18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Do trupa, J. A. Morsztyn

Nocturno • 2023-07-19, 02:06

Leżysz zabity i jam też zabity,
Ty – strzałą śmierci, ja – strzałą miłości,
Ty krwie, ja w sobie nie mam rumianości,
Ty jawne świece, ja mam płomień skryty,



Tyś na twarz suknem żałobnym nakryty,
Jam zawarł zmysły w okropnej ciemności,
Ty masz związane ręce, ja wolności
Zbywszy mam rozum łańcuchem powity.



Ty jednak milczysz, a mój język kwili,
Ty nic nie czujesz, ja cierpię ból srodze,
Tyś jak lód, a jam w piekielnej śreżodze.



Ty się rozsypiesz prochem w małej chwili,
Ja się nie mogę, stawszy się żywiołem
Wiecznym mych ogniów, rozsypać popiołem.


Tekst:
Jan Andrzej Morsztyn
24.06.1621—8.01.1693


Zdjęcia:
własne z cmentarza von Tiele-Winckler'ów na terenie Zamku Moszna

Info o cmentarzu:
http://moszna.info/index.php/turystyka-moszna-rowery-parking/20150808-cmentarz-von-tiele-wincklerow/

Odnośnik do poprzedniej wstawki nekrograficznej:
https://www.sadistic.pl/nocne-mysli-young-vt576693.htm
----------------------
Ważne: do modów!
Przy poprzednim materiale pojawiły się sugestie, gdzie w zasadzie to powinno lądować. Padło na Inne Czarności, bo ani to dokument, ani polityka, ani czarne filmiki, ani tym bardziej hard. Jeśli któryś z was uzna inaczej, niech proszę przeniesie post do innego działu.

Dla kogoś, komu nie pasuje to na sadolu:
spoiler

+Carpe Noctem+

Halman

2023-07-19, 05:19
Nocturno napisał/a:

... Najważniejsze jest to, że takie coś może tu być, mało tego, może być nawet na głównej. Ostatni post nekrograficzny zebrał 74 piwka i 12 ulubionych, więc widać jest tu jakiś odzew i na takie rzeczy. Jeśli spodobało się, dzięki za piwko. Jak nie, spoko, nie narzucam się. Ale teksty typu "to nie na sadola" proponuję wsadzić do noska. Mam tu konto od 13 lat, więc nowicjusze może niech nie pouczają, a starsi niech odpalą sobie pamięć długotrwałą - takie rzeczy tu były zawsze. Nie moja wina, że od dłuższego czasu była posucha. Więc oto jestem i zaznaczam, że nie będę dublował odpowiedzi na kwestie, które były już raz w burzy poruszane przy poprzednim poście.



Tak się składa że mam konto nawet dłużej od ciebie wiec mogę ci napisać jak stary, aktywny sadol do sadola który wolał sie zahibernować (co sie stało? znudził ci się tamten, wspaniały sadol sprzed lat?)...
Pisanie dzis o 74 piwach jako sporym odezwie (sukcesie? :-D ) to jak nazywać siurka naganiaczem... Przywoływanie teraz "kiedyś to było" na sadolu przypomina westchnienia starego ormowca za PRLem...
Sumując: wrzucaj co chcesz, ale nie pieprz w pretensjonalnym tonie o tym jak było bo sporo sie zmieniło jak cie nie było wiec albo się dostosuj albo tylko żyj przeszłością...

Cipczan

2023-07-19, 06:01
Faktycznie to moszna.

JanJankowski

2023-07-19, 06:44
Ale Gó niana poezja. Tfu’

ferim

2023-07-19, 07:16
całość mogłeś jebnąć małą czcionką mordo :D Mniej miejsca byś zasrał tym gównem

JanJankowski

2023-07-19, 07:37
Ale Gó niana poezja. Tfu’

Nocturno

2023-07-19, 07:56
Halman napisał/a:

Tak się składa że mam konto nawet dłużej od ciebie wiec mogę ci napisać jak stary, aktywny sadol do sadola który wolał sie zahibernować (co sie stało? znudził ci się tamten, wspaniały sadol sprzed lat?)...
Pisanie dzis o 74 piwach jako sporym odezwie (sukcesie? ) to jak nazywać siurka naganiaczem... Przywoływanie teraz "kiedyś to było" na sadolu przypomina westchnienia starego ormowca za PRLem...
Sumując: wrzucaj co chcesz, ale nie pieprz w pretensjonalnym tonie o tym jak było bo sporo sie zmieniło jak cie nie było wiec albo się dostosuj albo tylko żyj przeszłością...




A coś czułem, że między innymi ciebie to zapiecze, bo właśnie ty pisałeś, że strony mi się pomyliły. Piecze, że jednak poszło dalej, niż poczekalnia, nie? Oj piecze Halmana, bo się pomylił i wyszedł, na kogo wyszedł :roll: Tak się znasz na sadolu, taki wielki znawca pogromiciel tych, co to robią coś innego, niż on... A jednak się pomyliłeś. Nie jest sukcesem te 70 piwek. Sukcesem jest moja wredna satysfakcja, że wyszło, iż zwyczajnie bredzisz. Ty i kilku innych. Mówisz o pretensjonalnym tonie - no prośba, a to, co właśnie teraz robisz, to niby co, jak nie pretensjonalny skowyt "no dobra to se wstawiaj ale masz małego i wgl nie mów tak do mnie"? xD

Zastanawia mnie tylko, o jakiej ty hibernacji mówisz? Z tego, co widzę, zawsze wstawiałem rzadziej tematy, ale same posty, piwa czy przeglądanie są i były regularne.

ferim

2023-07-19, 08:03
Nocturno napisał/a:

A coś czułem, że między innymi ciebie to zapiecze, bo właśnie ty pisałeś, że strony mi się pomyliły. Piecze, że jednak poszło dalej, niż poczekalnia, nie? Oj piecze Halmana, bo się pomylił i wyszedł, na kogo wyszedł Tak się znasz na sadolu, taki wielki znawca pogromiciel tych, co to robią coś innego, niż on... A jednak się pomyliłeś. Nie jest sukcesem te 70 piwek. Sukcesem jest moja wredna satysfakcja, że wyszło, iż zwyczajnie bredzisz. Ty i kilku innych. Mówisz o pretensjonalnym tonie - no prośba, a to, co właśnie teraz robisz, to niby co, jak nie pretensjonalny skowyt "no dobra to se wstawiaj ale masz małego i wgl nie mów tak do mnie"? xD
Zastanawia mnie tylko, o jakiej ty hibernacji mówisz? Z tego, co widzę, zawsze wstawiałem rzadziej tematy, ale same posty, piwa czy przeglądanie są i były regularne.



ale to nadal poczekalnia .......

Nocturno

2023-07-19, 08:10
ferim napisał/a:

ale to nadal poczekalnia .......



To tak. Mowa o poprzednim poście, gdzie Halman się wykazał myślą, że sadol nie od tego.

ferim

2023-07-19, 09:26
popieram go , z takim gównem na fotobloga sp***alaj

Jesse.Pinkman

2023-07-19, 10:37
Halman napisał/a:

Tak się składa że mam konto nawet dłużej od ciebie wiec mogę ci napisać jak stary, aktywny sadol do sadola który wolał sie zahibernować (co sie stało? znudził ci się tamten, wspaniały sadol sprzed lat?)...
Pisanie dzis o 74 piwach jako sporym odezwie (sukcesie? ) to jak nazywać siurka naganiaczem... Przywoływanie teraz "kiedyś to było" na sadolu przypomina westchnienia starego ormowca za PRLem...
Sumując: wrzucaj co chcesz, ale nie pieprz w pretensjonalnym tonie o tym jak było bo sporo sie zmieniło jak cie nie było wiec albo się dostosuj albo tylko żyj przeszłością...



Lepsze takie wrzuty niż twój koreański pop i ptak z ulicy sezamkowej atencyjna, płaczliwa panienko. Wrzuciłeś tutaj tony gówna hipokryto więc masz najmniej do gadania na ten temat. Angel ci ostatnio wyraźnie napisał że ty tu żadnych warunków stawiał nie będziesz. Wracaj do walenia konia nad swoimi piwkami rogaczu.

Nocturno

2023-07-19, 12:13
Jesse.Pinkman napisał/a:

Lepsze takie wrzuty niż twój koreański pop i ptak z ulicy sezamkowej atencyjna, płaczliwa panienko. Wrzuciłeś tutaj tony gówna hipokryto więc masz najmniej do gadania na ten temat. Angel ci ostatnio wyraźnie napisał że ty tu żadnych warunków stawiał nie będziesz. Wracaj do walenia konia nad swoimi piwkami rogaczu.



Zwłaszcza, że ja naprawdę nie pojmuję jakiejś dziwnej krucjaty, by wbijać i nawijać pod postami już nie, że się nie podobają, są do dupy, albo zdjęcia krzywe, ale pogrom samego faktu wstawiania i próba dyktowania warunków, co jaśnie któremuś pasuje do sadola, a co nie. Wiadomo, że jakieś cholerne kwiatki na różowym tle to już kompletna abstrakcja i nie pasuje do tematyki, ale żeby komuś na sadolu j***ne cmentarze przeszkadzały to nie wiem, należałoby wywalać 2/3 starych postów z urbexów i zwiedzania. Bo jest tego trochę.
No ja pie**ole. Społeczność uzna, że gówno, trafi do gówna. Uzna że nawet ok, pójdzie gdzieś na dział dokument czy coś. Mody stwierdzą, że coś odj***łem, to zlecę. A jak się spodoba ludziom to wyjdzie dalej, może i na główną.
Ludzie oceniają, a nie jakieś pojedyncze randomy, co to fajnie jak na sadolu jest, a co nie.
Także dzięki za skwitowanie Halmana, łap piwko.

Halman, mordo. Naprawdę nie musi być między nami kosy. Zwyczajnie typie skup się na wstawianiu swoich wypadków i cofniętych w rozwoju dzieciaków na skuterach, a ja będę robił swoje i wrzucał flaki, krew, martwe psy i pie**olone cmentarze. Jak już serio ci to przeszkadza, wejdź, napisz po ludzku "ale to ch*jowe" i idź sobie dalej. Czy ja ci, k***a, coś zrobiłem, żebyś mi typie wbijał co wstawka i kazał z sadola sp***alać? Uczepiłeś się, jak gówno psiego ogona i nie potrafisz zrozumieć, że nie jesteś tu prawem, ani standardem użytkowania portalu. Jak widzisz, nie tylko ja to zauważam.

waffen

2023-10-06, 11:09
Tam na wzgórzu leży trup,
w słońcu świeci mu się dupa,
koń go kopał, pies go j***ł,
nikt biedaka nie pogrzebał.

Wiatr mu nawiał liści kupe,
śpij biedaku ch*j Ci w dupe.