18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Działanie mechanizmu różnicowego

TheColt • 2012-02-22, 00:55
Ciekawy film z 1937r opisujący zasade dzialania mechanizmu roznicowego w sposób przystepny nawet dla gimbusów których komentarze, mówiące o tym ze Sadol to nie miejsce na takie filmy bedziecie mogli znaleźć w ponizszych postach.

Around the Corner (polskie napisy)

Do 1:50 pokaz jazdy synchronicznej na motocyklach która poniekąd odzwierciedla działanie mechanizmu różnicowego



Cytat:

Świat byłby lepszy, gdyby tak wyglądały dzisiejsze reklamy.


Harry Pojeb

2012-02-22, 10:04
Kawał dobrej roboty. Ale teraz i tak szpera jest znów bardziej pożądana.

Takeda

2012-02-22, 10:07
Na jaki temat by filmik nie był, jak są w nim motory, to nigdy nie odpuszczę :D

Ozzy Blizzard

2012-02-22, 10:52
To jest świetnie wytłumaczone i prościej się nie da. Ja również uważam ,że powinni zrobić nowy dział na sadisticu "sadol uczy ,sadol bawi" :D Służyłby pomocą wielu osobą i cieszył by się duża oglądalnością na pewno. 8-)

BMWswap

2012-02-22, 11:13
SQT napisał/a:


W normalnych warunkach nie ma nic fajnego w blokadzie, a dochodzi do tego zwiększone zużycie opon.



Nieprawda. wyobraź sobie ze masz lekko pod górke i jedno koło stoi na asfalcie a drugie na lodzie. koło na lodzie będzie się kręcic w miejscu bo ma lekko a koło na asfalcie nawet nie drgnie, więc zapomnij że ruszysz z miejsca.

Oryginalne szpery (LSD - Limited Slip Differential) nie powodują zużywania opon, w warunkach normalnej eksploatacji, bo tylko część mocy z jednego koła jest przekazywana na drugie koło, tak więc mamy szpery o mocy 25%, 40% itd itd czyli wchodząc w zakręt z taką szperą koła będą miały ciężko kręcic z różnymi prędkościami bo mechanizm różnicowy jest częściowo zablokowany, ale jednak zrobią to. Oryginalne szpery też są różne, mogą być płytkowe (sprzęgiełka odpowiadają za rozkład mocy na koła), wiskotyczne (zmieniają swoją moc ze wzrostem tarcia czyli im większa różnica w obrotach kół tym bardziej spinają) oraz szpery typu torsen, montowane głónie w audi, duzo duzo bardziej niezawodne niż cała reszta, ale też droższe.

Są jeszcze szpery 100%, które można sobie samemu wykonać ze zwykłego mostu jeżeli ma się spawarkę i troche pojęcia o spawaniu, ale mają one swoje wady. Te szpery faktycznie zużywają nie tylko opony ale przyczyniają się do wykańczania półosi i przegubów oraz innych elementów w warunkach cywilnej eksploatacji, dlatego stosuje się je praktycznie tylko do driftu czyli tam gdzie auto z założenia ma nie jeździć normalnie a tylko w poślizgu. tak wygląda zaspawanie mechanizmu różnicowego:



temat rzeka...

thoms0n

2012-02-22, 12:32
Uwielbiam tą kozacką wiedzę z serii Sadistic bawi i uczy :)
Może któryś zbłąkany gimbus przynajmniej się czegoś nauczy pomiędzy debilnymi memami.
Smart is the new cool, motherfuckers.

kietong

2012-02-22, 12:35
To jest dobry trend, więcej takich filmów. Rozj***ło mnie, że twórcy tłumaczyli się z tego, że umieszczenie wału napędowego w kabinie to niewygodne rozwiązanie.

BMWswap

2012-02-22, 13:01
kietong napisał/a:

To jest dobry trend, więcej takich filmów. Rozj***ło mnie, że twórcy tłumaczyli się z tego, że umieszczenie wału napędowego w kabinie to niewygodne rozwiązanie.



wygodne, niewygodne. na pewno w ch*j niebezpieczne. wyobraź sobie że w taki wał ktoś wkłada palec :D byłby hardzik

Pr...........zy

2012-02-22, 13:06
Nie ma ch*jowych uczniów, są tylko ch*jowi nauczyciele...

Rumcajs_Rozpruwacz

2012-02-22, 13:16
kietong napisał/a:

To jest dobry trend, więcej takich filmów. Rozj***ło mnie, że twórcy tłumaczyli się z tego, że umieszczenie wału napędowego w kabinie to niewygodne rozwiązanie.



Twórcy Fiata 125p się nie przejmowali chyba

Breakcore

2012-02-22, 13:36
Bo sadol to nie miejsce na takie filmy... I jebie mnie to że nazwiesz mnie przez to gimbusem ;]

longlong7

2012-02-22, 13:43
przeklinam polski system nauczania!

taziu

2012-02-22, 14:04
SQT napisał/a:

W normalnych warunkach nie ma nic fajnego w blokadzie, a dochodzi do tego zwiększone zużycie opon.



BMWswap napisał/a:

Nieprawda. wyobraź sobie ze masz pod górke i jedno koło stoi na asfalcie a drugie na lodzie.



...

Bodziek93

2012-02-22, 14:26
Tak sie składa ze nie tak dawno brałem to w szkole, jest to dużo lepiej wytłumaczone niz w moim podręczniku, az wstyd :/

taziu

2012-02-22, 14:53
Bo zamiast kupować dla uczniów laptopy, tablice interaktywne i nagłośnienie sal z czego nikt nie korzysta (nauczyciel powie, że na jego przedmiocie nie potrzeba laptopa, będzie mazał kredą na zwykłej tablicy i w dupie będzie miał przypinanie mikrofonu do bluzki) można by kupić tanie, proste modele objaśniające działanie rzeczy omawianych na danych przedmiotach, do tego właśnie takie jak ten filmy - dołączane na płytkach dla uczniów wraz z książkami. Rewolucji w systemie edukacji przeprowadzać nie trzeba - wystarczy podejść do problemu z drugiej strony.

Inną kwestią jest, że jak gimbusiarnia dorwie się do tych modeli to porozpie**ala je w p*zdu, no ale przecież muszą czymś błysnąć - jak nie mają inteligencji to rozpie**olą model mechanizmu różnicowego. I tutaj kolejna propozycja zmian - gimbusiarz rozpie**olił umyślnie model - jego rodzice kupują takie trzy. Oduczą się niszczyć jak im w domu porządnie przypie**olą i wyjebią komputer przez okno.

Din

2012-02-22, 16:18
Bardzo lubię takie filmiki, można się bardzo dużo rzeczy dowiedzieć. A dzięki swojej, jak ktoś to wcześniej określił, łopatologiczności nigdy nie trzeba snuć domysłów dlaczego to jest tak a nie inaczej. Więcej takich!