18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

IwanMT

2013-01-08, 14:04
ale jebło! :dead:

GranatPL

2013-01-08, 14:07
Jak k***a po 11, jak bez telemarka lądował!

Ma...........uk

2013-01-08, 14:17
PanMielonka napisał/a:

Chyba umar. Ale mogę się mylić



Nie mylisz się, umarł. To są linie wn bodajże dc, przy takiej częstotliwości prądu i napięcie (obstawiam z 22kV) nie ma jakichkolwiek szans na przeżycie. Swoją drogą kretyn jakich mało, ale są takie głupstwa za które płaci się tylko raz.

Draiks

2013-01-08, 15:24
Efekt jakby fireballem dostał :D

Gl0BaL

2013-01-08, 15:28
@Malipczuk.
Pomijając jeszcze fakt że spadł z parudziesięciu metrów napie**alając głową w metalowy szkielet, to tak, zabił go prąd :D ... Nawet jakby to był zwykły prąd od paralizatora to koleś i tak by nie przeżył... Pewnie roztrzaskana na części głowa i kręgosłup poskręcany jak spagetti...

PÅ...........un

2013-01-08, 15:42
Skąd wy wiecie, że to k***a KOLEŚ? Tylko nasza płeć jest tak głupia? j***ne stereotypy... :(

BUM! Ach! Ciężko było przewinąć dalej.

tutus

2013-01-08, 17:30
Malipczuk napisał/a:



Nie mylisz się, umarł. To są linie wn bodajże dc, przy takiej częstotliwości prądu i napięcie (obstawiam z 22kV) nie ma jakichkolwiek szans na przeżycie. Swoją drogą kretyn jakich mało, ale są takie głupstwa za które płaci się tylko raz.



Panie ekspert! Co pan pie**olisz? To jest linia NN, na bank DC (bo AC raczej się nie przesyła liniami napowietrznymi), prawdopodobnie 220kV! A częstotliwość tu ma do ch*ja pana nic do rzeczy bo jest taka sama jak prawie wszędzie na świecie.
W każdym razie przynajmniej nie odczuł tego spadania ;)

byrrt

2013-01-08, 18:00
tutus napisał/a:

To jest linia NN, na bank DC


Na bank to Ty sobie doczytaj czemu to nie może być AC ;)

Ahti

2013-01-08, 18:10
jak pier******o, to tylko raz.

MrEngineer

2013-01-08, 19:29
tutus napisał/a:

Panie ekspert! Co pan pie**olisz?

Sam nie pie**ol, jeśli nie wiesz o czym piszesz. Malipczuk w sumie bzdury pisał, za to Ty już pie**olisz jak poparzony.

tutus napisał/a:

To jest linia NN

Masz w ogóle pojęcie o czym piszesz? Jako niskie napięcie przyjmuje się napięcie do 1 kV i muszę cię rozczarować, ale to nie jest ani linia NN. Od niskiego napięcia nie byłoby takiego pie**olnięcia, poza tym chyba nie rozróżniasz słupów NN od WN. To jest sieć wysokiego napięcia.

tutus napisał/a:

na bank DC (bo AC raczej się nie przesyła liniami napowietrznymi)

No i znów jesteś w błędzie, bo większość linii energetycznych przesyła właśnie prąd przemienny, a nie stały. Linie wysokiego napięcia prądu stałego stosuje się praktycznie tylko przy dużych odległościach rzędu setek kilometrów, albo w kablach podmorskich, w innym przypadku nie jest to opłacalne.
Poza tym jeśli prądu przemiennego nie przesyła się liniami napowietrznymi, to do ch*ja pana jakimi? Owszem możliwe, że większość kabli energetycznych, jakie widziałeś było kablami ziemnymi, jednak większość z nich jest na niskie, albo średnie napięcie i głownie w miastach. W większości innych przypadków prąd przesyła się właśnie liniami napowietrznymi, a już w szczególności jeśli chodzi o wysokie napięcie. Tak jest taniej, łatwiej wykryć potencjalną awarię i łatwiej ją usunąć.

tutus napisał/a:

prawdopodobnie 220kV!

Brawo, jedyna sprawa, w której możesz mieć rację, jednak pisząc to sam sobie zaprzeczyłeś, więc dalej utrzymuję, że nie masz pojęcia, o czym piszesz.

Żeby nie było, to nie mam pretensji, że nie masz żadnego pojęcia o liniach energetycznych, bo większości normalnych ludzi to nie interesuje i nie jest im taka wiedza do szczęścia potrzebna, ale jak już coś piszesz, to do ch*ja pana pisz z głową i nie rób ludziom wody z mózgu, bo później jeden z drugim to przeczyta i uzna, że jak ktoś tak napisał, to tak jest.

Tak właściwie po co ja to k***a pisze? tutus i tak pewnie będzie wiedział lepiej, a większość i tak tego nie przeczyta ze względu na zbyt duże nagromadzenie liter w jednym miejscu. Chociaż drugiej strony może ma to jakiś cel ;-)

szefooo

2013-01-08, 20:00
A najśmieszniejsze jest to że dzieci z przedszkola wiedzą że zginął nie wiedząc co to napięcie i natężenie nie mówiąc już o jakimś kV DV AC NN WC chwdp i innych pierdołach które ch*ja tu wszystkich obchodzą.

mikarosek5

2013-01-08, 20:02
Powinni mi to w szkole puścić :D
Tylko trochę juz za późno bo ja przeżyłem xD

c3zar

2013-01-08, 21:14
Nikt nie zauważył butów spadających :D ?

Andrev

2013-01-08, 21:22
A kamerzysta miał akurat przypadkiem przy sobie szafę z możliwością nagrywania :kawa:

DzbiQu

2013-01-08, 21:26



Pewnie z jednego miotu byli