18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ernesto Che Guevara. Krótka historia.

Padagrim • 2013-07-12, 21:21
Wielu ludzi posiada koszulki z wizerunkiem Ernesto Che Guevary, ale nie każdy z nich zna prawdziwą historię tego rewolucjonisty.


PS. Prowadzący nie odpowiada za najbardziej pedalską fryzurę w historii tego programu ^^

jasiek.kulaga

2013-07-13, 18:07
Echis napisał/a:

@jasiek.kulaga nie chciałbyś k***a w komunie żyć. A jak chcesz, to one way ticket to north korea...



Północna Korea to przykład skrajnego fanatyzmu i kultu jednostki. To, że w mediach nazywają ten kraj komunistycznym to zabieg psychologiczny mający na celu nastawienie właśnie takich ludzi jak Ty, co czerpią wiedzę tylko z TV żeby myśleli komunizm=zło lub komunizm=Korea.

Jeśli studiowałbyś trochę historię i politykę to wiedziałbyś, że komunizm z ideologii jest najlepszym ustrojem politycznym dla człowieka - każdy człowiek jest taki sam, wszyscy pracują dla wszystkich i każdy ma mieć po równo. Streszczając.

A to, że sama ideologia komunizmu została przez ludzi jak wiemy z historii źle zinterpretowana, źle wprowadzona to już inna bajka.

Dowiedz się najpierw co znaczy słowo komunizm, idea w czystej postaci a co oznacza komunizm spaprany przez ludzi - to dwie osobne rzeczy.

Ale z TV tego się nie dowiesz, książek to raczej nie czytasz, więc pozostań utwierdzony w swoim, tfu, nie swoim nawet, tylko wpojonym Ci do pustej głowy systemie wartości.

Tomows

2013-07-13, 19:05
Echis napisał/a:

@jasiek.kulaga nie chciałbyś k***a w komunie żyć. A jak chcesz, to one way ticket to north korea...



W Korei jest gówno a nie komunizm.

jasiek.kulaga

2013-07-13, 19:40
A dodając demokracja jest najgorszym ustrojem - z założenia ma dzielić naród na klasy bogatą, średnią i biedną by napędzać kapitalistyczny rynek i zniewalać narody.

Gonczor

2013-07-13, 20:02
Cytat:

Każdy miał pracę



Żaden plus, jeśli nie trzeba było się o nią starać.

Cytat:

młodzi musieli chodzić do wojska zamiast opieprzać się czy robić coś co robi dzisiejsza bezrobotna młodzież - imprezy, alkohole... Inny poziom kultury.



To co ktoś robi ze swoim życiem, to wyłącznie jego sprawa-chce prowadzić tryb życia, dzięki któremu nic nie osiągnie-trudno jego wybór. Socjalizm zabija w ludziach przedsiębiorczość, chęć wybicia się, czy indywidualizm a to takie osoby najbardziej pchają ten świat naprzód.

Cytat:

No i jedna władza - patrz Piłsudski (który też ma krew na rękach ale ludziom żyło się dobrze.



To, że demokracja ma w ch*j wad, to się zgodzę. Za Piłsudskiego ktoś musiał złapać ludzi za mordę, także tutaj zgoda.

Cytat:

Uważasz że Tokio, Drezno, Lubeka czy Kolonia to były miasta przemysłowe? (...) Uważasz że to odwet? Za jaką cenę?!



No niekoniecznie (chociaż w Kolonii chyba były produkowane jakieś materiały strategiczne, nie jestem pewien), ale zagłębia Ruhry, czy Saary i owszem. Tak, uważam to za odwet za adekwatną cenę. To nie alianci pierwsi zaczęli strzelać do cywili (pomijając to, że alianccy żołnierze dopuszczali się przestępstw).

Cytat:

Co do morderstw wykonanych przez polaków - Katyń to symbol tego co wykonaliśmy na więźniach z wojny bolszewickiej. Po prawdzie to zdanie nie da mi sporej sympatii, ale mówię jak jest. Trzeba patrzeć na życie i obecny system przez palce...



No cóż-"uroki" wojny. Nic nie jest tam czarne, ani białe, wszystko jest czerwone, trzeba mieć to na względzie.

Cytat:

Wymordowali to fakt. Hameryka i inne kraje też mordowały i dalej mordują, ale powiedz, czy mieszkając w ZSRR miałbyś pojęcie że właśnie tutaj zginęło kilkadziesiąt milionów ludzi? Nie, dopóki demokracja nie upadnie to też się nie dowiemy



Ameryka wpiernicza się wszędzie, gdzie ich nie chcą i płacą za to odpowiednią cenę. Nie wiem, po ch*j siedzieliśmy w Iraku, po ch*j USA pomagają rebeliantom. Jak do tej pory obracało się to przeciwko nim i nie mogą wyciągnąć z tego wniosków.

Cytat:

gloryfikowanie USA czy w ogóle dzisiajszego systemu to głupota totalna i polecam wrócić do źródeł i popytać starszych ludzi o ile macie taką możliwość. Z nowych książek takich rzeczy się nie dowiecie



To USA, które mamy dzisiaj nie ma nic wspólnego z tym, które brałbym za wzór idei wolnościowych. Pytałem kilku osób, jak to wyglądało, i bliższych takich jak mama i dalszych, przez wywiady (takie jak prof. Gwiazdowski). Czytałem Sołżenicyna, Orwella, zabieram się za Bastiata.

Cytat:

A dodając demokracja jest najgorszym ustrojem - z założenia ma dzielić naród na klasy bogatą, średnią i biedną by napędzać kapitalistyczny rynek i zniewalać narody.

Że co? jakie zniewalanie narodów? To, że Gates jest bogaty i zapewnia zatrudnienie, to oznaka zniewolenia?

malpigaj80

2013-07-13, 20:28
nie wiem ale ja zawsze myślałem że on ma coś wspólnego z narkotykami jakiś symbol ćpania czy co

rew123321

2013-07-14, 07:58
Padagrim napisał/a:


PS. Prowadzący nie odpowiada za najbardziej pedalską fryzurę w historii tego programu ^^


i specjalizację w przeglądaniu wikipedii...