18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dwóch gości + geniusz Tesli

zeto88 • 2012-11-05, 20:14
Dość ciekawy pokaz przy użyciu dwóch transormatorów pana Tesli.

Akcja od 0:50, radze ściszyć głos ;)


ReDD1791

2012-11-06, 02:25
Ryuk napisał/a:

Wywarli na mnie piorunujące wrażenie :shock:

W pierwszej chwili pomyślałem, co by było, gdyby to p*zdło w ludzi... :dead: ? Właściwie to "celują" wiązką w publiczność, ale zapewne działa tam coś na zasadzie swoistego uziemienia, na tej ich platformie. Czy nie? :-?



Dla wszystkich ciekawskich. Nic z tych rzeczy. Primo: prąd jest o zbyt małym natężeniu więc ci ludzie nie muszą mieć żadnych obaw, do tego stoją za daleko. Secundo: ci panowie mają na sobie ,,zbroję"(kolczugę taką) która pozwala na przewodzenie prądu . Tertio: ta zbroja zapewnia im bezpieczeństwo, gdyż jak wynika z niektórych prawa Ohma, prąd płynie po jak najmniejszym oporze, więc nie będzie sobie utrudniał drogi podróżując przez ciało.

A w ogóle ja chciałbym się pobawić dwoma cewkami i modulatorem dźwiękowym. Można fajnie pokazać dźwięk przy ich pomocy. Zainteresowanych odsyłam na elektrodę, gdzie jest opis budowy :)

marcinsud

2012-11-06, 02:56
@up
Co do trzeciego, gdyby było tak jak mówisz najlepszą ochroną przeciwporażeniową byłyby rękawiczki z przewodnika :D
Rozpływ prądów zachodzi zgodnie z ppk i nie ma mowy o tym by w standardowych warunkach prąd wolał sobie płynąć po zbroi zamiast przez człowieka. Z prawa Ohma wynika, że powyżej 50 V napięcia przemiennego lub 120 stałego płynie przez ciebie prąd powodujący nieodwracalne skutki. Ew. zbroja z przewodzącego materiału niczego nie zmienia w tej materii, bo sprawi jedynie, że kolejny odbiornik będzie podłączony równolegle i ilość takich odbiorników nie wpływa na to jaki prąd przepłynie przez człowieka.

Go...........Fr

2012-11-06, 09:38
Prawie jak Star Wars :)

I moja ulubiona umiejętność :D

ReDD1791

2012-11-06, 09:39
@up
ch*ja. Nic nie zależy od napięcia. Wszystko zależy od natężenia jakie podasz. Jeżeli było by tak jak mówisz czyli że prąd powyżej jakiegoś napięcia byłby nieodwracalny w skutkach to takie paralizatory (generujące ile, 50kV i więcej?) nie miałyby miejsca..

Voltron

2012-11-06, 11:04
jak w dragon ball w ssj2 ;D

Scyther

2012-11-06, 11:20
Za Tesle Piwo zawsze.

rafffixx

2012-11-06, 13:29
@fejzez

utwór to Freefall Collective - Supafrequency. Sam ledwo wywalczyłem tytył na YT ;) czekam na obiecany browar, najlepiej kurierem!

marcinsud

2012-11-06, 14:36
@ReDD1791 Człowiek ma średnio między rękami 1 k Om czyli przy napięciu 50 V płynie przez niego prąd o natężeniu 50 mA - uznawany za śmiertelny (stąd właśnie poziom niebezpiecznego napięcia, a nie dlatego, że napięcie jest niebezpieczne). Paralizatory działają na innej zasadzie, tam jest ładunek zbyt mały, a co za tym idzie energia jest mała, by zdołał przepłynąć prąd o takim natężeniu (no chyba, że masz paralizator o mocy 20 kW wtedy szacun). Przy zastosowaniu źródła mogącego nieprzerwanie dostarczać prąd o napięciu takim jak w paralizatorze nawet nie miałbyś czego szufelką zbierać.
Cytat:


ch*ja. Nic nie zależy od napięcia.


Nie nic tylko natężenie prądu zależy od napięcia :D

Jak już ktoś wyżej wspomniał na filmiku są duże częstotliwości, a człowiek jest w stanie wytrzymać większy prąd przy dużych częstotliwościach no i do tego zachodzi zjawisko naskórkowości, które jest dosyć dobrze opisane w źródłach dostępnych w Internecie więc wystarczy chcieć.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

ErmEr1908

2012-11-06, 17:30
zeto88 napisał/a:

radze ściszyć głos ;)



ciota 8-)

ChlebowyKról

2012-11-06, 19:54
widać, że nie wiecie jak się bawić :D
prąd przy napięciu na poziomie 50kHz w ogóle prawie nie penetruje ciała- śmiga tylko po naskórku nie robiąc żadnej krzywdy człowiekowi.
to jest właśnie to co ktoś wcześniej napisał, Efekt naskórkowości, odsyłam na wikipedie:P

sobekkk

2012-11-06, 21:40
jak ktos dobrze poszuka to sa schematy cewki tesli na wysoka czestotliwosc i filmiki jak gosc gola reka bawi sie tyakim ustrojstwem...

z drugiej strony czlowiekowi nic nie zrobi ale elektronika nie wytrzyma :mrgreen:
mogli na szybko upiec z 200 telefonow

http://www.youtube.com/watch?v=_82AQ7UVrog

Harter

2012-11-06, 23:11
Pierwsze o czym pomyslalem to to zeby rzucic tam cos i zobaczyc czy wybuchnie albo czy cokolwiek sie stanie.

Drugie o czym pomyslalem to to czy pomyslalem o tym pierwszym przez to ze jestem polakiem?