18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dzisiejsi pedofile mają trudne zadanie ;)

Pi...........0g • 2009-10-12, 10:44

Teraz muszą się bardziej namęczyć :-D

Martina

2009-10-12, 10:57
biedny pedofil :(
takie teraz te dzieci pazerne, a kiedyś wystarczył snikers ;(

AL...........ON

2009-10-12, 11:16
Martina doświadczenie mówisz? :D

Martina

2009-10-12, 11:54
ba, wiadomo. całe dzieciństwo byłam ministrantem.

Wraith

2009-10-12, 13:13
nie mialby roman dzisiaj tak latwo ;p

silesiaster

2009-10-12, 13:40
Martina widać, że w kościele nigdy nie byłaś - kobiety nie mogą być ministrantami - w zasadzie nie mogą żadnej funkcji w kościele sprawować - wyjątkiem są zakonnice albo kobiety przystrajające ołtarz kwiatami

lekto

2009-10-12, 13:44
silesiaster napisał/a:

Martina widać, że w kościele nigdy nie byłaś - kobiety nie mogą być ministrantami - w zasadzie nie mogą żadnej funkcji w kościele sprawować - wyjątkiem są zakonnice albo kobiety przystrajające ołtarz kwiatami



cytat z wiki:
Cytat:

W Polsce od 1994 funkcje ministrantów mogą pełnić również kobiety, jeśli w danej diecezji zezwolił na to ordynariusz. Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała 15 marca 1994 List ogólny do przewodniczących Konferencji Biskupów na temat posługi świeckich w liturgii, zgodnie z którym poszczególni biskupi mogą w swoich diecezjach zezwolić na posługę przy ołtarzu także kobietom. Warunkiem takiego zezwolenia są "prawdziwe potrzeby parafii i dobro wiernych".


AL...........ON

2009-10-12, 13:46
~silesiaster bardzo cenne informacje. Pewnie nie raz i nie dwa uratują mi życie w trudnych sytuacjach :)

Ag...........pt

2009-10-12, 13:53
silesiaster napisał/a:

Martina widać, że w kościele nigdy nie byłaś - kobiety nie mogą być ministrantami - w zasadzie nie mogą żadnej funkcji w kościele sprawować - wyjątkiem są zakonnice albo kobiety przystrajające ołtarz kwiatami



No to jej pojechałeś.

silesiaster

2009-10-12, 13:57
lekto - może taki zapis jest - ale mnie interesują fakty a nie mity

lekto

2009-10-12, 14:21
trzeba było napisać że fakt, napisałeś że: "kobiety nie mogą być ministrantami", poza tym mogą, katecheta na religi zapytany o to powiedział że był na kilku mszach gdzie były ministrantki.

godzik

2009-10-12, 15:13
Ministrantki zazwyczaj są w górskich miasteczkach, czy jakiś wsiach, gdzie zwyczajnie nie ma kto służyć przy ołtarzach.

W całej Europie nie jest to już niczym dziwnym, ale w Polsce jak widać wiele osób nie wie, że mogą być. Co innego księdzem, to wiadomo, że jest męski "zawód".

silesiaster

2009-10-12, 16:22
lekto są wyjątki od reguły - poza tym nie wierz we wszystko co mówią w szkole

dobra pomyliłem się - ale wyżej kobieta już nie podskoczy niż ministrant ;)

jonek00

2009-10-12, 17:00
silesiaster napisał/a:

Martina widać, że w kościele nigdy nie byłaś - kobiety nie mogą być ministrantami - w zasadzie nie mogą żadnej funkcji w kościele sprawować - wyjątkiem są zakonnice albo kobiety przystrajające ołtarz kwiatami



chyba że cierpią na tę samą przypadłość co rzekomo większość kobiet na sadicticu.

Dvs

2009-10-12, 17:02
Cytat:

Co innego księdzem, to wiadomo, że jest męski "zawód"



nie wiem dlaczego, ale mnie to śmieszy ^^

//męski "zawód", pogrubienie na dwa wyrazy powinno być