem chyba też dlaczego jest akurat w Polsce, a nie w niemczech. Niemiec pomyślał: "w razie wojny wróg może chcieć rozj***ć fabrykę broni, więc lepiej niech napie**ala w Polskę, a nie w nas".

Pan_Generał

2014-09-10, 02:52
Cytat:

Wydaje mi się zatem, że fabryka bardziej należy do fryców niż do Polaków.



Źle ci się wydaje.

Cytat:

I wiem chyba też dlaczego jest akurat w Polsce, a nie w niemczech.



Może dlatego, że to jest Polska fabryka broni gamoniu?

Davidofs

2014-09-10, 08:14
BongMan napisał/a:

@up
Niemiec pomyślał: "w razie wojny wróg może chcieć rozj***ć fabrykę broni, więc lepiej niech napie**ala w Polskę, a nie w nas".



Heckler & Koch jeden z większych producentów broni znajduje się w Oberndorf am Neckar w Niemczech.

BongMan

2014-09-10, 14:24
Oo, niewychowana parówa wróciła :D
Dobra, parówo, zaczynajmy.
Pan_Generał napisał/a:

Źle ci się wydaje.


Rozwiń, tylko nie ujadaj za bardzo. Pamiętaj, kmiotku, że w dyskusjach liczą się argumenty a nie to, kto kogo bardziej zwyzywa. Nie jesteś już w swoim specjalnym gimnazjum.

Pan_Generał napisał/a:

Może dlatego, że to jest Polska fabryka broni gamoniu?


I jesteś pewien, że wszystko co się tam znajduje powstało od początku do końca za polskie pieniądze, pod nadzorem i z rozkazu Polaków oraz żaden obcy kraj nie ma żadnego wpływu ani wglądu w tą fabrykę?

Davidofs

2014-09-10, 18:10
BongMan, Łucznik należy do Polskiego Holdingu Obronnego, który ma 40 spółek w tym znajdują się 23 spółki polskiego przemysłu obronnego.

Samudaripen

2014-09-10, 18:18
Pan_Generał napisał/a:


Może dlatego, że to jest Polska fabryka broni gamoniu?


polska, a nie Polska falusie

Ti...........ch

2014-09-10, 18:33
Czy to jest powód do dumy? Bez przesady.

Tassadar

2014-09-10, 18:37
W naszych warunkach gdzie 75% firm jest zachodnich to wszystko konkurencyjne dla zachodu które nadal żyje jest powodem do dumy

Ti...........ch

2014-09-10, 19:43
Tassadar, nie pie**ol. Powodem do dumy dla mnie może być to, że sam naprawiam sobie samochód, a nie że jakaś fabryka broni broń produkuje.

Tassadar

2014-09-10, 22:23
Produkuje broń, polską na bazie polskiej myśli technicznej. Jest to osiągnięcie wobec tego że 90% rzeczy kupujemy z wyp*zdowa jakim jest zachód. Żaden powód do dumy. Gdybyś miał na rękę 5000 to byś pie**olił tam się smarze i syfie grzebać. Samochód do mechanika a ja na urlop odpoczywać. Masz kasę, i dajesz zarobić fachowcowi, a nie jak u nas każdy jest multitool.

Ti...........ch

2014-09-11, 20:20
a jaki to wyczyn żeby wymienić głowice, rolki rozrządu, pasek rozrządu? dla mnie to satysfakcja i powód do dumy, że jednak dałem rade.

A co takiego polskiego produkuje Łucznik? Kojarzę tylko maszyny do szycia, bo z broni to poza prototypowym MSBS, nic co produkował nie było polskie, co najwyżej było polską modyfikacją (Beryl), lub nieudolną kopią (Tantal). Mam wymieniać dalej? Proszę:

Kbk wz. 29 - kopia i lekka modyfikacja czechosłowackiego Mausera vz. 24, który z kolei był kopią i lekką modyfikacją niemieckiego Mausera Kar98AZ
VIS - polski Colt M1911 i tyle
Do tego potem zwykłe klepanie radzieckich karabinków i karabinów

Polsko jak ch*j. Więc przestańcie srać ogniem