18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Elektryk wysokich napięć

CrazyEdek • 2024-04-05, 06:20
Sprawdzlł czy jest prąd.


Antoni79

2024-04-05, 06:50
Miał duże szanse przeżyć to. To nie było kopnięcie, a ledwie draśnięcie. Prędzej upadek go zabił, niż taki prąd.

Janko

2024-04-05, 07:56
Obstawiam że już tego numeru nie powtórzy

Czester

2024-04-05, 08:06
"Jak saper, raz się myli"

Bul_od_bytu

2024-04-05, 08:15
Antoni79 napisał/a:

Miał duże szanse przeżyć to. To nie było kopnięcie, a ledwie draśnięcie. Prędzej upadek go zabił, niż taki prąd.



Tak jest najczęściej przy porażeniu prądem o ile nie zabije cię samo napięcie.
W tym przypadku miał szansę na zgon już w czasie lotu bo macał transformator po stronie średniego napięcia, a z tym to już nie ma żartów jak z niskim.

Antoni79

2024-04-05, 08:40
Bul_od_bytu napisał/a:

Tak jest najczęściej przy porażeniu prądem o ile nie zabije cię samo napięcie.
W tym przypadku miał szansę na zgon już w czasie lotu bo macał transformator po stronie średniego napięcia, a z tym to już nie ma żartów jak z niskim.



Nie znam się na prądzie. Niby zasady nie są trudne, ale przy prądzie nie ma pomyłek. Nawet sam gniazdka boję się wymienić, wyłączam bezpieczniki, sprawdzam lampką nocną, używam rękawic. Oceniłem po wielkości rozbłysku i że nie osmaliło.

Bul_od_bytu

2024-04-05, 08:53
Antoni79 napisał/a:

Nie znam się na prądzie. Niby zasady nie są trudne, ale przy prądzie nie ma pomyłek. Nawet sam gniazdka boję się wymienić, wyłączam bezpieczniki, sprawdzam lampką nocną, używam rękawic. Oceniłem po wielkości rozbłysku i że nie osmaliło.



W domu przed porażeniem zabezpiecza cię prawidłowo działająca instalacja. Nawet gdybyś coś odstawił przy wymianie gniazdka to zadziała zabezpieczenie przeciwzwarciowe albo różnicowo-prądowe w bardzo krótkim czasie (0.2s). Na transformatorze nie ma zabezpieczenia, które by mogło cię uratować odpowiednio szybko zanim się nie zwęglisz.
Nie wspominając o prądzie rzędu setek lub tysięcy amperów, który po prostu wypala sobie drogę do ziemi/słupa w ciele tego żywego bezpiecznika :D

d-_-bE.Prigozhin61

2024-04-05, 09:36
*Średnich. Przy wysokich prócz efektu błyskowego byłby efekt dymny oraz zapachowy

Veni_Vidi

2024-04-05, 09:42
Elektryzujący pokaz głupoty

feniks777

2024-04-05, 09:51
Bul_od_bytu napisał/a:

W domu przed porażeniem zabezpiecza cię prawidłowo działająca instalacja. Nawet gdybyś coś odstawił przy wymianie gniazdka to zadziała zabezpieczenie przeciwzwarciowe albo różnicowo-prądowe w bardzo krótkim czasie (0.2s). Na transformatorze nie ma zabezpieczenia, które by mogło cię uratować odpowiednio szybko zanim się nie zwęglisz.
Nie wspominając o prądzie rzędu setek lub tysięcy amperów, który po prostu wypala sobie drogę do ziemi/słupa w ciele tego żywego bezpiecznika



nie zlicze ile razy mnie prad jebnal, jak za dzieciaka sie bawilem. Rodzice odpuscili i nauczyli mnie jednej rzeczy chcesz sie bawic zakladaj humowe obuwie. Zeby cie prąd nie złapał. Jak nie zamkniesz obwodu to cie popiesci ale nie zrobi z ciebie zarowki i zblokuje nerwy.

Bul_od_bytu

2024-04-05, 10:26
feniks777 napisał/a:

nie zlicze ile razy mnie prad jebnal, jak za dzieciaka sie bawilem. Rodzice odpuscili i nauczyli mnie jednej rzeczy chcesz sie bawic zakladaj humowe obuwie. Zeby cie prąd nie złapał. Jak nie zamkniesz obwodu to cie popiesci ale nie zrobi z ciebie zarowki i zblokuje nerwy.



Kto uważał na fizyce ten na ogół pożyje dłużej :D
Kiedyś w szkole na praktykach spotkałem elektryka ze Stoenu, który kable pod 230V to zarabiał przy nas gołymi grabami. Gość miał taką skórę na łapach, że rezystancję to mógł liczyć w MΩ. W dodatku był z niego dowcipniś bo potrafił podać ci żyłę pod napięciem, którą trzymał bez izolacji 8-)

pepcio85

2024-04-05, 10:37
„ Sprawdzlł czy jest prąd.”

Całe szczęście był…