18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

F-16 RC

okar19 • 2013-02-13, 01:31
Widok z kabiny :O

Niecierpliwi mogą przewinąć do 1'16

el_kadafi

2013-02-13, 15:34
zipek napisał/a:


150zł za ładowarkę? chcesz to kupuj szmelc z Chin. Ja wyznaję jedną zasadę (jak zresztą 90% modelarzy) jeśli pytasz ile to kosztuję to znaczy, ze jeszcze nie jesteś gotowy na to hobby/sport.



90% powiadasz. Ty chyba w swoim świecie żyjesz. Najpopularniejsza ładowarka wśród modelarzy są klony imaxa b6. Tanie i dobre. Znam przynajmniej 6 aktywnych modelarzy. 3 z nich lata fpv. Każdy jak zobaczy coś fajnego to pyta o koszt. 4/6 ma imaxy b6. Kolesie latają po 10-15km. Ja narazie tylko 2,5-3km i jakoś nie narzekają. Widzę, że jesteś z nurty pedalarzy, dla których rower poniżej 6k to ch*j nie rower.
A co do apki to 5/6 ma turnigy 9x i nie narzekają. W 3 apkach zainstalowano moduły frsky i firmware 9x. Działa bez najmniejszego problemu.

greggy_

2013-02-13, 15:41
pilot totalnie nie ogarnia kamery

skraf

2013-02-13, 16:28
Dobrze powiedziane, w grę wchodzi tylko Futaba. Mnie niestety nie było stać na taki sprzęt, więc udało mi się dostać Sanwe RDS8000 i przerobiłem ją sobie na 2,4Ghz. Wyszło mnie to łącznie(razem z pakietem) ok. 600zł i chodzi perfekcyjnie. Do Turnigy nie mam zaufania, bo raz jeden w życiu na nim latałem i straciłem łączność z modelem. Taki uraz do tych aparatur. Za 150zł można już kupić całkiem przyzwoitą ładowareczkę. Kumpel ma Acuccel 6 i sobie chwali.
Na allegro w tej chwili ktoś sprzedaje pusty model Jeta http://allegro.pl/treningowy-jet-falkon-120-turbina-edf-i3019433061.html myślę, że do nowy właściciel zamknie się w 2000zł do ulotnienia tego modelu.

krychu2007

2013-02-13, 19:02
Zajebiste. Z początku zastanawiałem się po co robić tak dokładny kokpit. Teraz już wiem :D

zipek

2013-02-13, 19:13
el_kadafi, Ładowarka, ładowarką ale lepiej kupić firmówkę za te 200- 250zł i nie martwić się, że Ci pakiety rozjedzie. Nie mówię o lataniu "koło nogi" bo pewnie Ty tak latasz bo boisz się oddalić modelem na więcej niż 100 metrów.... Sam mam Turnigy z softem er9x i modułem FrSky ale tylko do 'polatajek" i piankolotów. Takim modelem ( 120 cm długości i 3 kilo wagi do lotu) i napędem co najmniej 800W bałbym się latać z radiem które nie daje mi 100% pewności, że nie zapuka komuś do domu, samochodu, czy nie trafi w głowę... lataj na czym chcesz. Twoja sprawa, sumienie i pieniądze. Ale pamiętaj że zabić kogoś jest łatwo pociskiem zapie**alającym 150-200 km/h. A o FPV masz takie pojęcie jak ja o grze na skrzypcach... I pedalarzem możesz nazywać swoich "kolegów" o ile takich masz (w co szczerze wątpię). Jak chcesz tę sprawę przedyskutować to zapraszam do nas na lotnisko ( o ile odwagi Ci starczy ). I "rozmowę" z Tobą uważam za zakończoną bo szkoda mi na Ciebie literek na klawiaturze....

kzf

2013-02-13, 20:54
@up, podziwiam Twoją wolę walki pokazania, kto tu ma kasę, sprzęt dorównujący NASA i inne pie**alanse. Nie każdy ma na to kasę, Ty może i masz dużo, latasz wypasowymi FPVami wp*zdylion km od miejsca gdzie stoisz. Fajnie. Piszesz, że z Optic 6 są problemy z drążkami... WTF? Miałem kawał czasu tą aparaturę i jedyne co wymieniłem w zestawie to antenę przy odbiorniku, bo w samolocie ze śmigłem "pusher" odczepil sie koniec i scielo kawal kabla. No... chyba, że jesteś jakimś niewyżytym cholerykiem i sterowanie w Twoim wykonianiu wyp***ziela drążki z obudowy to O.K.

zipek

2013-02-13, 21:41
@up, nie mam pojęcia skąd masz wrażenie, że mam dużo kasy? Jestem zwykłym kurierem zarabiającym 1500zł brutto miesięcznie.......... Przykro mi, że jesteś tak wielkim nieudacznikiem, że nie potrafisz odłożyć przez parę miesięcy kilkaset złotych na to co chcesz posiadać... Żal mi ludzi takich jak Ty, którzy określają innych co mają troszkę lepsze auto, sprzęt od Ciebie jako kasiaste dzieci swoich bogatych rodziców. Nie mam na celu ukazania Twoich kompleksów (ojojojoj jestem nieudacznikiem, debilem bez szkoły, który nie potrafi zarobić pieniędzy itp.) tylko udowodnienie przysłowia, że " chytry dwa razy traci"..... Lepiej zapłacić raz a porządnie, niż kilka razy i narobić sobie jeszcze przy okazji większych strat ( w tym wypadku rozbić model w najlepszym wypadku, o zrobieniu komuś krzywdy nie wspominam). Więc z łaski Swojej wypie**alaj z takimi komentarzami jeżeli nie znasz mojej sytuacji. Chcesz pogadać to przyjedź, poznasz wszystkich pilotów (około 30 osób) i wyjdziesz ze swojego k***idołka uciśnienia i rozpaczy.

Fiszu

2013-02-13, 21:55
Przednia zabawa... Brakuje tylko malutkich, ciapatych sk***ysynów na dole, żeby można w nich było nak***iać rakietkami. :)

el_kadafi

2013-02-13, 23:37
zipek napisał/a:

el_kadafiNie mówię o lataniu "koło nogi" bo pewnie Ty tak latasz bo boisz się oddalić modelem na więcej niż 100 metrów.



Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Widać że masz problemik z własnym ego.
Pozdrawiam

zipek

2013-02-14, 13:29
Kolego przeczytałem, zrozumiałem, i nie wierzę w to co piszesz. Bo albo jesteś na tyle głupi albo Twoja wyobraźnia szwankuje. Z tym radiem takie odległości? To Ty masz problemy z odczytaniem ironii w mojej odpowiedzi.

el_kadafi

2013-02-15, 01:17
zipek napisał/a:

Kolego przeczytałem, zrozumiałem, i nie wierzę w to co piszesz. Bo albo jesteś na tyle głupi albo Twoja wyobraźnia szwankuje. Z tym radiem takie odległości? To Ty masz problemy z odczytaniem ironii w mojej odpowiedzi.



Głupi to jesteś Ty. Wszystko zależy od anteny. Jeśli dasz wzmacniacz 1-2W + antenę kierunkową to polecisz nawet na 30km. Ważne tylko żeby dokładnie trzymać azymut jeśli nie masz trackingu anteny. Na YT masz filmiki jak kolesie ponad 40km na frsky robią a ty się przypie**alasz do moich kilku km. Co za palant.