18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Dożywocie za homoseksualizm - Uganda

kamex11 • 2013-12-21, 13:18
Parlament Ugandy uchwalił ustawę przewidującą karę dożywotniego więzienia za niektóre rodzaje aktów homoseksualnych. Obrońcy praw człowieka krytykują nowe prawo jako "najgorsze na świecie".

Dożywocie przewidziano za kontakty homoseksualne z udziałem nosiciela wirusa HIV, za seks homoseksualny z nieletnimi i osobami niepełnosprawnymi, a także za wielokrotne kontakty homoseksualne, do których dochodzi za obopólną zgodą.

Ustawa zawiera też zapis o karze siedmiu lat więzienia dla osoby, która "prowadzi ceremonię zawarcia małżeństwa" przez osoby tej samej płci.

Uchwalona obecnie ustawa jest zrewidowaną wersją projektu z 2009 roku, w którym za kontakty homoseksualne groziła nawet kara śmierci.
"Najgorsza na świecie" ustawa

Prezydent Yoweri Kaguta Museveni ma 30 dni na podpisanie ustawy. Choć w przeszłości wyrażał się on "lekceważąco" o homoseksualistach, ostatnio złagodził stanowisko, mówiąc, że jest przeciwny tylko homoseksualistom, uprawiającym "autopromocję".

Frank Mugisha, znany ugandyjski aktywista gejowski, oświadczył, że uchwalenie tej ustawy, "najgorszej na świecie", to "prawdziwie przerażający dzień dla praw człowieka w Ugandzie".
»
Jego zdaniem ustawa "otworzy nową erę strachu i prześladowań". - Jeśli prezydent Museveni ją podpisze, zostanę wtrącony do więzienia na resztę życia i według wszelkiego prawdopodobieństwa zabity - dodał.

Amerykańskie wpływy?

Ugandyjscy homoseksualiści twierdzą, że przywódcy polityczni i religijni w ich kraju dostali się pod wpływy amerykańskich ewangelików, usiłujących szerzyć antyhomoseksualną kampanię w Afryce.

Ustawę krytykują także obrońcy praw człowieka w USA. Organizacja Human Rights First zwróciła się do prezydenta Baracka Obamy o nakłonienie Musaveniego", by tej ustawy nie podpisywał.


Murzyni coraz bardziej cywilizowani :D

Kierowca_Autobusu

2013-12-21, 13:33
Najpierw Angola delegalizuje islam i burzy meczety, teraz Uganda zamyka homosiów. A Europa?? Boje się, że za pare lat to my będziemy emigrować do nich bo u nas już będą kalifaty albo komuny gejowskie.

sbsk

2013-12-21, 14:00
Ale uwzględnili zasadę, że raz w dupę to nie pedał :D

Le_Kloszard

2013-12-21, 14:10
Są jakieś wiarygodne źródła, czy to jest kolejna ściema?

kemcia

2013-12-21, 17:04
Pewnie fejk, ale jeśli to prawda, to ze smutkiem muszę przyznać że jesteśmy 100 lat za murzynami

si...........19

2013-12-21, 22:23
@Kierowca_Autobusu

Nie zdelegalizowali zadnego islamu, teraz bedziecie powtarzac przez 100 lat nieprawdziwa informacje? Nie wszystko co wysra internet to prawda objawiona.

Catacombe

2013-12-22, 01:01
Bez źródla, zakładam że taka sama ściema jak z tą Angola. Ktoś napisze byle co a wy łykacie to jak pelikany

Peter-Norivotset

2013-12-22, 13:36
up
to jest prawdziwa informacja
co ich obchodzi to, kto sobie co wsadza? Mimo, iż nie lubie pedałów to nie chce ich zamykać w więzieniach. Powiedzcie tak serio co Wam przeszkadzają pedały? Poza tym jak robia popie**olone manifestacje to co Wam przeszkadzaja?
tak nazwijcie mnie pedalem xD

nowynick

2013-12-23, 09:25
grzechu5444 napisał/a:

up
to jest prawdziwa informacja
co ich obchodzi to, kto sobie co wsadza? Mimo, iż nie lubie pedałów to nie chce ich zamykać w więzieniach. Powiedzcie tak serio co Wam przeszkadzają pedały? Poza tym jak robia popie**olone manifestacje to co Wam przeszkadzaja?
tak nazwijcie mnie pedalem xD



ty nie dość, że masz wyraźnie ochotę w pupę to jeszcze lubisz być poniewierany zboczku?

kasztanek

2013-12-23, 13:15
Polska 100 lat za murzynami!

An...........3Q

2013-12-23, 13:16
No i prawidłowo

Catacombe

2013-12-23, 13:16
grzechu dobrze napisał, nikogo nie powinno obchodzić co sie dzieje jak światła zgasną (o ile któraś strona nie działa pod przymusem). A tak pozatym to źródło, bo taki tekst to sam moge napisać

qwertyuiop12

2013-12-23, 13:19
Mi żadnej krzywdy nie robią więc jakoś mało mnie obchodzą. Na szczęście na co dzień ich nie spotykam i myślę że wy również więc nie po co ta pokazówa jak to nienawidzicie ich i tak dalej. Zrobili wam coś złego? ja nie mam z nimi styczności, nie widuje ich w ogóle, więc niech sobie żyją, co mnie obchodzi co ze sobą robią. Stawia się ich na równi z zabójcami? Przesada.

kanapkasmalec

2013-12-23, 13:31
do gazu z pedałami k***a! chlopak dziewczyna normalna rodzina!

rockface123

2013-12-23, 13:46
wszystkie pedały na Madagaskar jak się nie rozmnożą to wyginą i problem z głowy.