18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

E-sądy, czyli historia o tym,

peso • 2013-03-15, 14:15
że w Polsce można zrobić wszystko...

Rozmowa z urzędnikiem, oficjalnym przedstawicielem lubelskiego e-sądu.

– Dlaczego wysłaliście powiadomienie na stary adres, nieaktualny od 13 lat?
– Nie obchodzi nas adres i nie sprawdzamy go. Wysyłamy w to miejsce, który wskaże powód.

– Czyli powód może podać nawet nieistniejący adres. Albo adres dziury w ziemi.
– Tak.

– Na podstawie jakich dowodów rozpatrzyliście sprawę?
– E-sąd nie rozpatruje żadnych dowodów.

– Na jakiej więc podstawie rozpatrzyliście sprawę?
– Na podstawie deklaracji powoda, że ma od dowody.

– Nie weryfikujecie, czy powód mówi prawdę? Nie żądacie okazania dowodów?
– Nie.

– Czyli mogę wystawić fałszywą fakturę na dowolną osobę, a wy automatycznie uznacie moje roszczenia?
– Tak, ale osoba, na którą pan wystawi fakturę, może wnieść sprzeciw.

– Ale mogę wam podać nieaktualny adres pozwanego albo pozwać trupa, żeby nie mógł się obronić.
– Tak.

– Zatwierdzacie więc wszystkie roszczenia z automatu, nie sprawdzając ich autentyczności?
– Tak.

– Wie pan, że to absurd?
– Pretensje proszę kierować do ustawodawcy. Coś jeszcze? Bo męczą mnie pana pytania.


Źródło: Marcin M. Drews (Bzyk)

miczel1

2013-03-15, 14:48
mnie osobiscie juz nic nie zdziwi :)

azerbejdzanification

2013-03-15, 14:57
Aby k***a jego mać żyło się lepiej.Dla kręcących wały i kolegów.

doob888

2013-03-15, 14:58
sam to wymyśliłeś?

pacyfista

2013-03-15, 16:22
Ale o so chozii? Jakie e-sądy?

PrezesTegoBurdelu

2013-03-15, 18:56
To akurat jest fakt. Jest taka firma o nazwie P.R.E.S.C.O. GROUP S.A. która skupuje długi (nawet te przeterminowane), wysyłają elektronicznie pozew BEZ ŻADNYCH DOWODÓW do e-sądu a e-sąd od razu wydaje nakaz zapłaty, w nakazie jest nawet napisane że "wydano nakaz zapłaty bez żadnych dowodów". czysta błazenada, kolejny j***ny organ stworzony do zatrudniania zbędnych urzędników, niekonstytucyjny i NIEZGODNY Z PRAWEM. Ale przecież każdy to pie**oli.

peso

2013-03-15, 21:24
doob888 napisał/a:

sam to wymyśliłeś?



A czytać gamoniu potrafisz?

vito

2013-03-15, 22:28
kpina, k***a KPINA! Czas sp***alać z tego kraju!

~Beny

2013-03-16, 06:00
@up vito za granicą też mają nienormalne niektóre przepisy. Nie do tego stopnia, ale jednak.

dth

2013-03-16, 13:54
i niby trzeba przestrzegać tego co taki e-sąd sobie wymyśli? Czy jak to wygląda?

pacyfista

2013-03-16, 18:53
W sumie fajnie. Wyślę do e-sądu wniosek o ściągnięcie 40 000 od mojego sąsiad, któremu pożyczyłem kasę na cukier.

KOIN

2013-03-16, 19:01
Cyfryzacja k***a - nie na darmo Boni ciągnie hajs z ministerstwa

czaro

2013-03-16, 19:15
A może zamiast wypisywać bzdury i się bulwersować, ktoś zajrzałby do Kodeksu postępownia cywilnego? Nakaz zapłaty, również ten wydany w elektronicznym postępowaniu upominawczym, MUSI zostać doręczony, inaczej zostaje uchylony Z URZĘDU (art. 505[34] KPC). Pozywanie trupa albo podawanie nieprawidłowego adresu nic nie da, bo zwrotka z adnotacją adresat nieznany/wyprowadził się itp. wystarcza sądowi do uchylenia nakazu.

Ps. Poza tym kto to jest "urzędnik, oficjalny przedstawiciel lubelskiego e-sądu"? Prezes? Rzecznik? Sędzia? Bo niekompetentnych pracowników w biurach obsługi interesanta sądów nie brakuje, a niestety czasem biorą się za udzielanie porad prawnych.

Moreq

2013-03-16, 19:29
@up

Uwielbiam jak ktoś nie ma o czymś pojęcia, a się wypowiada. W dodatku każde nam zaglądać do źródła, w którym jest napisane zupełnie coś innego.

Przychodzi wezwanie, nie ma adresata to listonosz zostawia awizo. Jak do 7 dni nikt nie odbierze to zostawia zawiadomienie powtórne. Jak po 7 dniach znów nikt nie odbierze, pismo w wraca z adnotacją ze odebrano


Jak byś to sobie inaczej wyobrażał? Wisisz komuś 70 koła, nie odbierasz listów i sprawę umarzają bo nie odbierasz awizo? Chyba masz tatę posła, albo przynajmniej policjanta.

vito

2013-03-16, 19:43
benykuleczka84 napisał/a:

@up vito za granicą też mają nienormalne niektóre przepisy. Nie do tego stopnia, ale jednak.



Wszędzie są posrane przepisy, ale da się z nimi żyć bez uszczerbku na zdrowiu i finansach, niestety to nie jest POlska.