18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Eutanazja

lukasz207 • 2012-08-17, 22:10
Z rodziną i w domowym zaciszu, jesteś za, czy przeciw ?

Wiem że stary materiał ale szukałem i ni ch..ja nie znalazłem
jeśli było, to tagował to ktoś z zespołem "Maćka"

AdmirałFloty

2012-08-17, 22:14
Jestem za. Państwo nie powinno za niego decydować czy może umrzeć czy też nie. Pewnie pozałatwiał wszystkie sprawy opłacił rachunek za gaz i może kipnąc.

~Angel

2012-08-17, 22:15
Każdy ma prawo do godnej śmierci.

TamGdzies

2012-08-17, 22:31
Mogl sie w trumnie polozyc, teraz beda musialy go przenosic..
ech.. klopotu jeszcze im narobil.

AKEVITT

2012-08-17, 23:26
ale nie rozumiem problemu z eutanazją :f jak ktoś chce to tak czy siak się zabiję pie**oląc w sam łeb przepisy. A to że można temu człowiekowi za opłatą zak***ić 3 różne znieczulacze po których spokojnie odpłynie to dlaczego nie? Ja już układam biznesplan jak normalne czasy nadejdą : D

zajetynick

2012-08-18, 00:57
Tylko jak zezwolą na eutanazję to w naszym "pięknym" kraju będzie tyle nadużyć, że się nie pozbieracie.

Malin123

2012-08-18, 12:26
Nie wiem kto to, ale...
Jack Kevorkian (ur. 26 maja 1928 w Pontiac, zm. 3 czerwca 2011 w Royal Oak) – lekarz amerykański, patolog, rzecznik eutanazji. Twierdził, że asystował przy przynajmniej 130 zabiegach eutanazji osób cierpiących na choroby terminalne. Jest autorem powiedzenia „Dying is not a crime” („umieranie to nie zbrodnia”). -z Wiki.

lofix1

2012-08-18, 12:59
gdyby tak u nas eutanazja była legalna to wskaźnik samobójstw wśrod osób z pierwszych stron gazet nagle zmalałby do marginesu :amused:

!Timon

2012-08-18, 18:33
Można obwarować warunkami:
- Chory niezdolny do samodzielnej egzystencji
- Dokumentacja filmowa na której wyraża zgodę. 2-krotna powiedzmy w odstępie 1 miesiąca
- Orzeczenie psychiatry - innego przed każdym nagraniem
- W przypadku osób pozbawionych kontaktu z otoczeniem tylko w sytuacji kiedy wcześniej przed chorobą zaznaczyli to w testamencie + dokumentacja filmowa na której wyraża taką wolę w razie wypadku.

Problem rozwiązany. Jeśli nie spełnia punktu pierwszego to nie potrzebuje eutanazji, może sam spokojnie popełnić samobójstwo.
Jeśli ktoś tutaj widzi możliwość nadużycia to ma zdrowo naj***ne pod kopułą ;)

Kordiens

2012-08-20, 09:32
Co do spraw moralnych, myślę że eutanazja jest jedynym wyjściem dla sparaliżowanych zupełnie lub w śpiączce, ale jak słyszę jak ktoś kto stracił 2 nogi i ręce i chce się zabić to po prostu żal mi go. Jest tyle naprawdę ciężkich przypadków które pilnie powinny być rozpatrzone a nie chwilowe załamania ludzi po wypadkach

prof. Matolewicz

2012-08-20, 10:21
@!Timon
Problem w tym, że nie można nikogo zmusić, żeby zabił innego człowieka, więc jeśli nie spełnia pierwszego warunku musi się jeszcze znaleźć ktoś kto zrobi to dobrowolnie.

xblazex

2012-08-20, 10:21
lukasz207 napisał/a:

ni ch..ja

uważaj bo na to paragrafy są


swoją drogą jestem oczywiście, że za. Każdy powinien mieć prawo decydować o sobie

Moja_Pani

2012-08-20, 10:22
Problem eutanazji dotyczy przesuwania granic. Fajnie opisał to Eco w "Zapiskach na pudełku od zapałek." To tak jak z dietą - możesz zjeść 300 g kurczaka, nie dlatego, że od 310 super przytyjesz, ale dlatego, że od 310 jest już bliżej do 320...
Jeśli zgodzimy się na eutanazję, za kilka lat możemy spotkać się z propozycją UTYLIZACJI ludzi powyżej 70 roku życia. Bo przecież starość nie radość, po co się mają męczyć na tym łez padole. Pomyślcie ilu osobom i instytucjom, zwłaszcza państwowym, byłoby to na rękę. A skoro już ulżeć w cierpieniu, to czemu nie niepełnosprawnym...i tak dalej.
Takie granice zbyt łatwo przesunąć, nawet jeśli rozwlekłoby się to w czasie.
Poza tym, zbyt łatwo manipulować faktami odnośnie czyjejś "woli śmierci". Osoba, która się męczy, ciężko chora mało kiedy pozostaje w pełnej kondycji psychicznej. W wielu przypadkach będzie chodzić o tych, zostających przy życiu - o majątki w spadkach, o utrapienie opieki nad chorym, o koszty leczenia, o "zobowiązania moralnie" - w wielu przypadkach eutanazja jest na rękę właśnie im, a osobę, która się męczy, nietrudno jest przekonać, że chce ze sobą skończyć.

bartoszbarto

2012-08-20, 10:23
Te pożalsięboże córki, które ojca tak pięknie uśpiły muszą być k***ami całkowicie wypranymi z jakichkolwiek uczuć, ale cóż to w końcu on tak je sobie wychował. życie.
A u nas.. znając tendencję do kombinowania i cwaniactwa nie wątpię że dochodziło by do nadużyć (czyt. zabójstw), w kraju gdzie nawet pielęgniarze (Łódź) zabijali pacjentów by kasę dostawać od firm pogrzebowych. Tu myślicie że było by inaczej? Wątpię.

rockface123

2012-08-20, 10:42
i znowu mogę polske ten zniszczony do fundamentów kraj porównać do afryki gdzie ludzie umierają w swoich prowizorycznych domach od wieków.