18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dramat koni w stadninie w Posadowie

kimalo • 2013-08-10, 23:43
Witam, chciałbym przedstawić temat, który zapewne zaciekawi wielu z sadolowych obrońców praw zwierząt. Przechodząc do sedna sprawy.

Wczoraj po południu w stadninie koni w Posadowie (woj. wielkopolskie), a raczej już byłej stadninie koni (przynajmniej w teorii) miała miejsce interwencja policji, Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz innych służb , które jednogłośnie ogłosiły znęcanie się nad zwierzętami.

Dzisiaj oraz jutro (może nawet i w tej chwili) trwa akcja zabierania koni z ośrodka do adopcji. Dziwnych jest fakt, że stało się to dopiero teraz. Pomimo, że różne służby były dosyć często informowane o zaniedbaniach, a nie kiwnęły nawet palcem. Natomiast w maju powiatowy lekarz weterynarii po kontroli uznał, że konie są w dobrej kondycji.

Konie są wychudzone, poranione w niektórych przypadkach mają liczne urazy. Ale co miało miejsce w wyżej wspomnianej stadninie? To można zobaczyć na poniższym filmiku. Z góry uprzedzam osoby wrażliwe na cierpienia zwierząt o wstrzymanie się z oglądaniem. Również przepraszam (moderatorów również) za inne, nieprzyjemne zdjęcie będące tuż pod filmikiem, jednak nie mogło się bez tego obyć.



Zanim wymienię jeszcze parę istotnych spraw jakie miały miejsce w owej stadninie chciałbym zwrócić uwagę na pewną rzecz. Około 4:13 na filmiku widać konia z urazem łokcia; rana w późniejszym czasie zaczyna ropieć. Dzisiaj ten koń miał już widoczną kość.



Konie były skrajnie wychudzone i miały milion ran. Nic dziwnego – gdy padały z głodu były podnoszone koparką aby stały. Na filmiku, ani zdjęciach nie widać tego, ale w stadninie był też żywy koń, który autentycznie gnił gdyż nie było już czym odżywiać tkanek. Był też inny filmik, którego nie udało się uratować z powodu zepsucia telefonu; prawdę mówiąc i tak byłby nie emisyjny więc opiszę co na nim było. Myślę, że to najlepiej opisze warunki będące w owym ośrodku.

Na filmiku widać było dwa splątane ogiery, chudego i drugiego będącego w lepszym stanie. Po udanym postawieniu tego w gorszym stanie chciano zrobić to samo z drugim, ale ten nie chciał wstać więc zaczęto podnosić go koparką. Koń spanikował i zaczął wierzgać przodem. Najprawdopodobniej miał uraz kręgosłupa, ponieważ miał sparaliżowany tył, więc uderzał w szoku potylicą o widły od koparki.

Mam nadzieję, że dotychczasowy właściciel "hodowli" odpowie za to.

PS
Właścicielem hodowli jest obecnie znany duński trener John Byrialsen. Tak więc panie Dżonie :idzwch*j:

Gomula

2013-08-11, 21:31
wypie**alac z tym z sadola

hienamas

2013-08-11, 21:32
Ludzie ogarnijcie się to jest sadistic !!!!!!!!!!!!!!!

oozyxak0o

2013-08-11, 21:33
Pewnie w dodatku głosowali na pis lub po. ch*j im w dupę.

Loaloa

2013-08-11, 21:35
Adopcja to termin odnoszący się do dziecka, CZŁOWIEKA, a nie jakiegoś sierściucha.

"...sadolowych obrońców praw zwierząt." mamy kolejny oksymoron. W kwestii praw zwierząt: zwierzę ma prawo spoczywać na moim talerzu i być smaczne i pożywne.


Mindfuck

2013-08-11, 21:37
Cytat:

. Również przepraszam (moderatorów również) za inne, nieprzyjemne zdjęcie będące tuż pod filmikiem, jednak nie mogło się bez tego obyć.




chyba poj***łem strony

Arana

2013-08-11, 21:39
ProVVe napisał/a:

Czemu te konie tej zieleniny nie wpie**alają? Na głodnego to by do gołej ziemi krzaki nawet człowiek opie**olił... Nie bronie tego pie**olonego cwe*a tylko staram się zrozumieć co je powstrzymywało. Pragnienie? Z miłą chęcią usłyszę słowa eksperta. Oraz również obawiam się, że ta adopcja może skończyć się podstawieniem ludzi przez jakąś ubojnie...



Trawa ogólnie zaspokaja większość potrzeb konia ale w tym przypadku, ich pastwisko nie wygląda jak porządne pastwisko. Młodą trawę zapewne szybko wyjadały, nie miały zmienianych pastwisk żeby trawa mogła odrosnąć, gdy teren został zlany deszczem wszystko wydeptały, trawa straciła swoje wartości odżywcze, brak opieki spowodował choroby których sama trawa nie wyleczy, wiele razy jak słońce przygrzało to nie miały nic do jedzenia bo wypaliło rośliny, siano które było pokazane w pomieszczeniu zapewne jest zgniłe, spowodowało zapewne więcej szkody niż pożytku (min. kolki czy zakażenia grzybicze). Późnym latem trawa i tak wysycha i traci bardzo na wartości. Pierwsze przymrozki powodują, że trawa traci wszystkie witaminy a wartość odżywcza jest znikoma. Koń, który nie ma przez zimę nic innego do jedzenia, wykorzystuje nagromadzone zapasy i traci na wadze. Wymieniać dużo...

Pącki

2013-08-11, 21:43
A kabanos koński dobry... bardzo dobry :amused:

Whiskass

2013-08-11, 21:44
Ja pie**ole.

dresimir

2013-08-11, 21:47
Co jak co, ale za znęcanie się nad bezbronnymi istotami (oprócz ciapatych) należy się dwumetrowy pal w dupę !

chomikgumiok

2013-08-11, 21:55
ja właśnie tego nie rozumiem, jak można doprowadzić konie do takiego tragicznego stanu, czy śmierci. Przecież to są w uj drogie zwierzęta. Na konia prędzej czy później jakiś kupiec się znajdzie, a takie traktowanie to jest marnowanie pieniędzy.
wiec takie zachowanie jest złe nie tylko z humanitarnego względu o którym wszyscy piszą, ale i z ekonomicznego.

KMD

2013-08-11, 22:02
Nie wiem jak wy, ale ja dbam o swojego konia. Wychowuję go nie bezstresowo, muszą być jakieś metody wychowawcze, ale jeść dostaje ( czasami wypluwa)...
:bije_konia:

SrogiSrom

2013-08-11, 22:17
koło ch*ja mi to lata :) właśnie wpie**alam surową koninę z Włoch i myślę o płaczących konikach :/

Mastakilla

2013-08-11, 22:20
Jakim trzeba być idiota żeby głodzić konie na śmierć ten gość musi być chyba chory psychicznie bo jaki normalny człowiek by do tego doprowadził, a z takiej szkapy to kabanosa raczej sobie nie zjesz synek
chyba ze lubisz wpie**alać skórę i kości. Taki powinien mieć zakaz hodowli jakich kolwiek zwierząt. I soczysty wpie**ol :D

Anyrow

2013-08-11, 22:25
Banda hipokrytów...

De...........ct

2013-08-11, 22:50
biedne konie, ale zobacz jakiego fajnego pindola narysowałem w paincie: