18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dywizion 303

eLzar • 2017-04-09, 23:35
Cytat:

Te malowidła na tirze zachwyciły brytyjską policję. Niezwykły hołd dla Dywizjonu 303

Na twitterowym profilu brytyjskiej policji z hrabstwa Kent pojawiły się niezwykłe zdjęcia, które wzbudziły zachwyt wśród internautów. Widać na nich TIR-a przyozdobionego w malowidła upamiętniające polski Dywizjon 303, biorący udział w bitwie o Anglię. Funkcjonariusze dostrzegli pojazd na jednej z brytyjskich autostrad. Te obrazy są naprawdę świetne!

Brytyjscy funkcjonariusze umieścili w internecie fotografie ciężarówki 7 kwietnia. Widzimy na nich TIR-a, którego wszystkie elementy są białe. Stało się tak nie bez powodu. Ten kolor stanowi tło dla niezwykłych malunków, którymi została pokryta naczepa i kabina kierowcy. Nad drzwiami z obu stron widnieją emblematy Dywizjonu 303, czyli skrzyżowane i ustawione na sztorc kosy nawiązujące do formacji kosynierów wchodzących w skład wojsk Tadeusza Kościuszki. W końcu to jego imię przyjął polski dywizjon walczący w bitwie o Anglię podczas II wojny światowej.

Najbardziej spektakularne malunki znajdują się na naczepie. Duża powierzchnia sprawiła, że artysta mógł „poszaleć” i – jak widać – nie zawahał się tego uczynić. Z jednej strony w tle widzimy słynne angielskie białe klify i unoszące się nad nimi chmury. Na pierwszym planie znajdują się samoloty, za sterami których siedzą polscy piloci bohatersko stawiający czoła Luftwaffe.

Po drugiej stronie naczepy, uwieczniono prawdopodobnie moment powietrznego starcia. Wśród kłębiastych chmur znajdują się samoloty Dywizjonu 303, a w oddali wyłaniają się małe punkty symbolizujące najpewniej maszyny wroga. Całość robi niezwykłe wrażenie. Ktoś kto wykonał to dzieło, musiał mieć naprawdę duży talent. Nie wiadomo czy sfotografowana ciężarówka należy do polskiej firmy, ale jest to bardzo prawdopodobne.

Wpis policji z Kent z załączonymi fotografiami zdobył wielką popularność wśród innych użytkowników Twittera. W komentarzach nie zabrakło pochwał dla kunsztu artysty, który wykonał malunki. Wiele miejsca poświęcono również historii Dywizjonu 303. Niektórzy ubolewali, że w brytyjskiej historii poświęca się mu tak mało miejsca. Teraz udało się poniekąd przypomnieć o bohaterskich polskich pilotach. Jak widać taka forma promocji historii została dostrzeżona i spełniła swoje zadanie doskonale.

















Kent Police RPU on Twitter

Żródło

dziaad

2017-04-10, 08:48
i wróci k***a pod innym nickiem i ch*j z tego będzie.

The_Generat

2017-04-10, 08:54
mi się podoba, przykuwa wzrok, bardzo ciekawy motyw... jakoś nie mam z tym problemów jak paru tam powyżej

Wiewór

2017-04-10, 09:00
KaelV napisał/a:

Tym razem przegiąłeś pałę marny trolu.

Obrazek


Zażyj maści na ból dupy jak cię takie komentarze wyprowadzają z równowagi :mrgreen:
W ogóle co za judasz konfident...
Chyba ci się fora popie**oliły

Nutzz

2017-04-10, 09:09
Polska na chlapaku, tak by zbierała błoto. Prawidłowo.

locastus

2017-04-10, 09:43
Firma z Kościerzyny. Praktycznie każdy kierowca ma wymalowany zestaw :)

Kadan

2017-04-10, 10:10
I na koniec wlepili mu mandat, żeby nie było tak pięknie. :krejzi:

robert357

2017-04-10, 11:37
O to widzę już się przygotowali do kontrataku na targ szmatogłowych.

Radysh

2017-04-10, 12:17
W pierwszym zdaniu powinno raczej być, że zwracasz się z prośbą o kastrację użyszkodnika. ;)

kaiel

2017-04-10, 14:11
jestem za tym by pierogi ruskie uznać za święte i specjalną mocą obdarzone

muraaas

2017-04-10, 16:14
No proszę... można panować na szosach tirem bez firanek, proporczyków i jebiących po oczach światełek ?? -Można...

seemija

2017-04-10, 19:57
,,Nie wiadomo czy sfotografowana ciężarówka należy do polskiej firmy, ale jest to bardzo prawdopodobne."


bo Replinski to takie niepolskie nazwisko a GD to nie polska rejestracja :D

kampton

2017-04-10, 21:15
Mój kolega w tej firmie maluje ciężarówki.

natking

2017-04-11, 01:13
@up powiedz mu, żeby przestał :amused:

Karpiu94

2017-04-11, 22:37
Nie chce się przypie**alać, ale nie mówi się tir, tylko zestaw albo po prostu ciężarówka.

TIR (skrót od fr. Transport International Routier, 'Międzynarodowy Transport Drogowy') – międzynarodowa konwencja celna z 14 listopada 1975 dotycząca przewozu towarów samochodami ciężarowymi w transporcie międzynarodowym, pozwalająca uprościć procedury na przejściach granicznych i w urzędach celnych w celu większej skuteczności przewozów drogowych.

Dziękuję dobranoc

sweden0909

2017-04-12, 00:53
https://i.sadistic.pl/pics/5857c67ee9d6.png

Kaelv czy jak się tam parówo nazywasz , szanuj sie fiucie i NIE podawaj nazwy mojego miasta w swoich zj***nych postach !!! To że masz 500+ i inne dotacje wiejski fiutku nie upoważnia cie to do obrażania mojego MIASTA Sosnowca . Nie wiem skąd obszczyjmurku jesteś ale sadol na ciebie patrzy .