18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Dzisiejszy "jeden z dziesięciu"

De...........12 • 2012-12-19, 20:51
Ale mi dzisiejszy odcinek "Jednego z dziesięciu" poprawił nastrój na resztę wieczoru.
Pytanie :Popularna na całym świecie gra planszowa lub mieszkaniec jednego z azjatyckich krajów?
Odpowiedź ....Szachy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Chodziło im oczywiście o chińczyka ,żeby się tu żaden cwaniak nie produkował to wolałem to napisać :P

Autor

2012-12-19, 21:06
Dexter2012 napisał/a:

Chodziło im oczywiście o chińczyka ,żeby się tu żaden cwaniak nie produkował to wolałem to napisać :P



Dzięki za cynk pewnie nigdy byśmy się nie domyślili :facepalm2:
Nie od dziś wiadomo, że IQ statystycznego Sadola waha się w granicach 170-190 :!:
Swoją drogą takie perełki faktycznie poprawiają humor i mogą być, krótką anegdotą przekazywaną dalej o bystrych graczach biorących udział w teleturniejach ;)

noe82

2012-12-19, 21:07
też to widziadłem, pewnie trafi do absurdów, jak baba z familiady : określając owce jako zwierzęta w liczbie mnogiej.

czerpak

2012-12-19, 21:34
To ja trochę "advocatus diaboli". Władca, nazwa wywodząca się z perskiego to "szach". Oczywiście liczba mnoga to "szachowie".

Świst

2012-12-19, 21:52
Oglądałem, gości mnie rozłożył na części ;)

WolF

2012-12-20, 09:01
Też to widziałem i miałem ubaw.
Swoją drogą "Jeden z dziesięciu" to chyba ostatni teleturniej trzymający wysoki poziom pytań z wiedzy wszelakiej (choć nie wiem czy w ogóle jeszcze jakieś inne są?), a wysokość nagród wcale nie oszałamia.

Klamecki92

2012-12-20, 09:34
Jestem cwaniakiem. Zj***łeś temat.

Chińczyk się pisze z dużej litery.

grzess777a

2012-12-20, 09:46
czerpak napisał/a:

To ja trochę "advocatus diaboli". Władca, nazwa wywodząca się z perskiego to "szach". Oczywiście liczba mnoga to "szachowie".

I approve this message.

tomqj

2012-12-20, 10:01
Klamecki92 napisał/a:

Jestem cwaniakiem. Zj***łeś temat.

Chińczyk się pisze z dużej litery.


pisze się "dużą" a nie "z dużej"

Klamecki92

2012-12-20, 10:16
tomqj napisał/a:


pisze się "dużą" a nie "z dużej"



Dużą, Wielką, z małej, z dużej, z wielkiej, - każda forma jest poprawna. Nie miałeś się do czego doj***ć to doj***łeś się do czegokolwiek.
:homer:

makabrax

2012-12-20, 11:13
@Klamecki92
"z dużej/wielkiej litery" jest niepoprawną formą, jest to rusycyzm
piszemy "duża/wielką literą" ewentualnie "od dużej/wielkiej litery" jest formą dopuszczalną

tomqj

2012-12-20, 11:19
Klamecki92 napisał/a:



Dużą, Wielką, z małej, z dużej, z wielkiej, - każda forma jest poprawna. Nie miałeś się do czego doj***ć to doj***łeś się do czegokolwiek.
:homer:


zanim coś powiesz, sprawdź to - żeby nie zrobić z siebie debila - tak jak to zrobiłeś powyżej :roll:

PS. wytykasz mi, że się doj***łem a sam doj***łeś się do "Chińczyka" :emo:

cieha

2012-12-20, 11:55
Wielką literą, sprawdzone info (pamietam z podstawówki jak mnie uczyli).

overgod

2012-12-20, 12:16
Też oglądałem wczorajszy odcinek ale odniosłem wrażenie, że chłopaczyna pospieszył się i odpowiedział zanim Tadziu doczytał końcówkę pytania, w której była mowa o mieszkańcu Azji.

Zabawniejsze odpowiedzi z tego miesiąca:

P. Najmniejszy kontynent
O. Watykan...

P. Skrót określający numer nadwozia pojazdu
O. NIP.

Śmieszne odpowiedzi czasem ludzie serwują ale czasu na zastanowienie jest mało i wychodzą takie kwiatki. Teleturniej przyjemnie się ogląda, Sznuk rewelacja, ale nagrody to jakaś kpina, w TVP gdzie sprzątaczka zarabia pewnie 4 000 netto miesięcznie...

skrajna

2012-12-20, 12:37
a mój ojciec dziś pojechał na nagranie, aż się boję...