18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dostęp do broni w USA

nygas232 • 2014-08-20, 19:38
U nas, na stacjach benzynowych można co najwyżej przy okazji tankowania kupić sobie hot - doga. W USA - karabin szturmowy:

"O mujposze, ile tam broni, niech uciekajom"

pakicito

2014-08-20, 19:44
w Rosji na stacji bejzbola za ~ 40 zł kupisz, ale myślę, że Kałacha spod lady też by dało radę

Attero132

2014-08-20, 19:48
W razie ataku zombie mają większe szanse ;]

clean_east_wood

2014-08-20, 20:39
W Stanach można legalnie kupić broń dlatego bo firmy produkujące muszą zarabiać miliardy. By produkować dalej i nowocześniej dlatego pielęgnują swój rodzimy rynek jak i na eksport.

basqule

2014-08-20, 21:53
Jakie USA?? Gość kupuje na stacji benzynowej w KANADZIE :roll:

nygas232

2014-08-20, 22:01
basqule napisał/a:

Jakie USA?? Gość kupuje na stacji benzynowej w KANADZIE :roll:


Tak też wcześniej napisałem, ale poprawiłem bo ta stacja znajduje się w Kentucky.
edit: dobra, widzę już że dobrze było.

adamov

2014-08-20, 22:59
Attero132 napisał/a:

W razie ataku zombie mają większe szanse ;]



o zombie to na kwejku mów świrze

KoazK

2014-08-21, 00:32
Powiem tak, iż jestem ekspertę. W kanadzie zniesiono pozwolenie na broń długą, bo na północy indiańców co na socjalach siedzą i dostają 2000$ i tak nie skontrolujesz, więc nie ma podniety moi drodzy sadole broń jest tam ogólnie dostępna oraz bez pozwolenia :)

RockyWood

2014-08-21, 02:07
...przynajmniej nie muszą się obawiać ruskich....

Denobulan

2014-08-21, 03:21
Ale mam ból dupy, że się tam nie urodziłem.
Cóż, zawsze mogę jeszcze być cebulą i powiedzieć, że u nas jest lepiej, bo żaden psychol takiej brońki sobie nie kupi, hmmm.

rwteror

2014-08-21, 03:26
clean_east_wood

"W Stanach można legalnie kupić broń dlatego bo firmy produkujące muszą zarabiać miliardy. By produkować dalej i nowocześniej dlatego pielęgnują swój rodzimy rynek jak i na eksport."

TAVOR jest izraelski ;)

zipi

2014-08-21, 03:27
w Polsce tego nigdy nie bedize, bo jakiś porządny obywatel kupił by bron i w koncu strzelił tym złodziejom w tył głowy, oczywiscie mowie tu o swiniach z wiejskiej, w sumie jak bym mial aid, czy raka to bym sie poswiecił i uzdrowił Polske;

rwteror

2014-08-21, 03:34
W Kanadzie na broń musisz mieć pozwolenie.

Broń dzielona jest na Non-restricted, Restricted i Prohibited. Prohibited to wszelkie full-auto i jest zabroniona (chyba że jesteś bogiem). Do prohibited należą też AK (i klony), mimo tego że np. masz wersję półautomatyczną, nie różniącą się w działaniu od klonów M-4, które nie są zabronione. AK "wyglądają groźnie" - serio, to oficjalna argumentacja RCMP i liberalnych zjebów. Ostatnio też zabronili posiadania czeskich klonów AK oraz broni długiej, firmy Swiss Arms. Zapomniałem jak one tam mają.
Restricted to wszelaka broń długa jak klony M-4, pistolety para 9mm, cal.45 ACP i inne tego typu.
Non-restricted natomiast to wszelkie strzelby gładkolufki i broń myśliwska.

To tak w uproszczeniu.

Na północy (dzicz) możesz mieć przy sobie broń na wypadek ataku dzikiej zwierzyny. Musisz mieć tylko papier, zezwalający na przewóz broni. Zwykle taki papier (w miastach na południu Kanady) zezwala wyłącznie na przewożenie broni na strzelnicę i spowrotem do domu, ale na północy robią wyjątek właśnie ze względów bezpieczeństwa.

Broń można kupić w różnych miejscach, ale musisz udowodnić, że masz licencję PAL. To oczywiście jest w krajowej bazie danych, więc nie musisz wszędzie jeździć z plakietką.

Xx...........oJ

2014-08-21, 03:57
Przydałby się w Polsce wolny dostęp do broni. W razie wojny cywile mieliby jakieś szanse, a tak to jak ruski ci z kałachem przyjdzie to co najwyżej kijem w łeb ^^ (Zresztą jak wiadomo, że kraj uzbrojony po zęby to znacznie trudniej się po nim poruszać w razie okupacji)