18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Donald Tusk przewodniczącym Komisji Europejskiej

Loaloa • 2013-05-16, 18:01
Premier Donald Tusk jest jednym z potencjalnych kandydatów na przyszłego przewodniczącego Komisji Europejskiej - poinformował szef chadeków w PE Joseph Daul. Chadecy zapewne znów obsadzą stanowisko szefa KE, jeśli wygrają eurowybory w 2014 roku.
- Nazwisko (Tuska) zaczęło krążyć w zeszłym roku i krąży nadal. Ale mówiąc szczerze, w tym momencie nie zapytamy go wprost (o kandydowanie - PAP), także ja nie zapytam. Ale jest potencjalnym kandydatem wraz z innymi - powiedział Daul w Dreźnie, gdzie rozpoczęło się posiedzenie chadeckiej Europejskiej Partii Ludowej (EPL), czyli największej frakcji w Parlamencie Europejskim, do której należą PO i PSL.

Głośno było też o poparciu ewentualnej kandydatury Tuska przez kanclerz Niemiec Angelę Merkel, co miałoby duże znaczenie, gdyby CDU/CSU pod jej wodzą wygrało nadchodzące wybory w Niemczech. W komentarzach prasowych wskazywano jednak na opór Francuzów, którzy nie chcą, by szefem Komisji był polityk spoza strefy euro.

Całość artykułu http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13922742,Tusk_jednym_z_potencjalnych_kandydatow_na_nastepce.html?lokale=krakow#BoxWiadTxt

Czy nie uważacie, drodzy sadole, że czas, aby sól tej ziemi, nasi najwybitniejsi politycy wreszcie mogli w pełni rozwinąć skrzydła? Czy człowiek tego formatu musi do końca życia być skazany na premierowanie ojczyźnie niedomytych i śmierdzących tanim wińskiem półanalfabetów?

Specialized_DEMO

2013-05-16, 18:04


:samoboj:

Szczam_na_Zakrystii

2013-05-16, 18:05
O mnie za mnie niech zostanie nawet prezydentem USA byle by sp***alał z tego kraju! Jak najdalej!

stiw1500

2013-05-16, 18:28
Teraz r*cha nas ale po objęciu tego stanowiska będzie r*chał całą Europe. Przykre.

Ptoon

2013-05-16, 18:31
Niezależnie od wszystkich poglądów politycznych mam tu takie małe porównanie.

José Manuel Barroso - z wykształcenia jest prawnikiem, ekspertem od prawa międzynarodowego: ukończył Uniwersytet Lizboński i uniwersytet w Genewie (Institut européen de l'université de Genève). Później kierował wydziałem stosunków międzynarodowych na portugalskim uniwersytecie w Lusiad. Biegle włada językiem francuskim, posługuje się językiem hiszpańskim i angielskim, uczy się niemieckiego.

Donald Tusk - W 1980 ukończył studia historyczne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Domyślam się, że komendy po niemiecku i rosyjsku rozumie, innych języków chyba nie zna.

black88

2013-05-16, 18:38
Za coś Polskę sprzedał...

Nawiasem mówiąc gruszki na wierzbie ponieważ chadecy mają zerowe szanse na wygranie wyborów. Ale Donek po historii... może złapie podpuchę i jeszcze coś odda w ręce UE.

Jad Kiełbasiany

2013-05-16, 18:47
Loaloa napisał/a:


Czy nie uważacie, drodzy sadole, że czas, aby sól tej ziemi, nasi najwybitniejsi politycy wreszcie mogli w pełni rozwinąć skrzydła? Czy człowiek tego formatu musi do końca życia być skazany na premierowanie ojczyźnie niedomytych i śmierdzących tanim wińskiem półanalfabetów?



Mam nadzieje, że to sarkazm, innaczej człowieczku zostałeś lewakiem roku 2013. :shock:

ja...........ax

2013-05-16, 18:59
ptoon ja jeszcze jako niedoszły absolwent tego samego kierunku dodam że jest to chyba najsłabszy kierunek na całej uczelni i w Polsce, poziom wymagań intelektualnych zero, jak lubiłeś historie w liceum i umiesz czytać i przepisywać nie plagiatując to magistra masz w kieszeni
to tak byście mieli pełen obraz poziomu zdolności intelektualnych pana tuska, gdyby naprawdę chciał studiować historię i się w tym rozwijać poszedł by do Torunia Krakowa czy Poznania

sz...........an

2013-05-16, 19:30
jak tak dalej pójdzie to unia będzie się zaczynać i kończyć na brukseli :D

ru_ziolo

2013-05-16, 19:48
Należy się sk***ysynowi nagroda przecież za wyprzedawanie Polski.

Giń ryży ch*ju.

bach

2013-05-16, 20:07
Ptoon napisał/a:

Niezależnie od wszystkich poglądów politycznych mam tu takie małe porównanie.

José Manuel Barroso - z wykształcenia jest prawnikiem, ekspertem od prawa międzynarodowego: ukończył Uniwersytet Lizboński i uniwersytet w Genewie (Institut européen de l'université de Genève). Później kierował wydziałem stosunków międzynarodowych na portugalskim uniwersytecie w Lusiad. Biegle włada językiem francuskim, posługuje się językiem hiszpańskim i angielskim, uczy się niemieckiego.

Donald Tusk - W 1980 ukończył studia historyczne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Domyślam się, że komendy po niemiecku i rosyjsku rozumie, innych języków chyba nie zna.



jakich by studiów nie pokończyli, obaj twierdzą, że ziemia kręci się wokół słońca, choć dowodów na to żadnych nie ma :amused:

rurkowiec

2013-05-16, 20:27
Sekretarz generalny KPZR = Przewodniczący Komisji Europejskiej