18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Egipt: Armia vs rzadzący islamiści

beret93 • 2013-06-24, 20:16
Armia grozi rządzącym islamistom. Może stanąć po stronie protestujących

​Egipska armia ostrzegła w niedzielę, że jest gotowa interweniować, aby uchronić kraj przed "ciemnym tunelem" konfliktu wewnętrznego. Równo za tydzień planowane są wielkie protesty przeciwników związanego z islamistami prezydenta Mohammeda Mursiego.




Minister obrony Abd el-Fatah Said es-Sisi zaapelował do wszystkich egipskich partii politycznych, by wykorzystały nadchodzący tydzień do osiągnięcia porozumienia w celu zażegnania kryzysu.


Sisi zapowiedział, że wojsko nie pozwoli na "atak na wolę ludu" i ocenił, że "w społeczeństwie utrzymują się podziały, a ich trwanie stanowi zagrożenie dla Egiptu jako państwa".

Oświadczenie Sisiego sugeruje, że armia jest gotowa do interwencji po stronie przeciwników Mursiego, jeśli zostaną zaatakowani przez islamistycznych zwolenników szefa państwa.

W piątek dziesiątki tysięcy ludzi wzięły udział w Kairze w wiecu poparcia dla Mohammeda Mursiego; 30 czerwca przypada rocznica jego inauguracji jako szefa państwa.

Niedzielne oświadczenie należy do najbardziej zdecydowanych od przekazania przez wojskowych władzy Mursiemu i cywilnej administracji rok temu, w następstwie wyborów po obaleniu generała Hosniego Mubaraka w czasie rewolty ludowej na początku 2011 roku - zauważa agencja Reutera.

Hmm co moge dodać w sumie tyle, że ludzie zaczynają sobie zdawać sprawe z tego że "religia pokoju" jest wielkim zagrożeniem, tylko to wszystko to chyba za poźno. No i props za to, że armia i minister obrony w "ciemno za prezydentem" nie kroczą


Ynteria.peel

Riffer

2013-06-24, 20:38
jakies zrodlo?

beret93

2013-06-24, 20:43
Dla nie kumatych Interia.PL

Kwadrans

2013-06-24, 20:44
Cytat:

egipt-armia vs rzadzacy islamisci




.....vs rządzący muzułmanie


Tak ma być


No chyba że armia walczy z fachowcami od islamu....np starymi dziadkami którzy studiowali wszystko co z tym związane i ktorzy mogą byc np.....gośćmi w Tefałenie jako eksperci

gabrychchch

2013-06-24, 21:25
uwielbiam generalizowanie: religia w życiu publicznym równa się zło oraz teksty typu: jest jak penis nie pokazuj etc. Cywilizacja zachodu opiera się na trzech podstawowych fundamentach: prawo rzymskie, filozofia grecka i etyka chrześcijańska i wszystkich, którzy starają się odciąć Europę łacińską od tych wartości informuję, że w przyrodzie nic nie ginie takie prawa natury i każda luka musi być czymś zapełniona, dlaczego liberalna Francja staję się powoli kalifatem? To nie tylko sprawa emigrantów z państw arabskich ale również asymilacji rodowitych francuzów z ich kulturą, ludzi którzy wychowali się w kraju świeckim i teraz żarliwie przechodzą na islam.
Religia sama w sobie jest dobra i nie powinno jej się szkalować. Powinno się natomiast walczyć z jej złą interpretacją ale to trudniejsze dla speców od ateizmu.

beret93

2013-06-24, 21:31
@kwadrans mój bład ale przepisalem to od tych baranow z interia.pl a ze 60 min minelo wiec edytowac nie moge.

Dzoyo

2013-06-25, 01:35
ch*ja prawda, religia to gówno, a penisa trzeba mieć.

gabrychchch

2013-06-25, 01:58
Dzoyo dla pewnych grup nauka jest gównem, dla innych konkretna argumentacja dla jeszcze innych teoria wielkiego wybuchu, nikt nie karze ci popierać ale staraj się nie negować czegoś czego w pełni nie rozumiesz. Co do penisa to fakt trzeba go mieć ale niektórzy mają i wsadzają gdzie popadnie na przykład w dupę swoim kolegom, czy uważasz, że trzeba zakazać fiutów przez to, iż ktoś źle ich używa??

Dzoyo

2013-06-25, 03:56
@up Gdybyś ty rozumiał to byś zj***nego posta nie pisał.

Maść na ból dupy katolu.

gabrychchch

2013-06-25, 08:01
hehe typowa argumentacja osoby posiadającej określone poglądy, ale nie posiadającej dość polotu aby je w jakikolwiek sposób uzasadnić. Jak mniemam szalom bracie.

beret93

2013-06-25, 09:27
@gabrychch Ej k***a sam jestem katolikiem i moim zdaniem traktowanie wszystiego co napisane jest w bilbii albo co ksiadz powiedzial to czysta głupota. Osobiście uważam, że religia jest potrzebna ale czy taka jaka jest obecnie ? Hmm to już zostawiam wam. Nic nie mam do ateistów i nie próbuje im wmawiać, że moje jest lepsze.

gabrychchch

2013-06-25, 14:15
ja również tego nie robię i zobacz kilka postów wyżej piszę że interpretacja jakiej nam niektórzy dostarczają jest zła, i nic nikomu nie chce wmawiać, każdy wierzy w co chce. Chodzi mi o to, że puki co mniejszość żąda państwa świeckiego więc czemu większość osób, którym krzyż w sejmie nie przeszkadza ma się ugiąć. To tak jak by mniejszość niemiecka stwierdziła, iż tożsamość narodowa to prywatna sprawa każdego, a język urzędowy należy zmienić w celu ułatwienia współpracy z sąsiadem z zachodu. Uważam, że 1000 letniej tradycji nie można od tak odstawiać do lamusa.

Mirabelka_69

2013-06-25, 14:19
Dawno, dawno temu był sobie szewczyk Dratewka, który naszpikował barana siarką i podrzucił go smokowi... Bajka dla dzieci, która na pierwszy rzut oka sensu nie posiada, chyb że zastąpić barana świnią, a siarkę bombą z gwoździami, szkłem i innymi cudeńkami i zdetonować w pobliżu zbiorowiska ciapatych... :evil: