18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dlaczego w Rosji jest tyle kamer samochodowych?

~LegendarnyZiom • 2013-06-25, 22:41
Pewien rosyjski vloger odpowiada na pytanie dlaczego mamy na sadisticu tyle ciekawych filmików z rosyjskich wypadków samochodowych. Prosty angielski, więc nie trzeba tłumaczyć, endżoj. :-)


Imper3838

2013-06-26, 01:04
Rosyjski Max Kolonko?

vang

2013-06-26, 01:11
Pany perfekcyjne akcenty przejedzcie się na wycieczkę do Liverpoolu i możecie sobie schować wasz akcent w dupę. Koleś mówi bardzo wyraźnie i powoli, wszystko w 100% zrozumiałe a nie jakieś śmieszne mamrotanie pod nosem przypominające odgłosy goryla z bananem w ryju. Internet jest dla wszystkich i chodzi o to by mówić tak by jak najwięcej osób mogło zrozumieć - jego zrozumie nawet początkujący, a z odszyfrowaniem słów niektórych ludzi z wyżej wymienionego miasta mają problemy rodowici Brytyjczycy.

On...........ka

2013-06-26, 01:34
studiuję jęz.ang i mam już kur..dość tego całego brytyjskiego gówna, którego mnie uczą na uczelni, a które nijak ma się z angielskim używanym w WB na co dzień

prawda jest taka, że gdybyśmy mieli tak pierdo..ć z akcentem i zaciągać wszystkie dyftongi i tryftongi oraz nie wymawiać twardego R to by nas tam k...wyśmiali


i ciekawostka z charakteru Mr Obvious, dla tych, którzy ,być może, nie zastanowili się nad tym, że tak jak i my nie znamy własnego języka w 100% tak i Brytole i Amerykanie i inni anglojęzyczni nie znają swojego


gościu mówi ciekawie i płynnie, poprawność językowa nie ma aż takiego znaczenia w komunikacji

di...........os

2013-06-26, 02:20
sirkluck napisał/a:

Szkoda, że nie wspomniał o drugim podstawowym powodzie: skorumpowanej drogówce wymuszającej haracz za niepopełnione przewinienia na drodze. Dobry pachołek Putina.




Chłopak mówił, że chce przełamać krzywdzące stereotypy o ruskach...

Xaoss napisał/a:


A żebyś qrwa wiedział że władam perfekcyjnie akcentem :/

Słuchaj, po prostu krew mnie zalewa jak ktoś kaleczy obcy język a tym bardziej sobie szkodzi bo wysyła film w świat.




Musiałbyś zabronić mówić "po obcemu" 90% ludzi, których naturalnym językiem nie jest dany język obcy. Mnie się podoba jego akcent - nie jestem zajebiście osłuchany (bierna umiejętność języka, to znaczy umiejętność czytania tekstów, to co innego niż umiejętność komunikowania się w danym języku), a jego mowa nie sprawia mi żadnych problemów w zrozumieniu.

MudPie

2013-06-26, 02:37
bloodstained napisał/a:

dla nieanglojęzycznych w wielkim skrócie:

1. różnica ceny między AC i OC jest na tyle duża (1500 $ [USDol] dla ford'a focus'a z 2010 ze 100 KM i 5-letnim stażem kierowcy), że walczą o AC jak mogą i w celach dowodowych w postępowaniu z ubezpieczycielem lepiej mieć materiał video* (w niektórych przypadkach też i po to, żeby nie trafić do puchy - vide 5:43-5:55)



ee chyba coś Ci się pomyliło.. Tak faktycznie że różnica jest duża między OC a AC, że większość bierze OC i przez to kupują kamery bo łatwiej jest im udowodnić że np są niewinni, co czasami jest bardzo trudne, a nawet może ocalić przed więzieniem, co wstawili klip z przejechania faceta. Także nie wiem skąd Ci się wzięło, że walczą o AC :shock:

Czego nie dodał to łapówkarstwo policjantów i próby wyłudzeń odszkodowania.

Adulka

2013-06-26, 02:44
Rodzimego akcentu jest się ekstremalnie trudno pozbyć, słychać było że się przykłada do wymowy i co najważniejsze jest zrozumiały. W Anglii można kupić działającą furę za 400-500 (1999clio itp), (zależnie od twojego wieku i miejsca zamieszkania) ale jeśli masz 20 lat nie ubezpieczysz jej za mniej niż 1000 rocznie. Nawet za nalepki sport i takie tam naliczają premię.

Tea_Time

2013-06-26, 03:38
Mieszkam w Szkocji już prawie rok i z tego gościa rozumiem w 100% a rdzennych szkotów ni ch*ja nie potrafię do dziś zrozumieć w chociażby 30%

di...........os

2013-06-26, 03:52
Tea_Time napisał/a:

Mieszkam w Szkocji już prawie rok i z tego gościa rozumiem w 100% a rdzennych szkotów ni ch*ja nie potrafię do dziś zrozumieć w chociażby 30%




Nie dogadujesz się w ogóle, czy rdzenni Szkoci to w Szkocji mniejszość? Ja, rzecz oczywista, też za ch*ja nie rozumiałem Szkotów, z którymi miałem okazję "gadać"... W pierwszej chwili myślałem, że mówią w jakimś słowiańskim języku :D .

takapl

2013-06-26, 09:33
Gość mówi lepiej niż połowa naszych po paru latach na wyspach.

solteck

2013-06-26, 11:12
weź zrozum Kelly z misfitów

bl...........ed

2013-06-26, 11:45
MudPie, racja - pierdykłem się.

alterego

2013-06-26, 12:24
upup

Lubię takie akcenty. Jak to ktoś napisał wyżej, szkocki jest trudniejszy, przebija go chyba tylko walijski...
You know what i mean ?

Zaethrael

2013-06-26, 12:31
Za edukacje ciemnoty do której tym razem i ja się zaliczam - syty browar :)

pi73rmaster

2013-06-26, 14:36
lepszy taki akcent niż ludzie, którzy na siłę zangielszczają wszystko co mówią, przy okazji nie władając językiem zbyt dobrze. Trzeba mówić po swojemu, tylko trzeba nauczyć się głosek specyficznych dla danego języka (np. r w angielskim i francuskim) i zapewniam, że nie będzie ani źle ani komicznie.