18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dziwna wojna w Donbasie

ArchMag • 2015-02-05, 03:31
dość długi film ...ale bardzo ciekawa relacja naocznego świadka


matissmati

2015-02-05, 09:51
k***a ale gościu pie**oli

pi...........ja

2015-02-05, 11:52
Jak ja patrzę na relacje z Ukrainy, to mam wrażenie, że sztuka wojenna cofnęła się w rozwoju. Polega tam na tym, że obie strony nawalają rakietami i działami w kierunku strefy wroga. A że po drodze jest miasto, to nikogo nie obchodzi. Nie ważne też gdzie trafi, ważne żeby strzelić i się chwalić. Mamy niby XXI wiek z technicznymi bajerami do rozpoznania, wywiadem a każdy cywilny informator ma telefon z aparatem ale ci strzelają i radują się jak jakieś dzikusy, co dostały wreszcie europejskie grzmiące kije i puszki. A potem, gdy przychodzi prawdziwy atak np na lotnisko, obrońcy muszą uciekać, bo nie mają amunicji. W takich realiach ta dzika wojna będzie trwać i trwać.

oc...........an

2015-02-05, 22:48
@pietras_ja, ale że każda artyleria musi się wstrzelać w cel to ty wiedz. Na dodatek równie że super k***a nowoczesne rakiety z komputronami na pokładzie to ch*j oszustwo: https://www.youtube.com/watch?v=Ja5Q75hf6QI - bodajże około 30 minuty masz pokazane jak wezwany przez amerykanów Thunderbolt zrzuca bombę 400-500 metrów od celu... dwukrotnie.

Te wszystkie cuda techniki nie są aż tak celne jak wam się wydaje (i jak pokazują wszystkie gierki i filmy)

maveric666

2015-02-05, 23:15
a po co ty tam jezdziłeś,ojca szukasz?

pi...........ja

2015-02-07, 14:52
DUST DEVIL napisał/a:

@pietras_ja, ale że każda artyleria musi się wstrzelać w cel to ty wiedz. Na dodatek równie że super k***a nowoczesne rakiety z komputronami na pokładzie to ch*j oszustwo: https://www.youtube.com/watch?v=Ja5Q75hf6QI - bodajże około 30 minuty masz pokazane jak wezwany przez amerykanów Thunderbolt zrzuca bombę 400-500 metrów od celu... dwukrotnie.

Te wszystkie cuda techniki nie są aż tak celne jak wam się wydaje (i jak pokazują wszystkie gierki i filmy)

Nie powinno się was dokarmiać, towarzyszu ale niech tam. Nie pisałem że jest tam kierowana broń ani że kiedykolwiek będzie. Czepiam się sposobu ostrzału, który tam widzę z filmików. Rebeliant/bojówkarz ukraiński strzela i ma radochę bo Kali strzelić z armata i koledzy Kalego nagrali to. A żeby chociaż jeden kolega patrzył i podawał poprawki to nie. Strzeliło, fajnie. Jebło gdzieś w strefie wroga, jeszcze lepiej. I tak w kółko bawić się armatą czy rakietnicą jak dzieci petardami.

icelandico

2015-02-09, 20:44
Nie tak dawno industrialne centrum Ukrainy a teraz...