18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dziwne podejście społeczeństwa Wielkiej Brytanii.

Steven • 2014-05-26, 11:45
Wielka Brytania. Wszystko wskazuje na to, że wybory do Parlamentu Europejskiego wygra Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) europosła Nigela Farage'a. Przeglądając wiadomości rano trafiłem na oto taki artykuł i wypowiedź Nigela Farage'a(fragment):

„Farage o Polakach

- Wygląda na to, że moja partia wygra te wybory, i tak, będzie to trzęsienie ziemi. W projekcie europejskim popełniono dwa kluczowe błędy - powiedział Farage.
I wyjaśnił: - Po pierwsze utworzenie strefy euro. Drugim kardynalnym błędem było rozszerzenie Unii o państwa byłego bloku komunistycznego i przyznanie ich obywatelom prawa do swobodnego poruszania się pomiędzy państwami Unii. Myślę, że ostatnie 5 lat pokazało, że te decyzje były prawdziwymi pomyłkami.
Presja na Camerona
Farage chce wyjścia Wielkiej Brytanii z UE i ograniczenia napływu, zwłaszcza masowego, nisko kwalifikowanej siły roboczej. Dotychczas ugrupowanie Farage'a zdobyło o 13 proc. głosów więcej niż w poprzednich wyborach do PE w 2009 r.
Zwycięstwo UKIP będzie oznaczało, że na premiera Camerona najpewniej wywierana będzie coraz większa presja, m.in. by ograniczył napływ imigrantów z krajów Unii. Szef rządu obiecał, że spróbuje zmienić brytyjskie związki z UE, jeśli zostanie wybrany w przyszłym roku. Zapowiedział też rozpisanie do końca 2017 r. referendum w sprawie brytyjskiego członkostwa w UE. UKIP domaga się z kolei natychmiastowego przeprowadzenia głosowania.”

Powiedzmy, że rozumiem o co mu chodzi ale czy on nie rozumie i nie widzi prawdziwego problemu jaki jego kraj toczy? Szczerze mówiąc to nie znam nikogo kto mieszka w UK i nie pracuje, siedzi na zasiłku i śmieje się państwu prosto w twarz tak jak to robią imigranci z innych krajów, przede wszystkim z krajów bliskiego wschodu i Afryki chowając się pod tarczą tolerancji rasowej i wyznaniowej. Nie wiem jak nasi rodacy w UK ale ja bym się chyba poczuł bezpodstawnie dyskryminowany żyjąc teraz tam.

Źródło: tvn24.pl, http://www.tvn24.pl/bledem-bylo-rozszerzenie-unii-o-panstwa-bylego-bloku-komunistycznego,432333,s.html .

MaestroRCS

2014-05-27, 20:14
@snajperwoknie

Można to interpretować dwojako: może miał na myśli, że jeśli ma wybrać kraj do którego chce jechać, to wybierze taki gdzie nie ma euro (czyli UK, a nie np. Irlandię), to wcale nie musiało oznaczać że kraj z którego przyjeżdżasz jest w strefie euro :P

Tazz

2014-05-27, 20:38
Powiem tylko od siebie, że mieszkam w Angli od paru lat, pracuje uczciwie od 1 dnia jak się tutaj znalazłem, płace podatki, ubezpieczenie etc i nigdy nie wziąłem nawet funta jakiejkolwiek zapomogi, nawet nie poszedłem się pytać czy mi się coś należy, od jakiegoś czasu sami mnie męczą korespondencyjnie żebym się starał o te ich gówniane benefity, a ja na nich lache kłade. Jeśli mnie odeślą to spoko, jestem sam i za nikogo nie jestem odpowiedzialny, w Polsce sobie poradze, ale ciekawy jestem co zrobią zakłady w których 90% pracowników to polacy i nie mówie o pracy typu "weź z linki, połóż na palecie" tylko o technicznych sprawach związanych np ze stolatstwem gdzie potrzeba czasu żeby nauczyć ludzi fachu, powodzenia ;)

koras1897

2014-05-27, 20:42
Farage to zajebisty gość, który po prostu mówi jak jest. Ja gdybym był Anglikiem to zagłosowałbym na niego.
Tutaj jedzie po Tusku:


Bardzo się cieszę że wygrał wybory.

hogg

2014-05-27, 21:15
mrokussw napisał/a:

Wiecie co ? ch*j w dupe Angolom , mieszkam w Angli ale jak beda mi kazac wrócić to wróce :> A wtedy gospodarka tego kraju praktycznie upadnie jak i sam kraj który w 50% jest przejety przez muzułmanów którzy jak wszyscy wiedzą nie pracują :> Wrócę do rodziny i mam cichą nadzieję że inni też wrócą a rudy ch*j będzie srał w majty jak wszyscy wyjdą na ulicę za chlebem :)



Oczywiście, UK upadnie jak wyjadą Polacy. Ja w ogóle się zastanawiam jak ta Brytania mogła istnieć przez ostanie 50 lat bez Polaków. Całe ich szczęście, że otworzyli dla nas swój rynek pracy, to było chytre posunięcie z ich strony bo już niemalże ogłaszali bankructwo.

xts

2014-05-27, 21:27
Promek napisał/a:

Ze nibyu Polacy niewykwalifiokowani?! HAHAHA O k***a to wlasnie my zapie**alamy za pieniadze za ktore angol by nie ruszyl swojej szmaciarskiej, leniwej dupy z kanapy... A pasozytach i niewykwalifikowaniu powinien mowic w strone kozojbcow... upss sorry emigrantow z krajow arabskich itp.



dokladnie o to chodzi co napisałeś. bo polak zrobi z siebie śmiecia bo nie ma pracy w Polszy, a angol nie.

Ko...........on

2014-05-27, 21:40
Hahahaha co za ból dupy polaczków cebulaczków :D Nie wierzę, dobrze, wyj***ć tych darmozjadów. Niech prawica pokaże władzę! j***ć cebulę! Jak tam zabierają zasiłki to ból dupy macie k***y :D Jak w Polsce dają zasiłki to te same osoby ból dupy, że darmozjady :D

j***ć narzekaczy cebularz polski! - specjalnie z małej dla was ku*asiarze
Wspierać dumnych Polaków! - specjalnie z patosem dla prawdziwych POLAKÓW!!

Kocham Polskę, j***ć cebulę i biedę!

Insaner

2014-05-27, 22:31
Ja im się nie dziwię, to nie chodzi o zasiłki tak jak już ktoś wyżej słusznie zauważył. Mam kilku znajomych z UK (rodowici Anglicy) i nie raz rozmawiałem z nimi o imigrantach. Owszem, Polacy nie biorą zasiłku, robią w ich mniemaniu coś gorszego - biorą każdą nawet najbardziej gównianą pracę za śmieszne pieniądze. Pracodawcy robią tam sobie jaja i podają jakieś komicznie niskie kwoty w momencie zatrudniania, a naszym rodakom się oczy świecą bo wypłata będzie w EURO. My w ten sposób kradniemy im pracę, bo nie opłaca się zatrudniać kogoś normalnie, skoro można Polaka za grosze i najlepiej na czarno, bo i tak będzie wdzięcznie wykonywał swoje obowiązki szybciej niż 2 Brytyjczyków naraz. Wyobraźcie sobie taką sytuację (nierealna, ale dość dobrze obrazującą zjawisko). Nagle do Polski zaczynają masowo napływać obywatele Korei Północnej. Pchają się do każdej możliwej pracy fizycznej i satysfakcjonuje ich wynagrodzenie w postaci miski ryżu dziennie. Pracują 18h na dobę. Jak myślicie, jaki byłby stosunek Polaków do Koreańczyków? Darmozjadami przecież ich nie można nazwać, skoro tacy pracowici, ale jeśli przyjdzie Polak i zażąda jakiejkolwiek rzeczywistej zapłaty za pracę, to zostanie wyśmiany, no bo po co, skoro można mieć darmowego robola.


Aha, no i nie oszukujmy się. Nie chcę generalizować, ale w UK nie siedzą kwiaty polskiej inteligencji, tylko masa ludzi, która z trudem skończyła gimnazjum. Niestety to oni wystawiają nam wizytówkę, a nie ta niewielka wykształcona część, która chce pracować za niezłe pieniądze, bo w kraju ich nie doceniają.

ellsworth

2014-05-27, 22:53
Po ch*j się Polacy pchają tam gdzie ich nie chcą?? Jak im plują w twarz to mówią, że deszcz pada...

Avalanger

2014-05-27, 23:17
@Insaner - bardzo ciekawa wypowiedź, dobrze zobrazowane.

Linneus

2014-05-27, 23:43
@Insaner:

Masz rację, to jest istotna kwestia i wielu Anglików właśnie w takich kategoriach myśli. Natomiast zjawisko, o którym mówisz (zaniżanie kosztów pracy przez pracowników napływowych) było obiektem badań ekonomistów i jak dotąd nie znaleziono na nie konkluzywnego dowodu. Znaleziono natomiast dowód na to, że przesycenie migrantami zaniża wynagrodzenia wśród samych migrantów (i.e. każda kolejna kohorta migrantów konkuruje przeciw poprzednim kohortom, a nie przeciw lokalnym). Na przykład, kiedy jakiś czas temu w Londynie rozpisano konkurs na kilku nowych kierowców autobusów, to nie wystartował w nim ani jeden Brytyjczyk - sami imigranci.