18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dziwactwa i dewiacje

Lashlo • 2009-09-24, 22:45
Kilka przykładów azjatyckich dziwactw i dewiacji. Nie spełniających założeń Harda ;-)

Hikikomori w wolnym tłumaczeniu: oddzielenie się, istota odosobniona) – choroba cywilizacyjna o podłożu psychiczno-emocjonalnym, rodzaj depresji, syndrom skrajnego wycofania społecznego, który obecny jest w życiu milionów młodych Japończyków.

Dotychczas stwierdzono jej występowanie w Japonii i Korei Południowej. Zapada na nią głównie młodzież płci męskiej (ok. 7 chłopców na 3 dziewczyny). Przejawia się ona odizolowaniem od społeczeństwa na kilka lat. Osoby dotknięte tą dolegliwością zamykają się najczęściej w domu, unikając bezpośrednich spotkań z ludźmi. Polega to m.in. na tym, że dana osoba po powrocie ze szkoły, spędza cały czas w swoim pokoju, traktowanym jako swoją twierdzę, nie kontaktuje się z rodziną, najbliższymi.

Przykłady zachowań charakterystycznych:
wychodząc ze swej twierdzy, uważa, aby nikogo nie spotkać np. w drodze do toalety
rodzice często zostawiają mu posiłki pod drzwiami
kontaktując się ze światem zewnętrznym, najczęściej używa do tego Internetu

Więcej - wiki

Ganguro - powstało w jako nowy styl mody w Japonii na początku lat 90, XX wieku. Szeroko rozpowszechniony wsród dziewczyn w wieku około 20 lat,. Charakterystyczne w ganguro jest połączeni bardzo głębokiej opalenizny z farbowaniem włosów na pomarańczowy lub srebrno-szary ("High bleached"). Czarny tusz, eyeliner i biały podkład używany jest jako szminka i cień do oczu. Sztuczne rzęsy, plastikowe świecidełka na twarzy oraz puder perłowy? (pearl powder), są często dodawane do zestawu. Buty na platformie i kolorowy strój dopełniają całości.
Dwie foty:





Więcej - en.wiki


Yamanba i manba - Jeszcze bardziej hardkorowe odmiany Ganguro.
Więcej - również en.wiki

Chindougu "dziwne narzędzia" - rzeczy wymyślone po to, by usprawnić proste czynności. Twórcą tego terminu jest Kenji Kawakami. Twórcom chindougu przyświeca myśl, aby produkt z pozoru użyteczny był całkowicie nieużyteczny.

Twórcom terminu chindougu jest Kenji Kawakami, ma on na swoim koncie 600 pomysłowych wynalazków np. okulary do zakraplania oczu, czapka z zapasem papieru toaletowego. Swoimi wynalazkami Kawakami drwi z opętanego konsumpcjonizmem społeczeństwa, które bezmyślnie goni za kolejnymi elektronicznymi gadżetami. Zyskał on szereg naśladowców liczące około 10 000 osób, których jednoczy Międzynarodowe Towarzystwo Chindougu z siedzibą w Los Angeles.

Więcej po polskiemu,
Więcej po barbarzyńsku

Tyle póki co, ale postaram się jakoś w chwili wolnego uzupełnić o inne dziwactwa.

Jeżeli znacie i chcecie podzielić się dziwactwami, dewiacjami, które nie powinny trafić na Harda, dzielcie się, poznajmy coś nowego :]

Sarah Kerrigan

2009-09-25, 09:03
Już wiem skąd się wzięła Jola Rutowicz.. tylko kolor włosów nie ten ;)

Oski_m

2009-09-25, 15:42
Spełniam założenia Hikikomori

Lashlo

2009-09-25, 16:02
Jesteś azjatą? :D

mop231

2009-09-25, 19:23
oski_m ja tez :/

Wilczex

2009-10-01, 21:02
Oby do nas nie dotarło to całe harakiri ;)

Lashlo

2009-10-02, 00:32
Wilczex napisał/a:

Oby do nas nie dotarło to całe harakiri ;)


Harakiri może nie, ale ja chętnie bym się nauczył np. Kinbaku Shibari :]