18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Dokąd zmierzasz Polsko

Rudy1234 • 2015-06-01, 21:24
1.Podczas awantury domowej żona kilka razy uderzyła kuchennym garnkiem w głowę swojego małżonka, który z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Teraz postawiono jej zarzut usiłowania zabójstwa.Za popełnione przestępstwo może grozić jej teraz kara nawet do
25 lat pozbawienia wolności.


2.Tragiczny wypadek w Rajczy - w sobotni wieczór rozpędzony mercedes vito uderzył w grupę rowerzystek. Na miejscu zginęła 42-latka i jej 7-letnia córka. Trzecia z rowerzystek, 14-letnia dziewczynka, w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Sprawca wypadku był pijany.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 12 lat więzienia

Czekam na opinie ekspertów w tej sprawie bo normalnie jak w tym gifie: Mózg ROZj***nY

Źródła:
http://ostroda.naszemiasto.pl/artykul/zona-uderzyla-meza-garnkiem-postawiono-jej-zarzut,3406443,art,t,id,tm.html

http://zywiec.naszemiasto.pl/artykul/wypadek-w-rajczy-bus-wjechal-w-rowerzystki-dwie-ofiary,3405215,artgal,t,id,tm.html

androgenius

2015-06-01, 21:27
u baby to zbrodnia nadzwyczajna więc nie wiem o co spina :amused:

wyszoholick

2015-06-01, 21:27
za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym jest kara pozbawienia wolnosci do 12 lat.

Scareface101

2015-06-01, 21:39
Ziomek lubi jointy
Znalazł w połówce nasionko, zasadził wpadła policja i co do 15 lat

Co...........er

2015-06-01, 21:45
to proste, jak chcesz kogoś zabić to przyczaj się na niego w samochodzie i po prostu pie**olnij

Moby_Dick

2015-06-01, 21:47
Wniosek jest jeden. Zabijaj zbiorowo, hurtowo. - wyjdzie "taniej" ;) .

Kaskaderdx10

2015-06-01, 21:56
Rebeliant_ZPF napisał/a:

Czy tylko dla mnie jest normalnym to, że usiłowanie zabójstwa jest surowiej karane od nieumyślnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym?


tak bo jesteś debilem
koleś miał ponad dwa promile alkoholu we krwi! nie ma tu mowy o nieumyślnym spowodowaniu wypadku

Shadok

2015-06-01, 22:00
Z takich sk***ysynów powinni publicznie pasy zdzierać, a nie im grozić chwilową odsiadką.

Konczerito

2015-06-01, 22:15
Każdy kto po pijaku wsiądzie za kierownicę należy się wyrok jak za usiłowanie zabójstwa z pełną świadomością.

W............R.

2015-06-01, 22:20
Niech ktoś zrobi wreszcie jakiś zbiorczy z wyjaśnieniem zamiaru ewentualnego, zamiaru bezpośredniego itp., bo co jakiś wątek się pojawia, to jest wielka dyskusja o tym, co sprawiedliwe, a co nie. Taki wątek byłby świetnym RTFM dla dzieci, które przeżywają zachłyst pojęciem sprawiedliwości po wieczorku na dołku za JP.

okrutnyCham

2015-06-01, 23:55
praca moich marzeń to ścinanie łbów wszystkim tym lewackim k***om, tym co powymyślali takie ch*ja warte prawa itp.

i nak***iałbym nadgodzinki nawet :amused:

!Timon

2015-06-02, 00:17
Rebeliant_ZPF napisał/a:



Jak dla mnie mógł być po wypiciu 2 litrów wucepikera czy innego gówna albo nawet w 100% trzeźwy. Nie ma to żadnego znaczenia, gdyż pijąc alkohol ani także wsiadając do auta nie miał zamiaru nikogo zabić, chyba, że wiesz lepiej i widziałeś jak planował morderstwo upozorowane na wypadek ze skutkiem śmiertelnym, ale wtedy lepiej zgłoś się do prokuratury, bo będzie szansa, że gościa wsadzą za morderstwo.



Zamiar ewentualny - zdawał sobie sprawę z dużego ryzyka popełnienia czynu zabronionego [zabójstwa].
Nie dziel włosa na 4 bo wyjdzie Ci, że typ dźgający kogoś 10 razy nożem również nie zdawał sobie sprawy z potencjalnych skutków działania. Każdy nożownik przecież może powiedzieć, iż był pewny swoich umiejętności i chciał tylko zranić a nie zabić.

ja88

2015-06-02, 00:36
Nie popełnione przestępstwo tylko zarzut.
Zarzut może się zmienić w trakcie procesu, a więc może się zmienić maksymalny wymiar kary.
Grozi to nie znaczy, że tyle dostanie.