18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Epickie zdjęcia historyczne

Reginald911 • 2013-12-10, 03:02
Chciałbym się podzielić kilkoma starymi zdjęciami przedstawiającymi ciekawe sytuacje,ludzi oraz miejsca.

Enjoy ;-)




Nelson Mandela trzyma pięści podniesione po tym jak został skazany na dożywocie, czerwiec 1964




Nicola Tesla w swoim labolatorium




Reflektory na Skale Gibraltarskiej,1942




19 letni Shigeki Tanaka,ocalały z bombardowania Hiroshimy wziął udział w Bostońskim Maratonie w 1951. Tłum zamilkł, gdy przekroczył linię mety




Cyrkowcy pozujący do zdjęcia w trakcie odpoczynku 1930




Dzieci w Londynie świętują boże narodzenie w bunkrze 1940




Nagasaki,20 minut po zrzuceniu bomby atomowe 1945




USS Bunkerhill po ataku dwóch Japońskich kamikadze 1945




Pięciu Japoński samurai 1860-1880




Atlantic City, 1912




Powrót Mona Lisy,po Drugiej Wojnie Światowej 1945




Najwyższy standard życia na świecie;Margaret Bourke-biały fotograf 1937




Bar w Nowym Jorku,dzień przed wprowadzeniem prohibicji





Mecz bokserski na USS Oregon 1897





Nowo Zelandzcy żołnierze pozujący ze zdobytą niemiecką bronią,Mauser T-Gewehr,bronią przeciw pancerną,1918




Dzieci w "Żelaznym Płucu" przed nadejściem szczepienia przeciw polio. Wiele dzieci przez kilka miesięcy mieszkało w tych maszynach, choć nie wszystkie przetrwały 1937




Mężczyzna przeglądający książki w potężnej bibliotece Cincinnatiego.Biblioteka została zniszczona w 1955r.




Mark Twain palący cygaro,1905

Majesty

2013-12-10, 05:04
Jak k***a można było dopuścić do zniszczenia takiej biblioteki ? :( masz więcej ?

Ocean

2013-12-10, 05:55
Atlantic City 1912 - masz fejka, wtedy nie było kolorowej fotografii, ani też technologii pozwalającej uchwycić ludzi w ruchu (półgodzinne naświetlania jak już).

kickyourheadoff

2013-12-10, 05:59
Zauważyliście, że na tych starych zdjęciach wszyscy są brzydcy ?

btw żaden ze mnie Clooney ;-)

pisage

2013-12-10, 08:25
Nie wiedziałem, że Mandela miał dwie prawe dłonie...

karoldeicide

2013-12-10, 08:48
@ up dokładnie . zazwyczaj jego gatunek ma dwie lewe ręce

Takeda

2013-12-10, 09:37
Ciekawe zdjęcia, tak nawiasem ten japoński maratończyk już był na sadolu. Zanim Cię admin opieprzy, zostaw ze 3 zdjęcia w temacie a resztę przenieś do komentarzy.

HaRdKoRoVy

2013-12-10, 09:44
Ocean, .....ale to... a dobra tam

Reginald911

2013-12-10, 09:51
@Majesty mam troszkę więcej historycznych zdjęć,tylko trochę z innej beczki ;-) @Ocean Co do autentyczności zdjęcia nie sprawdzałem tego dokładnie,aczkolwiek jakiś czas temu były już tutaj dość stare foty które był wrzucone w kolor

sidian

2013-12-10, 09:53
Reginald911 napisał/a:

Nelson Mandela trzyma pięści podniesione po tym jak został skazany na dożywocie, czerwiec 1964




Nelson Mandela był naprawdę wyjątkowym człowiekiem. Nie widziałem żadnego innego, który by miał dwie prawe pięści.

Perturbator

2013-12-10, 10:07
@up Bo zdjęcie jest na odwrót. Mandela jak każdy murzyn, miał dwie LEWE ręce.

Podpiwek

2013-12-10, 11:01
Piwko za dobry materiał.

sz...........rz

2013-12-10, 11:12
@Reginald911 ale, że na Twitterze jest konto @History_Pics, które te wszystkie zdjęcia wrzuciło to ty napisz.
@History_Pics

Grochu89

2013-12-10, 11:38
@Perturbator nie jako murzyn, ale jako lewacki smieć

Te...........at

2013-12-10, 11:46
epicki


Dzień dobry.

Chciałbym zapytać o zastosowanie słowa epicki. W internetowym slangu coraz popularniejszy jest zwrot epic fail, który można tłumaczyć jako totalną porażkę. Słowo epic jest również używane do określenia czegoś wspaniałego, np. epic movie, epic win. Wiele osób tłumaczy epic dosłownie jako epicki, np. epicka porażka lub epicki film, by opisać film, który bardzo się im spodobał. Mam jednak wrażenie, że takie zastosowanie słowa epicki jest błędne.

I jest to słuszne wrażenie. W opisywanych przykładach mamy bowiem do czynienia ze zjawiskiem tzw. neosemantyzacji, czyli nadaniu wyrazowi dobrze zakorzenionemu na rodzimym gruncie nowego znaczenia pod wpływem języka obcego. Przymiotnik epic ma w angielszczyźnie szersze znaczenie niż w polszczyźnie, jego odpowiednikiem w języku polskim może być nie tylko przymiotnik epicki, lecz także przymiotniki imponujący, epokowy, heroiczny itp. O porażce dużego kalibru lepiej powiedzieć po polsku, że była ciężka, dotkliwa, sromotna, ale nie epicka. O filmie możemy natomiast powiedzieć, że był epicki, lecz nie wtedy, gdy się nam podobał, lecz wówczas, kiedy jego dominantę stanowił pełen rozmachu i złożony narracyjnie obraz ukazywanej na ekranie rzeczywistości. Zasadniczo neosemantyzmy są uznawane za elementy błędne. Należy jednak dodać, iż czasami – na mocy kryterium uzualnego (użycia) – wchodzą do normy potocznej.
— Adam Wolański

http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=10510