18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dwa zabawne cytaty na temat religii.

As...........ds • 2013-08-11, 13:07
Przerażająca jest płytkość refleksji u polskich katolików (...). Tak naprawdę to żaden Judasz, uczestnik świętej historii, tylko Żyd zwykły. Żydzisko po prostu, które zdradziło Jezusa. Naszego polskiego Jezusa. No, bo przecież Jezus był Polakiem. I Matka Boska też była Polką. Jakby to wyglądało, żeby Żydówka była królową Polski!
(Andrzej Stasiuk, pisarz, prozaik, poeta, eseista i publicysta)

Kiedy byłem mały, dorośli wmawiali mi, że bar micwa jest fajniejsza niż urodziny, ale w prezencie dostałem tylko skarpetki. I tak zostałem ateistą.
(Jack Black, amerykański aktor i muzyk rockowy)

Z ostatniego FiM

10...........00

2013-08-11, 15:12
Jesli mialbym wybierac wiare w Jezusa czy w Mahometa to chyba nie podlega watpliwosci kto co wybierze.

kokinosz

2013-08-11, 15:36
@ acidiusz - jeśli miałbym wybierać, czy mam chorować na HIV czy na malarię, to podziękowałbym i wybrałbym zdrowie. Nie traciłbym czasu na leczenie.

In...........eo

2013-08-11, 16:42
Ja też znam cytat na temat religii.

Cytat:

Ezechiel 25,17 „Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę”.




stalowyszczur

2013-08-11, 16:55
“Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.”
― Bill Hicks

"I'm completely in favor of the separation of Church and State. My idea is that these two institutions screw us up enough on their own, so both of them together is certain death. "
[George Carlin]

''Religion easily has the greatest bullshit story ever told. Think about it, religion has actually convinced people that there's an INVISIBLE MAN...LIVING IN THE SKY...who watches every thing you do, every minute of every day. And the invisible man has a list of ten special things that he does not want you to do. And if you do any of these ten things, he has a special place full of fire and smoke and burning and torture and anguish where he will send to live and suffer and burn and choke and scream and cry for ever and ever 'til the end of time...but he loves you.''
[George Carlin]

"It seems to me that Islam and Christianity and Judaism all have the same god, and he's telling them all different things."
Billy Connolly

“The Bible should be one sheet of paper. And on that sheet of paper it should say, “Try not to be a cunt.” And if you do that every day, you’ll be a good person.”
— Jim Jefferies

As...........ds

2013-08-11, 16:58
UltorMatrix,

kokinosz

2013-08-11, 17:02
@ UltorMatrix - też znam ciekawe cytaty. Z Biblii. Chociaż równie dobrze można cytować każdą inną książkę: telefoniczną, mity greckie, prozę, poezję.

O, tu na przykład, jak miłość ojcowska do córki powinna wyglądać wg Biblii. Dla mnie to chore, ale jak kto woli.
"23 Człowiek ów, gospodarz domu, wyszedłszy do nich rzekł im: «Nie, bracia moi, proszę was, nie czyńcie tego zła, albowiem człowiek ten wszedł od mego domu, nie popełniajcie tego bezeceństwa. 24 Oto jest tu córka moja, dziewica, oraz jego żona, wyprowadzę je zaraz, obcujcie z nimi i róbcie, co wam się wyda słuszne, tylko mężowi temu nie czyńcie tego bezeceństwa"

In...........eo

2013-08-11, 20:14
@up nie udało Ci się bo akurat czytając Biblie zaczynałem od początku i może skończyłem na sodomie i gomorze po tygodniu, ale coś tam czytałem żeby k***a nie było że nie wiem w co wierze.

To jest fragment gdy gościu przez nakaz Boga broni aniołów którzy mieli do niego przyjść przed zniczeniem sodomy czy tam gomory. I Ci posłańcy potem donieśli Bogu jak się ich traktuje i Bóg rozpie**olił sodomitów. :D

Przynajmniej tak pamiętam, a tu masz słynne równanie Einsteina:
E=m , ups zapomniałem o jakimś ważnym fragmencie? :facepalm:

PS: Gdybyś czasem wychodził z domu, poszedł z koleżkami do kina czy z dziewczyną, ewentualnie w twoim przypadku z matką, to byś wiedział że to nie jest cytat z Biblii.