18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dróżka w górach

Kyuubi • 2009-09-09, 21:24


kto się ze mną wybiera?> :D

[ Komentarz dodany przez: angel: 2012-01-07, 01:00 ]
El Caminito del Rey (Nazwa jest zazwyczaj skracana do El Camino del Rey - Ścieżka Króla) to obecnie nieczynny szlak pieszy ciągnący się wzdłuż stromych ścian wapiennego wąwozu w parku narodowym Desfiladero de los Gaitanes, nieopodal miejscowości El Chorro, w hiszpańskiej prowincji Málaga. Dnem wąwozu płynie rzeka Guadalhorce, zaś obie ściany wąwozu stanowią pionowe urwiska skalne osiągające wysokość ponad 100 metrów. Ścieżka Króla prowadzi w większości prawą ścianą wąwozu (prawy brzeg rzeki), po betonowych platformach przytwierdzonych stalowymi wysięgnikami do skały, często na wysokości kilkudziesięciu metrów ponad dnem wąwozu. Przeciwległa (lewa) ściana wąwozu jest w kilku miejscach przecięta mostami i wykutymi w skale tunelami, którymi wiedzie linia kolejowa. Zarówno Ścieżka Króla, jak i torowisko kolejowe są obecnie miejscami niedostępnymi dla turystów; przechodzenie tunelami kolejowymi grozi wysokim mandatem, zaś stan techniczny El Caminito w ogóle nie pozwala na przejście osobom nie dysponującym podstawowym sprzętem alpinistycznym

johnyzlampy

2009-09-09, 23:08
nawet w Hiszpanii można urwać od internetu :D

Ra...........og

2009-09-09, 23:58
zajebista, kiedy ją zbudowano?

Perlo

2009-09-10, 00:04
mam lek wysokosci i od samego patrzenia na filmik jestem przerazony ;) nie ch*ja bym tam nie wszedl :P

JDRK

2009-09-10, 00:30
Ciekawe czy jacyś "parkurowcy" sobie tam hasają ;D

bryniu

2009-09-10, 09:56
dawno nie było filmiku , który by spowodował zaniemówienie z mojej strony ... Od samego oglądania miałem przyspieszoną akcje serca , zwłaszcza jak przechodził po tych rurkach oO Musze tam jechać ! : D

Dalione

2010-03-21, 20:59
Kto zna nutke ?

marcin1333

2010-12-24, 21:48
no dobra, zesrałem sie od samego patrzenia