18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dzień Kobiet Za Komuny

baddave • 2013-04-23, 14:42


Dużo, dużo :wodka:

~Velture

2013-04-23, 14:46
"za komuny".... k***a kolejny debil co pie**oli o komunie w Polsce jak nigdy nie było u nas komunizmu...
Był PRL i jeśli chcesz wiedzieć to był to SOCJALIZM a nie komunizm....

zozur

2013-04-23, 16:31
z tego co słyszę od starszych ludzi to ten socjalizm w porównaniu do tego co teraz mamy to była bajka. Ludzie mieli gdzie mieszkać, pracowali, a i do gara mieli co wsadzić. I teraz zacznie się hejt ala kaczyński jak to kur** wszyscy byli napiętnowani, gnojeni, inwigilowani i kontorolowani -- pie**olenie większość z was dzisiaj spała by pod namiotami tyle za "komuny" się budowało. Do po-prlowskiej szkoly chodziłem w sensie budynku, w takim też mieszkam i w moim mieście 3/4 bloków to za "komuny" powstało ! dzisiaj to co budują 5tys zł za metr przy zarobkach nawet 2500zł na miesiąc toż to śmiech na sali dla kogo oni to budują i w takiej ilości, że chyba tylko ci dorobkiewicze mogą tam mieszkać co im się udało albo od bogatego taty dostał reasumując gówno teraz się robi za tej pierd****** demokracji. Co mają wasi starzy powiedzieć popytajcie oni najlepsza lata swojego życia w tej "podłej komunie spędzili" zobaczycie co wam odpowiedzą ludzie byli blizej siebie jacyś tacy mniej zestresowani niż teraz. Byli pewni jutra dzisiaj to wiadomo gówno wielkie niczego człowiek nie może być pewny.

TYGRYS2008

2013-04-23, 17:34
up.
zozur masz 100% racji!!!
piwko dla ciebie!

Re...........ms

2013-04-23, 17:48
mi się podoba tak jak jest teraz... bo mogę bez problemu sp***olić za granicę :D

Elkameleon

2013-04-23, 18:31
Nie mogę słuchać takiego pie**olenia którym uraczył nas zozur... PRL był czasem idealnym dla półgłówków którym brakowało polotu i finezji, bo szło się do pgr-u i tępo wykonywało daną robotę, a całą resztę dawało państwo, wystarczyło że jesteś partyjną maszynką. Dzisiejszy świat jest milion razy lepszy, wystarczy ruszyć głową i wykorzystać otaczające nas możliwości, a nie ciągle tylko wzdychać i płakać jak to kiedyś było lepiej, a tak w ogóle to wszystko wina tuska... nie, nie jestem za PO ;) a swoją drogą, nie łapię jak jeszcze można kupować mieszkania np. w Warszawie, gdy 15-20 km od niej można kupić chatę z garażem i pokaźnym podwórkiem za takie same lub mniejsze pieniądze, a dojazd jest świetny bo zbudowali nowe tory i linie autobusowe

Cy...........el

2013-04-24, 07:23
Elkameleon napisał/a:

PRL był czasem idealnym dla półgłówków którym brakowało polotu i finezji


Cytat:

dojazd jest świetny bo zbudowali nowe tory i linie autobusowe



widać ten twój polot i finezję :mrgreen: w wieku 21lat nadal zapie**alasz autobusem. żal

VanillaBear

2013-04-24, 07:38
MistrzMinetyWielkaWara napisał/a:




widać ten twój polot i finezję :mrgreen: w wieku 21lat nadal zapie**alasz autobusem. żal



A ty debilu zesrasz się pewnie, byle mieć swoje wymarzone autko... ch*j, ze szybciej i taniej komunikacją, ty chcesz pokazać swoją klasę.

zonk

2013-04-24, 07:41
@zozur, tutaj nie ma co hejtować bo taka jest prawda.

leewang

2013-04-24, 07:49
@zozur, sama prawda, duże piwo !

Fylyp

2013-04-24, 07:53
@zozur z tym ze wiekszosc ludzi ktorzy sa przy wladzy to wlasnie te pie**olone PRL-owskie dziady. w duzych czy malych firmach i jeszcze wyzej poobsadzani, dyktujacy mordercze warunki pracy. i czekam aż umrą, moze bedzie lepiej

merh

2013-04-24, 07:55
Gdyby nie ten prl,to nie mielibyscie nawet na co wylać nowej warstwy asfaltu. zozur dobrze mowi.Wszystkie te mieszkania,ktore teraz kosztuja po 250tys , budowali za prlu. Jeszcze nie tak dawno,bo w latach 90-tych,mieszkanie mogłem kupić za 30tys zł. Dzis dokładnie to samo,w tym samym bloku,cenią na 200tys. Gdzie zarobki nie poszły zbyt mocno w górę,a wydatki wyraźnie wzrosły.

froqer

2013-04-24, 08:05
To nie wiem kogo ty słuchałeś zozur -.- emerytowanych milicjantów i urzędników partyjnych chyba.

Caban1908

2013-04-24, 08:18
@up
ale ty baran jesteś. Mój dziadek jak ze wsi przyjechał do Łodzi, to na początku mieszkali w jakimś lipnym mieszkaniu (wynajmowane od zakonnic). Poszedł do roboty (chyba we fabryce) i co? Mieszkanie w wieżowcu dostał od tej zbrodniczej komuny. Nie twierdze, że komuna jest tysiąc razy lepsza/gorsza od tego systemu ale nie lubię takiego patrzenia, że komuna to było najgorsze co nas spotkało. Tak naprawdę to gdyby były takie rządy zamiast komuny jak są teraz to Warszafki to by chyba do tej pory nie odbudowali, bo by pierdyliard przekrętów wyszło i każda pała która by była przy korycie to by dostawała premie w milionowych kwotach za jeden budynek mieszkalny

Black Pitt

2013-04-24, 08:22
Elkameleon napisał/a:

PRL był czasem idealnym dla półgłówków którym brakowało polotu i finezji, bo szło się do pgr-u i tępo wykonywało daną robotę, a całą resztę dawało państwo, wystarczyło że jesteś partyjną maszynką



Ty to k***a wiesz co się wtedy działo :facepalm:
Nawet z jajca na jajco nie przeskakiwałeś ale na pewno możesz autorytarnie stwierdzić że było ch*jowo.
Idź się lepiej powieś tak koło 15-20 km od tej Warszawy.

Nas w domu było trzech braci, co roku jeździliśmy na kolonie, do szkoły mieliśmy komplet książek, z których korzystały około 3-4 roczniki, obiady w szkolnej stołówce, zimowe ferie można było spędzić na półkolonii w szkole BEZ OPŁAT.
Teraz najważniejsze:
-Ojciec i matka NIE należeli do partii.
Były różne sugestie ale bez przesady żeby się musieli ugiąć, mieszkanie też dostali bez partyjnych książeczek.

Teraz co roku żeby wysłać syna i córkę na obóz muszę zapie**alać do roboty na północ, na urlopie żeby się nie wpie**olić w jakieś gówno typu provident, pomimo tego że pracuję w dużej państwowej firmie.

Jak zrobisz sobie dzieciaka i utrzymasz jego i swoją babę, której miejsce pewnie wg Ciebie jest w kuchni to możemy podyskutować.