18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Evan - krótka historyjka o... spostrzegawczości

fantastico • 2016-12-05, 19:44
Ciekawa i głęboka historia o miłości i nieprzewidywalności losu, nad którą warto się pochylić mimo obszerności materiału, który pewnie wielu sadoli znudzi po pierwszych taktach osobliwej melodii. Może dać do myślenia, a na pewno wyjaśni pewną ważną kwestię. Kwestię, która jest podnoszona na wokandę w wielu życiowych sytuacjach. To nie jest film sadystyczny, żaden wypadek czy głupia śmierć tylko prawda wyzierająca nieraz z ekranu i rzeczywistości. Zastanówmy się wszyscy nad pewnym faktem.



spoiler

Toolpa

2016-12-06, 00:32
„Samotny człowiek uderza z bezwzględną furią”



Dobra wrzutka, piwko!
aaa... no i opis, k***a, mistrzunio! :->

Angeusz

2016-12-06, 01:15
Spostrzegawczy chłopak. Śledził rudego i widział że coś kombinuję. Zdążył w ostatniej chwili.

nieubezpieczony

2016-12-06, 08:46
Tu chyba chodzi o to, że jak się filmik obejrzy dwukrotnie to się więcej zrozumie, ale ekspertem nie jestem.

SpeedyG

2016-12-06, 09:00
Mi się zdaje, że koleś zastrzelił tą dziewczynę bo była czarna. Przecież na samym końcu ten koleś z bronią jest w klasie, a nie ma tej murzynki.
Edit: sorki dopiero teraz obejrzałem drugi raz bez przewijania.
Ona była podejrzana etnicznie :-D

floverinho

2016-12-06, 09:20
aż mnie ciary przeszły pod koniec :/

saves

2016-12-06, 10:27
Cryo napisał/a:


Może chodzi o to, że czasem nie zauważamy, że ktoś obok nas potrzebuje pomocy?



W pewnym sensie masz rację. ALE!!! Otacza nas tylu ludzi z własnymi problemami, że nie jesteśmy w stanie im pomóc nawet je znając. Co dopiero gdy mamy się domyślać cudzych kłopotów i to wręcz u obcych, bo gdzie było pokazane, że się znali?

Prajov

2016-12-06, 15:46
fantastico napisał/a:



Nie zrozumiałeś przesłania :(



Nie oczekuj cudów po tym portalu... A tak poza tym film nawet niezły :piwo:

Alonso

2016-12-06, 17:11
Przesłanie filmu jest takie, że wszystkich nas Sadoli powinni od razu zamknąć.

seraph88

2016-12-06, 17:13
Materiał bardzo w porządku, tylko co niektórzy mogą go odebrać jako propagowanie zakazu posiadania broni. Otóż nie, autorom chodziło o przekazanie idei, aby zwracać uwagę na niepokojące zachowania wśród rówieśników, bo wiele sytuacji dzieję się wokół Nas. W Sandy Hook chodziło o fakt, że morderca był wielokrotnie zgłaszany do psychologa, rówieśnicy po masakrze rzeczywiście przyznawali się, że Adam Lanza (Zabójca) był "inny", "dziwny" itp.

Cryo

2016-12-06, 17:14
saves napisał/a:

W pewnym sensie masz rację. ALE!!! Otacza nas tylu ludzi z własnymi problemami, że nie jesteśmy w stanie im pomóc nawet je znając. Co dopiero gdy mamy się domyślać cudzych kłopotów i to wręcz u obcych, bo gdzie było pokazane, że się znali?


Tego typa z filmu cały czas ktoś dręczył. Jestem pewny, że wszyscy przynajmniej raz byli świadkiem czegoś takiego. Wiadomo, że świata nie uratujemy, ale czasem wystarczy odrobina empatii.

TomoMadej

2016-12-06, 20:09
Jakaś głupia, lewacka kampania.

fantastico

2016-12-06, 20:50
Bez kitu nikt spoilera nie przeczytał?? :D

kazkrin

2016-12-09, 00:11
Chodzi o percepcję, a raczej to, że żyjemy w takim szumie informacyjnym, iż nie dostrzegamy tego co jest kluczowe dla nas. Dopiero scena w której dzieciak wpada z kałachem i krótka notka, powodują, że przewijamy film. Nie jest to nasza wina, że nasza spostrzegawczość i percepcja są przytłumione, chociaż można pewne rzeczy filtrować. Może zabrzmi to dziwnie, ale sztuką i rozwiązaniem, jest udawanie "autystycznego" na wszelki szum informacyjny.

hycel

2017-01-14, 22:56
Ja noticed k***a.