18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dywizjon 303

chudzik2145 • 2012-06-27, 11:36
Telewizja Channel Four nakręciła swego czasu piękny, obiektywny dokument o uczestnictwie Dywizjonu 303 w bitwie o Anglię. Dokument ten miał zakaz emisji w Wielkiej Brytanii i Irlandii.



Reszta na YT watch?v=sBqq-Ni3_aY&feature=relmfu

Suka_Blyat

2012-06-27, 21:52
Sabaton - aces in exile

Piosenka traktuje o Bitwie o Anglię, pierwsza zwrotka traktuje o sławnym Dywizjonie 303

Neonon

2012-06-27, 22:34
Gromkie grawa. obejrzalem caly dokument. dzieki autorze (czy to wrzuciles po prostu czy autorowi rezyserowi itd.) niemcy to nasi smiertelni wrogowie. gwalcili nasze kobiety rozkradali kraj a maja sie lepiej od nas. No k***a przegrali wojne a teraz sa liderami w ue ?

stud3nt

2012-06-27, 22:44
Piękny film z bardzo smutną końcówką

Dzisiejsi historycy angielscy tak udatnie manipulują liczbami, że Dywizjon 303 wcale już nie jest taki wybitny ani nawet dobry. I robią to tak udatnie, że nikt już k***a nie wie ani nie chce dojść, jak było naprawdę.

Trzeba im (Brytolom) oddać odrobinę sprawiedliwości, że o ile marynarka i wojska lądowe pogoniły polskich żołnierzy, to lotnictwo starało się chociaż najlepszych zatrzymać.

Film ma trochę przekłamań i nieścisłości, których nie chce mi się teraz wymieniać, jako że zbyt mało ważne one są.


Zastanawia mnie jedno. Tacy, dla przykładu, Czesi (Frantiszek też był Czechem, nie Polakiem) nakręcili film "Ciemnoniebieski świat" (polecam, świetnie zrealizowany) o czeskich pilotach w Bitwie o Angilę. Znacznie lepszy od efekciarskiego, naciąganego i w sumie bzdurnego "Pearl Harbor".

A co nakręcono w naszym kraju? W tym roku - pok***ioną bajeczkę o Hansie Klopsie i stawce większej niż śmierć. Taki wstyd, za okupacji Czerwonego Ścierwa więcej filmów o naszych bohaterach powstało. Co prawda propagandowo ściskali się przy tym z rosyjskimi k***a 'wyzwolicielami i przyjacielami' (TFU!), ale zawsze...

Neonon napisał/a:

Gromkie grawa. obejrzalem caly dokument. dzieki autorze (czy to wrzuciles po prostu czy autorowi rezyserowi itd.) niemcy to nasi smiertelni wrogowie. gwalcili nasze kobiety rozkradali kraj a maja sie lepiej od nas. No k***a przegrali wojne a teraz sa liderami w ue ?



Gdyby sprzedali ich Sralinowi w całości, a nie w niecałej połowie (NRD), byliby kurewsko daleko od jakiegokolwiek liderowania.

Nane0585

2012-06-27, 23:43
jeden z bardziej prawdziwych filmow . jestem dzieki niemu dumna że jestem polką :->

the_satyr

2012-06-27, 23:56
k***a dajcie cały film z jakiegoś innego źródła , z napisami

ddobry10

2012-06-28, 00:00
Oglądałem to wcześniej na YT . Wk***ienie z łzami się mieszają.
I tu polecam Hemp Gru - Zapomieni Bohaterowie bo dzięki temu kawałkowi zaczołem szukać informacji o dywizjonie 303 !!! . Wk***ia mnie też że ktoś mówi żę hip hop (rap) nie uczy, czego ludzie takie głupoty pie**olicie przykłady " Tadek Firma Solo-Żołnierze Wyklęci " ." Tadek Firma Solo- Rotmistrz Witold Pilecki " jest wiele innych tylko trzeba wiedzieć czego się słucha pozdro dla kumatych. Piąteczka

LarryFoulke

2012-06-28, 01:47
No i to mi się podoba w tym serwisie - poza bandą gimnazjady wrzucającej obrazki ze Srejka i innych gównopodobnych serwisów zbiera się tu masa ciekawych ludzi, którzy dają fachowe wytłumaczenia pod filmikami, którzy ciekawie dyskutują, czy tak jak tutaj przedstawiają interesujące materiały, których wcześniej nie miałem okazji obejrzeć. Więcej takich wrzutek, a za to należy się :wodka: , a na dzień następny krata browara.

Ra...........or

2012-06-28, 02:15
Cytat:

Dzisiejsi historycy angielscy tak udatnie manipulują liczbami, że Dywizjon 303 wcale już nie jest taki wybitny ani nawet dobry. I robią to tak udatnie, że nikt już k***a nie wie ani nie chce dojść, jak było naprawdę




j***ć herbaciarzy, bardziej się martwię o to żeby w Polsce pamiętali. W każdym razie ja osobiście zadbam o to by moje wnuki wiedziały kim był Jan Zumbach

Wolf3D

2012-06-28, 12:13
Dzięki za film, łezka się kręci. Bravo i ciesze sie ze Polacy sami kształtują swój patriotyzm.

Shymeq

2012-06-28, 16:14
To jeszcze ja coś dorzucę od Dywizjonie 303.
Wspaniali piloci, to byli prawdziwi bohaterowie i patrioci. Polacy tak wiele zrobili podczas II Wojny Światowej, a i tak zostali, sprzedani i zdradzeni przez zachodnich aliantów.

„Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym”- Winston Churchill.


Kierowca Bombowca

2012-06-28, 23:56
„Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym”- Winston Churchill. I tak ten gruby ku*as w meloniku z cygarem sprzedał nas komuchom razem z Rooseveltem. Zawsze nadstawialiśmy karku za innych a w tym czasie byliśmy przez innych j***ni w dupę.

Wiedeń 1683- Sobieski uratował Austrię a nawet Europę od najazdu ciapatych i Islamu. Podziękowano nam za to 100 lat później rozbiorami.

Warszawa 1920- Gdyby czerwona zaraza nie dostała łupnia, to pewnie zatrzymałaby się przynajmniej na Portugalii. Podziękowano nam we wrześniu '39 roku. "Sojusznicy " odwrócili się do nas dupą zostawiając nas na pastwę Hitlerowi i Stalinowi. Żeby było śmieszniej, to marszałek Piłsudski wyszedł z propozycją do Francji, aby najechać II Rzeszę ( bo jeśli mimo zakazu zbroja się na potęgę, to chyba coś k***a nie halo.) Oczywiście rząd francuski, jak zwykle woleli się dać dupy.

II Wojna światowa (Monte Cassino, Falaise, owa bitwa o Anglię)
operacja Market Garden- zrzucono naszych pomiędzy niemieckie wojska i jeszcze oskarżono Sosabowskiego o porażkę.


Na dodatek Angole nie zwrócili części złota, które polski rząd przechowywał na Wyspach, "bo zniszczyli klika samolotów, aby te niewdzięczne ch*je mogły spać spokojnie". Nawet nie zaprosili nas na paradę zwycięstwa.

W Polsce jako w jedynym kraju podczas II WŚ, nie powstały krajowe jednostki SS. Ratowano żydów, (np. Irena Sendlerowa uratowała 2500 żydowskich dzieci), ale oczywiście polskie obozy zagłady.

Oczywiście w imię politycznej poprawności i szerzenia przyjaźni, polegającej znowu na lizaniu dupy i parchatego wora Hameryce, ZSRE i Rosji :cumshot: o wielu wydarzeniach na historii się nie mówi, bo k***a ważniejsze jest, to jak Egipcjanie 2000 lat temu wytwarzali papirus z trzciny.


Może komuś się to będzie chciało przeczytać.
:szczerbaty:

.:...........:.

2012-06-29, 06:50
Kierowca Bombowca napisał/a:

Może komuś się to będzie chciało przeczytać.



Najprędzej miedziakowi, o ile temat go interesuje.