18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Dublin 2

ASAKKU • 2013-10-27, 16:19
Nie wiem ile w tym jest prawdy, ale brzmi jak kiepski żart:
:hitlerzaba:
"Rozporządzenie Dublin 2, czyli dlaczego nie da się zatrzymać lawiny nielegalnych imigrantów w Polsce
Do niedawna przybysze z trzeciego świata traktowali Polskę jako miejsce tranzytu. Przylatywali na teren Rzeczypospolitej i natychmiast przemieszczali się do innych państw członkowskich. Lepiej sytuowanych, czyli Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Francji. U nas zostawać nie chcieli i wiedzieli co robią, ponieważ do niedawna nasz system społeczny nie miał im nic do zaoferowania. Tymczasem w 2011 roku to się diametralnie zmieniło. Polska została zmuszona do podpisania unijnego rozporządzenia o nazwie Dublin 2, które mówi, że uchodźca ma bezwzględnie mieszkać w tym kraju, w którym jego noga pierwszy raz stanęła na unijnej ziemi. Ta regulacja zniszczyła całkowicie na przykład Grecję (z racji położenia geograficznego nielegalni imigranci często przekraczają greckie granice). Teraz to się dzieje u nas. Co więcej, jeśli mieszkający w Anglii uchodźca zostaje przyłapany na tym, że zarejestrował się w Polsce, to rząd Wielkiej Brytanii, nawet po kilku latach, wydali go na teren naszego kraju. Z drugiej strony ta sama Unia zmusiła Polskę do wprowadzenia programu pomocy integracyjnej dla tych ludzi – czytaj: muszą mieć zasiłki (1149 zł na OSOBĘ w rodzinie uchodźcy), mieszkania i żywność. Czyli co? Unia czyści się po cichutku z imigrantów i w świetle prawa, (które nasz rząd podpisał) legalnie deportuje ich do nas i nakazuje nam żywić i ubierać do końca życia. Co więcej! Na mocy porozumień i nacisków Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka imigrant/uchodźca ma pełne prawo ściągnąć do Polski (ponownie za nasze pieniądze) całą, przeważnie liczną rodzinkę.
Tak to się właśnie odbywa. Ale tego nikt Wam w TVN nie powie."
Annika Karel


No cóż, chyba trza odkładać pieniążki... :snajper2:

Edit: A tutaj pokrewny i dość świeży (25.10.2013 r.) artykulik z Rzeczpospolitej:

"Rekordowa liczba emigrantów szturmuje polskie granice. Bez wiz, dokumentów i pieniędzy.

W ciągu półtora roku Polska odmówiła wjazdu 52 tys. osób ze Wschodu – to nienotowany dotychczas rekord – wynika z danych Straży Granicznej.

Chodzi głównie o Rosjan narodowości czeczeńskiej, ale też Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów. Dla wielu z nich celem są Niemcy, a Polska jest często tylko przystankiem.

– Tysiące obcokrajowców zawracanych jest spod wschodniej granicy przede wszystkim z powodu braku wizy lub dokumentu pobytowego dla państw strefy Schengen. Często przedstawiają fikcyjne zaproszenie polskiej firmy lub nie posiadają pieniędzy na pobyt w kraju – mówi Agnieszka Golias, rzeczniczka Straży Granicznej.

Falą emigrantów ze Wschodu prócz Straży Granicznej zalany jest również Urząd do spraw Cudzoziemców, który do połowy października przyjął ponad 14 tys. wniosków o status uchodźcy.

– To znaczy, że jest ich dwa razy więcej niż rok wcześniej. Jest to historyczny rekord, z czego niemal 83 proc. to obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej – mówi „Rz" Rafał Rogala, szef Urzędu do spraw Cudzoziemców.

– Niewątpliwie u podstaw tej rekordowej fali są przyczyny ekonomiczne – tłumaczy Rogala. Jak podkreśla, to także efekt plotki mówiącej o tym, jakoby Niemcy potrzebowali 600 tys. imigrantów do pracy. – Tyle tylko, że wysoko wykwalifikowanych – dodaje Rogala.

W Internecie można było przeczytać, że wzrosły zasiłki socjalne.

Efekt tej plotki odczuła także Francja, z której do Niemiec zaczęli wyjeżdżać ich imigranci.

Cztery lata temu m.in. właśnie dzięki plotce, która krążyła po Gruzji (mówiła o tym, że Polska rozdaje uchodźcom mieszkania i daje na życie po kilkaset euro), do Polski przyjechało ponad 5 tys. Gruzinów, głównie młodych, do 45. roku życia.

Polska nie odczuwa napływu dużej liczby Syryjczyków, którzy uciekają z ojczyzny trawionej konfliktami (wyjechało ponad 2 mln obywateli).

– Obecnie ten problem mają np. Bułgarzy, do których wyemigrowało tysiące Syryjczyków – mówi Rogala. Zasadniczo jednak mieszkańcy trawionego wojną obszaru uciekają głównie do krajów, gdzie już licznie mieszkają ich rodacy, np. do Szwecji.

Szef Urzędu do spraw Cudzoziemców nie ukrywa, że brak możliwości wjazdu do Polski lub przyznania statusu uchodźcy niejednokrotnie są dramatami emigrantów. – W Polsce mamy największy w Europie wśród emigrantów odsetek kobiet z dziećmi – mówi „Rz" Rogala."

Machol

2013-10-28, 00:11
Należy uściślić. Poszukajcie sobie, o co w tym chodzi: Uchodźca może ubiegać się o azyl w tym kraju, przez który wchodził pierwszy. To nie oznacza, że musimy się zgodzić, Przez dwa lata od 2011 powinna zalać nas fala imigracji, jak każdy inny kraj - widocznie mówimy większości "do widzenia i miłej podróży powrotnej", bo tego prawa nam to unijne rozporządzenie nie odmawia, o czym tekst już nie wspomina.

Nie ma to jak internetowe pie**olenie-biadolenie.

KlinikaAborcyjna

2013-10-28, 00:31
A wypie**alać mi z tym łajnem z Polski , ja muszę zapie**alać 5 dni w tygodniu a takie brudasy dostawali by kasę całkiem za darmo tylko dlatego że tu przyjechali ! WON z Polski z mojej ojczyzny nieroby pie**olone . Chcesz tu mieszkać to weź się k***a za pracę !

Loaloa

2013-10-28, 01:49
Tak, to jest prawda. Już kiedyś pisałem o planach relokacji ludności romskiej z Czech i Słowacji na teren Polski w celu zapobieżenia ich gettoizacji i alienacji. Polska potrzebuje imigrantów jak kania dżdżu. Społeczeństwo monoetniczne to przeżytek i anachronizm. Polska kultura jest przeraźliwie uboga, a Polacy to w większości ksenofobi z mentalnością kmiota z zapadłej wiochy. Społeczeństwu nowoczesnej zjednoczonej Europy należy postawić nowe cele i zadania. Przyjmując pod strzechę imigrantów o odmiennej kulturze Polacy będą mieli ogromną szansę na wyrównanie zapóźnienia cywilizacyjno - mentalnego, które jest udziałem większości z nich. Jest takie piekne przysłowie: "gość w dom, bóg w dom", najwyższy czas wprowadzic je w życie. Szczególnie, że tym bogiem będzie Allah.

Ol...........up

2013-10-28, 02:44
Ludzie ogarnijcie program Nowej Prawicy. Znieść zasiłki i imigranci przestaną być jakimkolwiek problemem.

Powell

2013-10-28, 03:05
jakbym miał moc podejmowania decyzji w tym kraju to pierwsze co bym zrobił to sp***olił z tej ch*jni europejskiej

to...........um

2013-10-28, 06:45
Ukrainki można wpuszczać. Sam chętnie przyjmę.
Reszta precz!

Fa...........um

2013-10-28, 07:30
Prosta metoda - urzędnikom imigracyjnymi wypłacać premie od ilości odrzucanych wniosków.

Problem rozwiązany.

xardas1988

2013-10-28, 08:57
Rozporządzeń unijnych się nie podpisuje. Od chwili wydania mają moc silniejszą niż nasze ustawy, a zdaniem ETS, również mocniejszą niż konstytucja...

wernetto

2013-10-28, 08:59
No to jak się wam tak nie podoba to wyjdźcie wreszcie na ulicę i ogłoście swoje niezadowolenie. Nie da rady? Oczywiście, że nie lepiej grzać stołki przed kompem w necie i krzyczeć za pomocą klawiatury. Jesteście rozdarci przez polityków i media, na ateistów/katoli, lewice/prawice, polaków/polaczków, gejów/ heterokiboli etc etc.

Podsumowując ch*ja zrobicie, a ciapaci jeszcze was będą zatrudniać.

szmiglak

2013-10-28, 09:07
jak na razie tekst/post/artykuł to zwykły bełkot losowej osoby, taki post może napisać każdy jeśli nie poprze go źródłem/ odnośnikiem. wybaczcie ale tego typu info powinno się popierać linkiem/ odnośnikiem czy czymkolwiek innym uwiarygodniającym tekst. Rzekłem Ja

wernetto

2013-10-28, 09:23
up

co prawda to prawda.

Aneta18

2013-10-28, 11:52
Takie pierdlenia to juz dawno nie czytalem. BZDURY! Wyjebia ciapatego do afganistanu nawet jak ma francuskie obywatelstwo. UKBA sie nie pie**oli, im zalezy na tym, zeby wyjebac z europy, bo inaczej im wracaja. Takze doucz sie, zanim sie powymadrzasz. Nie chce mi sie wklejac prawa i caselaw imigracyjnego, kazdy moze sobie to znalezc.

Deflorat

2013-10-28, 11:56
Nie wiem co to ten Dublin 2, google nic nie znalazło. Domyślałem się, że chodzić może o coś innego... Imigranci przyjeżdżający do unii europejskiej jeździli po wszystkich krajach i prosili w nich o azyl, więc taki mobilny ciapak mógł w ciągu kilku dni zostawić takie podania w Polsce, niemczech, krajach beneluksu, Anglii i Francji i ch*j wie gdzie jeszcze.

Było to pozbawione sensu (jak istnienie ciapaków) oraz wprowadzało niezły burdel. Postanowiono więc to zmienić. Imigrant mógł złożyć takie podanie tylko w jednym kraju (najczęściej pierwszym do którego trafiał) i nie jest to podanie o azyl w jednym konkretnym kraju tylko w całej unii, w końcu granice są otwarte i każdy może sobie jechać gdzie chce (tak moi mili, nic nie broni nas przed nagłym przesiedleniem całego tego syfu do Polski, jeśli ciapaki stwierdzą, że chcą mieszkać w Polsce, a przebywają legalnie gdzieś na wyspach to mogą tu przyjechać)

dth

2013-10-28, 12:00
@Lololoney
Nie Rusków tylko Czeczeńców. Czeczeńcy to ciapaki, które turystom głowy odcinają na żywca, przed kamerami, dla zabawy. Dodatkowo jacyś Czeczeńcy ostatnio narobili syfu w stanach z tego co pamiętam.

Machol

2013-10-28, 12:52
Rozporządzenie Rady (WE) nr 343/2003 z dnia 18 lutego 2003 r. ustanawiające kryteria i mechanizmy określania państwa członkowskiego właściwego dla rozpatrywania wniosku o azyl, wniesionego w jednym z państw członkowskich przez obywatela państwa trzeciego.

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:2003R0343:20081204:PL:PDF

Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości o czym to jest :D
Generalnie zastanawiam się, jak można wyciągnąć takie wnioski jak w poście tytułowym, z dokumentu traktującego o tym, żeby np. Somalijczyk wjeżdżający przez Grecję i parę innych państw do np. Francji, składał papiery o azyl w Grecji a nie we Francji. :D